کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
شاد بودن کودک – بخش پنجم
شاد بودن کودک به سخنان فرزندتان با دقت گوش دهید. هیچ چیز مثل گوش دادن به سخنان کودک نمیتواند احساس شادی و شعف‌را در او به وجود آورد. شما با این کار خود به او نشان می دهید که تا چه اندازه برایش ارزش و اهمیت قائل هستید. شاد بودن کودک

شاد بودن کودک – بخش پنجم
گوش دادن فعال
به سخنان فرزندتان با دقت گوش دهید. هیچ چیز مثل گوش دادن به سخنان کودک نمیتواند احساس شادی و شعف‌را در او به وجود آورد. شما با این کار خود به او نشان می دهید که تا چه اندازه برایش ارزش و اهمیت قائل هستید.
شنونده ی فعال بودن به معنای این است که وقتی فرزندتان با شما صحبت می کند ، اگر کاری در دست دارید کنار بگذارید و ، به گفته های او توجه کنید.
تا زمانی کودک حرفی برای گفتن دارد ، سخن او را قطع نکنید ، به افکارش نخندید و اگر هم حرف هایش را یکبار شنیده اید و او دوباره میخواهد درباره ی آنها صحبت کند ، مشتاقانه به سخنانش گوش دهید.
به خاطر داشته باشید که ، اگر امروز از شما بی توجهی ببیند ، در آینده برای گفتگو کردن و مشورت خواستن به سراغ شما نخواهد آمد. یکی از بهترین زمان ها برای صحبت کردن با کودکان ، شب ها قبل از خوابیدن ، است.
سعی کنید هر شب شرایطی برای او فراهم کنید که بتواند راحت حرف هایش را بزند و در مورد مسائل مختلف به اظهار نظر بپردازد. با استفاده از این شیوه ، او نگرانی ها و گرفتاری های ذهنی اش را بیرون می ریزد و با احساس سبکی و نشاط به خواب می رود.

شاد بودن کودک


شاد بودن کودک

ترتیب دادن جشن ها و مراسم های خانوادگی
یکی از روش های ترویج شادی در خانواده ، برگزاری جشن ها و مراسم های گوناگون است. انجام این کار ، نه تنها موجب ارزش گذاری به سنت ها و آداب و رسوم جمعی میشود ، بلکه امتیازهای متعددی نیز دارد. از جمله :
احساس هویت‌را در‌کودکان شکل می دهد.
احساس آرامش و امنیت‌را در‌کودکان به وجود می آورد.
به کودکان کمک میکند تا خود را با موقعیت های بحرانی و دشواری مثل ، تغییرات خانوادگی ، جدایی ، نقل مکان کردن و مرگ نزدیکان سازگار کنند.
بسیاری از ارزش های خانوادگی و اجتماعی از این طریق به کودکان منتقل میشود.
کودکان را با آداب و رسوم و فرهنگ اجتماع پیشین‌شان آشنا می کند.
احساس تعلق گروهی‌را در‌کودکان پرورش می دهد.
خاطرات خوبی در ذهن او ایجاد میکند.
احساس شادی و شادمانی‌را در کودکان رشد می دهد.
موجب ترویج شادی در بین اعضای خانواده میشود.
موجب رشد مهارت های زیادی مثل ، ساختن کاردستی ، پختن غذاهای سنتی ، انجام فعالیت های جسمانی و ارتباط برقرار کردن با سایرین میشود.
منبع : کتاب الفبای زندگی برای کودکان
شاد بودن کودک
شاد بودن کودک
شاد بودن کودک – بخش اولشاد بودن کودک – بخش اول

شاد بودن کودک توانایی یافتن روش هایی برای شاد بودن و شاد زیستن یکی از مهم ترین مهارت هایی است که کودکان میتوانند آن را از پدر و مادر و اعضای خانواده ی خود بیاموزند . توانایی لذت بردن از شرایط و موقعیت کنونی ، قابلیت زندگی کردن بدون افسوس خوردن ، شوخ طبع بودن و مهارت های طنز گویی برای هرچه شادتر بودن در طول روز ، از جمله ویژگی ها و خصلت هایی است که لازم است کودکان برای لذت بردن از زندگیشانیاد بگیرند. شاد بودن کودک


شاد بودن کودک – بخش دومشاد بودن کودک – بخش دوم

شاد بودن کودک یکی از ویژگی های کودکان شاد و پرجنب و جوش این است که همواره دید و نگرشی سازنده و مثبت نسبت به رویدادها و مسائل مختلف زندگیشان دارند. آنها نه تنها خوش بین ، مثبت اندیش و امیدوار هستند ، بلکه دنیا را نیز سرشار از کار و تلاش و تکاپو می بینند. شاد بودن کودک


شاد بودن کودک – بخش سومشاد بودن کودک – بخش سوم

شاد بودن کودک به کودک این فرصت را بدهید که چند ساعتی از روز را آن طور که دوست دارد ، سپری کند. بدون شک ، شما هم با پر کردن تمامی ساعت های روز فرزندتان ، با کارها و فعالیت های آموزشی و کلاسی موافق نیستید. شاد بودن کودک


شاد بودن کودک – بخش چهارمشاد بودن کودک – بخش چهارم

شاد بودن کودک بدیهی‌است که هر پدر و مادری دوست دارد فرزندش (( بهترین )) باشد ، اما باید توجه داشت ، بهترین ، فقط یک نفر است و آنها نباید فرزندشان را به دلیل اینکه آن (( یک نفر )) نیست ، مورد اعتراض و فشار قرار دهند. شاد بودن کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران