کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
شاد بودن کودک – بخش اول
شاد بودن کودک توانایی یافتن روش هایی برای شاد بودن و شاد زیستن یکی از مهم ترین مهارت هایی است که کودکان میتوانند آن را از پدر و مادر و اعضای خانواده ی خود بیاموزند . توانایی لذت بردن از شرایط و موقعیت کنونی ، قابلیت زندگی کردن بدون افسوس خوردن ، شوخ طبع بودن و مهارت های طنز گویی برای هرچه شادتر بودن در طول روز ، از جمله ویژگی ها و خصلت هایی است که لازم است کودکان برای لذت بردن از زندگیشانیاد بگیرند. شاد بودن کودک

شاد بودن کودک – بخش اول
یافتن شادی در زندگی
توانایی یافتن روش هایی برای شاد بودن و شاد زیستن یکی از مهم ترین مهارت هایی است که کودکان میتوانند آن را از پدر و مادر و اعضای خانواده ی خود بیاموزند . توانایی لذت بردن از شرایط و موقعیت کنونی ، قابلیت زندگی کردن بدون افسوس خوردن ، شوخ طبع بودن و مهارت های طنز گویی برای هرچه شادتر بودن در طول روز ، از جمله ویژگی ها و خصلت هایی است که لازم است کودکان برای لذت بردن از زندگیشانیاد بگیرند.
کودکان به طور فطری ، مثبت نگر ، خوش بین ، امیدوار و شاد هستند. آنها دنیا را سرشار از لحظه هایی برای بازی کردن ، سرگرم شدن و لذت بردن می بینند.
شور و اشتیاق کودکان برای انجام کارها و فعالیت هایی که موجب شادی و نشاط آنها میشود ، بی پایان است. آنها همواره به دنبال جذب و کسب خوشی ها ، خوبی ها و شادمانی ها هستند.
کودکانی که زندگی ای متعادل و هماهنگ دارند ، سعی می کنند با انجام کارها و فعالیت های گوناگون ، تمامی مهارت ها و استعدادهای جسمی و ذهنی خود را رشد و پرورش دهند.
آنها ورزش می کنند ، به انجام فعالیت های هنری می پردازند ، کتاب می خوانند ، موسیقی گوش می دهند ، تفریح می کنند ، به دانستن علم و انجام آزمایش های علمی علاقه نشان می دهند ، از بودن در طبیعت لذت می برند و از این قبیل .
در مقابل ، کودکان غم زده و ناشاد ، اغلب ، زندگی نامتعادل و ناهماهنگ دارند. آنها بیشتر وقت ، انرژی و توان خود را صرف انجام یک کار و فعالیت می کنند و وقتی که با کمال تاسف ، نمیتوانند به هدف و خواستشان برسند ، بی نهایت افسرده ، غمگین و ناراحت میشوند و احساس ناکامی و شکست می کنند.
برای این که کودکان بتوانند شادی و شاد بودن را در زندگیشان نهادینه کنند ، لازم است که نسبت به روابط خود با اطرافیانشان ، ویژگی های درونی خود و فعالیت هایی که موجب خرسندی و رضایت آنها میشود ، حساس و هوشیار باشند.

شاد بودن کودک


شاد بودن کودک

روابط اجتماعی :
کودکانی که دارای روابط اجتماعی گسترده و نزدیکی با اعضای خانواده ، دوستان و آشنایانشان هستند ، گرایش بیشتری به شادی و لذت بردن از زندگی شان دارند .
داشتن چنین روابطی نه تنها موجب افزایش امنیت عاطفی ، عزت نفس و احساس خود ارزشمندی کودک میشود ، بلکه اضطراب ، استرس ، احساس ناامنی و عدم اطمینان را در او کاهش می دهد. کودکان اجتماعی ، از بودن ، کار کردن و تفریح کردن در کنار دیگران لذت می برند.
عزت نفس
عزت نفس مجموعه ای از باورها ، برداشت ها و احساس هایی است که کودک نسبت به خود دارد . کودکانی که احساس خوبی درباره ی خودشان دارند ، در مقابل سختی ها و فشارهای منفی مقاومت بیشتری نشان میدهند.
آنها گرایش دارند که به آسانی بخندند و از زندگیشان لذت ببرند . عزت نفس به کودک احساس امنیت و آرامش فکری می دهد. او میتواند با تکیه بر عزت نفس اش ، مانع از بروز احساس های منفی و ناخوشایندی مثل ترس ، اضطراب ، غم و اندوه در خود شود.
در مقابل ، کودکانی که عزت نفسی پایین دارند ، ناملایمت ها و چالش های زندگی میتواند عاملی برای اضطراب و ناکامی آنها باشد. آنها خود را ناتوان و درمانده می بینند و چنان غرق تفکرات منفی و مخرب می شوند که به سختی قادر به حل مشکلاتشان می گردند.
عزت نفس با داشتن احساس شادی درونی ارتباطی مستقیم دارد . شما میتوانید با استفاده از روش های زیر ، عزت نفس فرزندانتان را افزایش دهید :
محیط خانه تان را با نشاط و بالنده سازید.
رابطه ای صمیمی و محترمانه با فرزندانتان برقرار کنید.
فرزندانتان را تشویق کنید تا در فعالیت های سازنده شرکت کنند.
عزت نفس داشتن را ، در گفتار و رفتار خود به فرزندانتان نشان دهید.
با تلقین های مثبت خود به فرزندانتان روحیه و سرزندگی بدهید.
منبع : کتاب الفبای زندگی برای کودکان
شاد بودن کودک
شاد بودن کودک
روش های داشتن کودک شاد – بخش اولروش های داشتن کودک شاد – بخش اول

روش های داشتن کودک شاد – بخش اول چگونگی ارتباط نوزاد با اعضای بدن مادر ، برای شناخت او نسبت به اعضای بدن خودش موثر است. فهمیدن این موضوع که در چه زمانی فرزند این شناخت را آغاز می کند و چه هنگام به پایان می رساند به مادر نیز بستگی دارد. روش های داشتن کودک شاد – بخش اول


فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.

فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید. کودک آنلاین: در ماه‌های آخر بارداری، حرکات بدنی مادر کاهش پیدا می‌کند، ولی با به دنیا آمدن نوزاد، گرچه ازلحاظ ظاهری، مادر کاملاً به دورۀ پیش از بارداری بازنگشته است، اما به هر صورت احساس سبکی خاصی می‌کند و می‌تواند با انجام فعالیت‌های ورزشی، لحظه‌های شادی را برای خود ایجاد کند. فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.


کودکی شاد داشته باشیدکودکی شاد داشته باشید

کودکی شاد داشته باشید کودک آنلاین : برای تربیت فرزندی که از لحظه‌لحظه زندگی‌اش لذت ببرد و بدون ویران کردن زندگی‌اش از پس بحران‌های هر روزه بربیاید، این نکات را رعایت نمایید: کودکی شاد داشته باشید


سه روش شادی بخش برای پرورش نیکخویی در کودکانسه روش شادی بخش برای پرورش نیکخویی در کودکان

سه روش شادی بخش برای پرورش نیکخویی در کودکان با یک چوب لباسی قدیمی و نخ یک آویزۀ جنبان بسازید. کودکتان می تواند نیک خویی هایش - شرافتمند، باتوجه، مهربان، با انصاف – را در اندازه ای بزرگتر از پانزده سانتی متر بر کاغذ بکشد؛ سپس آنها را قیچی کند و با نخ از چوب لباسی آویزان کند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران