کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
ادب کودکان – بخش سوم
ادب کودکان باید در دوران پیش دبستانی به کودک رفتار و سخن گفتن مودبانه را با الگو بودن برای او آموزش دهید. روزی کودک به مدرسه می رود ؛ و با رفتارهای گوناگونی رو به رو می شود. ممکن است از برخی ها تقلید کند ، که برای شما خوشایند نباشد. ادب کودکان

ادب کودکان – بخش سوم
9 . از یادآورها بهره ببرید؛
باید در دوران پیش دبستانی به کودک رفتار و سخن گفتن مودبانه را با الگو بودن برای او آموزش دهید. روزی کودک به مدرسه می رود ؛ و با رفتارهای گوناگونی رو به رو می شود. ممکن است از برخی ها تقلید کند ، که برای شما خوشایند نباشد.
کودکان هر از گاهی به تقویت کننده های پدر و مادر نیاز دارند ؛ برای نمونه ، گه گاهی این جمله را به کار ببرید : (( شیوه ی گفتاری خانواده ی ما این گونه است )) سرزنش نکنید ، بلکه از یادآورها بهره ببرید.
بر پیام های (( ما )) تاکید کنید : (( ما تو خانواده مون این جوری رفتار می کنیم ؛ و این جوری حرف می زنیم .)) یا (( این انتظار رو از شما داریم .))عبارت تاثیرگذار (( خانواده ی ما )) قانون هایی را که به فرزندتان در دوران نخستین کودکی می آموزید ، تقویت می کند ؛ و رفتار مودبانه جزو انتظارات خانواده ی شما میشود.
حس متعلق بودن برای کودکان بسیار مهم است ؛ و بی گمان شما میخواهید حس تعلق به خانواده از حس تعلق به گروه همسالان مهمتر باشد.
برای رفتار درست با دیگران نیز میتوانید از این یادآورها بهره ببرید ؛ برای نمونه ، وقتی مهمانی می دهید ، از کودک انتظار داشته باشید به تک تک کسانی که از در وارد می شوند ، خوش آمد بگوید. اگر هدیه ای را باز می کند ، به هدیه دهنده بنگرد ؛ و عبارت خوبی در این باره بگوید.
کودکان دوست دارند مهربان باشند ؛ اما بیشترشان از راه درست یا گفتار درست آن آگاهی ندارند. به آنان جمله های مودبانه و موقعیت گفتن آنها را یاد دهید.

ادب کودکان


ادب کودکان

10 . علت رفتار مودبانه را برای کودک توضیح دهید ؛
رفتار مودبانه در صورتی جزو وجود کودک می شود ، که علت کاربرد آن را نیز به او بیاموزید. رفتار مودبانه ، ارتباطات خوب را با دیگران پایه ریزی می کند. در واقع نیت خوبمان را به دیگران نشان می دهد.
به کودکان برای تشخیص احساس خوبشان در برابر مهربانی و ادب دیگران کمک کنید ؛ برای نمونه : (( وقتی هانا برای کمکی که به اون کردی ، از تو تشکر کرد ، چه حالی داشتی ؟ )) کودکانی که طعم خوش مهربانی و ادب دیگران را می چشند ، برای این نوع رفتار با دیگران انگیزه ی بیشتری دارند.
ممکن است کودکان به خوبی اهمیت رفتار مودبانه را ، همچون : (( دست دادن به دیگران )) ، (( تبریک گفتن )) و (( معذرت خواستن )) درنیابند ؛ اما شما باید به او برای درک اهمیت این رفتارها- که انسان ها را دلبسته تر می سازد – کمک کنید.
اگر کودک علت رفتار مودبانه و مهربانانه را دریابد ، مهربانی و ادب بخشی از وجودش می شود ؛ نه این که تنها به ظاهر از عبارت های مودبانه بهره ببرد.
 او نتیجه می گیرد ، که بی ادبی نشانه ی بی احترامی به دیگران است. احترام به دیگران ، در واقع همان ابراز حساسیت و همدلی است ، که ناخودآگاه بخشی از وجود کودکان دلبسته شده است.
منبع : کتاب دنیای کودکان موفق
ادب کودکان
ادب کودکان
ادب کودکان – بخش اولادب کودکان – بخش اول

ادب کودکان (( چه بچه ی مهربونیه !)) این جمله ای است ، که پدر و مادر دوست دارند درباره ی کودکشان بشوند. ویژگی مهربانی از کجا می آید ؟ اگرچه ویژگی های خوشایند شخصیتی در ژنتیک انسان ریشه دارد ، مهربانی و ادب در خانواده یاد گرفته می شود. ادب کودکان


ادب کودکان – بخش دومادب کودکان – بخش دوم

ادب کودکان بسیار خوب است هر از گاهی به یاد کودک بیاورید ، وقتی درخواستی دارد ، واژه ی لطفا را به کار ببرد ؛ اما زیاد گفتن آن نیز باعث می شود پیش از شناخت ، از این گونه واژگان مودبانه خسته شود. ادب مهارتی است ، که باید از آن لذت برد ؛ نه این که آن را تحمیل کرد. ادب کودکان


ادب کودکان – بخش چهارم ادب کودکان – بخش چهارم

ادب کودکان معذرت خواهی به‌کودک کمک می‌کند ، که مسئولیت کارهایش‌را بپذیرد ؛ و برای اصلاح آنها بکوشد. معذرت خواهی و طلب بخشش روابط شکسته‌را به‌هم پیوند می‌دهد. آگاهی‌از زمان درست معذرت خواهی به‌کودک برای موفقیت در زندگی کمک می‌کند .‌از روش های زیر بهره ببرید : ادب کودکان


12 روش برای آموزش ادب به کودکان12 روش برای آموزش ادب به کودکان

12 روش برای آموزش ادب به کودکان - وقتی فرزندتان صحبت می کند به حرفش گوش کنید و به چشمانش نگاه کنید. - موقع ورود به اتاق فرزندتان در بزنید، خصوصاً وقتی که در اتاقش بسته است. 12 روش برای آموزش ادب به کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران