کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
چپ دست بودن کودکان
چپ دست بودن کودکان چپ دستی به مفهوم تمایل طبیعی افراد به استفاده از دست چپ برای نوشتن و انجام دادن کارهای روزمره است. این پدیده در یکی دو نسل پیش با هجوم انواع و اقسام ذهنیت های نادرست مواجه شد که پدید آمدن مشکلات عاطفی فراوان را در این افراد در پی داشت. چپ دست بودن کودکان

چپ دست بودن کودکان
چپ دستی به مفهوم تمایل طبیعی افراد به استفاده از دست چپ برای نوشتن و انجام دادن کارهای روزمره است. این پدیده در یکی دو نسل پیش با هجوم انواع و اقسام ذهنیت های نادرست مواجه شد که پدید آمدن مشکلات عاطفی فراوان را در این افراد در پی داشت.
اما پژوهش های پرشماری که با موضوع کودکان چپ دست انجام گرفت ، نشان داد که آنها علاوه بر تحمل احساس فشار و ناامنی ، به دلیل فشار های والدین برای عادت کردن به دست راست ، به گرفتگی زبان یا لکنت نیز دچار شده اند.
خوشبختانه امروزه والدین به حد کافی توجیه شده اند که نگرش ها و باورهای خود را درباره ی کودکان چپ دست تغییر دهند.
البته کودکان چپ دست در دنیایی که بیشتر مردم آن راست دست هستند ، اندکی دچار مشکل می شوند ؛ اما این مشکلات به گونه ای نیست که زندگی آنها را دستخوش تغییر کند.

وظیفه ی ما بی اهمیت دانستن این مسائل و بی تفاوت بودن نسبت به آنهاست . ما میتوانیم با وادارنکردن کودک به استفاده از دست راست ، به بی اهمیت ماندن این مسائل به نحو موثری کمک کنیم.
البته این موضوع را میتوانیم در خانه به راحتی مدیریت کنیم ، اما شاید کودک در محیط خارج از خانه با فردی رو به رو شود که نگرش های نادرستی درباره ی چپ دستی داشته باشد.
در نتیجه شاید ناچار باشیم آن فرد را پیدا کنیم و ذهنیت او را درباره ی موضوع تغییر دهیم ، اگرچه در اغلب موارد بی توجهی به این مسائل بسیار متقاعد کننده تر است.
تاکنون علت به وجود آمدن گرایش به استفاده از دست چپ مشخص نشده است و گرچه بسیاری افراد منشأ آن را ژنتیکی می دانند ، ولی هنوز نظر قطعی اعلام نشده است. تنها خطری که در ارتباط با این پدیده وجود دارد ، تغییر دادن آن است.
برخی والدین زمان زیادی را در خانه صرف تغییردادن این عادت می کنند ؛ در حالی که هم نتایج مطلوبی به دست نمی آید و هم کودک احساس عدم پذیرش از سوی والدین را در خود پرورش می دهد. کودکتان را همان طور که هست ، بپذیرید و ایمان داشته باشید که این پدیده یک موهبت است نه یک معضل.
منبع : کتاب الفبای مراقبت از کودک
چپ دست بودن کودکان
چپ دستی و راست دستی کودکچپ دستی و راست دستی کودک

چپ دستی و راست دستی کودک کودک آنلاین: مطلب دیگر موضوع چپ دستی و راست دستی کودک است. حدود ده درصد از کودکان چپ دست و حتی چپ پا هستند. چرایی این مطلب نامشخص است که بتوان برای آن کاری کرد. چپ دستی و راست دستی کودک


بد خط بودن دانش آموزان – قسمت اولبد خط بودن دانش آموزان – قسمت اول

بد خط بودن دانش آموزان – قسمت اول کودک آنلاین: خط خوب يکي از مهارت‌هایی است که بايد از سن کم يعني از دورۀ آمادگي به دانش آموزان آموخته شود در غير اين صورت بخشي از فرآيند ياددهي ، يادگيري دچار نقص خواهد شد (آموزش و پرورش بايد از خردسالي شروع شود زيرا در اين مرحله اگر آموزش صورت گيرد پایدارتر خواهد بود).


نوشتن کودک روی دیوار و میز و صندلینوشتن کودک روی دیوار و میز و صندلی

نوشتن کودک روی دیوار و میز و صندلی هرگاه سارا دوساله از جلو چشم ناپدید می شد معمولا او را در حال تغییر دکوراسیون دیوار اتاق ها با یکی از نقاشی های مبتکرانه و بی همتایش پیدا میکردند. با این که مادرش بارها به او گفته بود که این کار را نکند اما سارا همچنان به این کار ادامه می داد. نوشتن کودک روی دیوار و میز و صندلی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران