کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
مسافرت با کودکان
مسافرت با کودکان : به‌نظر می‌رسد زمانی که با کودکان خود به‌سفر می‌رویم، بدترین رفتار در آنها ایجاد می‌شود. تعطیلاتی که باید خوش بگذره، به‌یک کار خسته‌کننده تبدیل می‌شود.

مسافرت با کودکان
به‌نظر می‌رسد زمانی که با کودکان خود به‌سفر می‌رویم، بدترین رفتار در آنها ایجاد می‌شود. تعطیلاتی که باید خوش بگذره، به‌یک کار خسته‌کننده تبدیل می‌شود.
•    دربارۀ آن بیندیشید
یک مکان جدید، غذاهای غیرمعمول، افراد ناآشنا، از دست دادن برنامه‌‌های عادی خانواده و حجم بالای هیجان؛ همۀ اینها به‌رفتار سرکش کودکان‌تان در تعطیلات کمک می‌کند. کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای تغییر امور انجام داده و گردش دلچسبی با کودکان‌تان داشته باشید.
•    چه‌کارهایی باید انجام دهید
- به‌برنامه‌های عادی خود ادامه دهید.
ایجاد اختلال در چیزهای آشنا، میتواند در کودکان ایجاد آشفتگی کند. هنگامی که زمان مسافرت و کارهای تعطیلات خود را برنامه‌ریزی می‌کنید، سعی کنید چهار چیز را با برنامه‌های همیشگی خود، هماهنگ سازید: زمان بیدار شدن در صبح، زمان چرت زدن، زمان وعده‌هایی غذایی و خواب شبانگاهیو
البته این مسئله همیشه ممکن نیست اما هرچقدر بیشتر از برنامه‌های عادی‌تان تغییر مسیر دهید، بیشتر احتمال دارد رفتار کودکان‌تان بدتر شود.
- انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشید.
بزرگسالان قادرند رفتار عادی‌شان را به‌رفتار در تعطیلات تغییر شکل دهند، اما کودکان بدین شیوه عمل نمی‌کنند. اگر کودکتان در خانه در غذاخوردن فرد ایرادگیری است، در تعطیلات نیز ایرادگیر خواهد بود. اگر کودکانتان در خانه جروبحث می‌کنند، خارج از خانه نیز جروبحث خواهند نمود.
زمانی که صرفاً به‌دلیل خارج از خانه بودن، چیز متفاوتی از هنجارها انتظار دارید، خود را آمادۀ ناامیدی خواهید ساخت. با این وجود، تقریباً همۀ والدین دچار این باور می‌شوند که رفتار کودکان‌شان به‌طور معجزه‌آسایی بهبود خواهد یافت چرا که آنها بلیط هواپیما خریده و اتاقی در هتل اجاره کرده‌اند.- کسلی را از بین ببرید.
ما انتظار داریم تعطیلات همۀ سرگرمی مورد نیاز کودکان‌مان را فراهم کند. با این حال، ساعات خالی زیادی از جمله: ایستادن در صف، نشستن در اتوبوس، منتظر سرو غذا بودن وجود دارد. کسلی، یکی از دلایل اصلی بدعنقی و بررفتاری کودکان طی سفر است.
با بسته بندی کیف‌های سرگرمی و همیشه چندتایی با خود همراه داشتن، از کسلی پیشگیری کنید. فروشگاه اسباب بازی مورد علاقۀ شما، برای پر کردن کیف‌تان، وسایل ارزان قیمت مانند حیوانات پلاستیکی کوچک، خمیر بازی، برچسب، کاغذ نقاشی و ماژیک، کتاب‌های طنز و بازیهای مسافرتی کوچک دارد. این اسباب بازیها هرزمان که شما نیاز به‌سرگرم کردن کودک‌تان دارید می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.
- قوانینی برای تعطیلات ایجاد کنید.
درصورتی که کودکان بدانند دقیقاً چه‌چیزی از آنها انتظار می‌رود، بسیار بهتر واکنش نشان خواهند داد. در شروع سفر، یا حتی قبل از عزیمت، فهرستی از قوانین را یادداشت کنید. هر روز صبح قوانین را مرور کنید. این شیوۀ جالبی برای اجتناب از کشمکش قدرت طی سفر است.
•    چه‌کارهایی نباید انجام دهید
- انتظار کمال نداشته باشید.
صرف‌نظر از میزان پولی که پرداخت کرده‌اید، زمانی که صرف برنامه‌ریزی نموده‌اید، یا هیجانی که برای سفر دارید – رفتار کودکان‌تان تحت تاثیر آنچه که در درون آنها می‌گذرد خواهد بود، نه محل حضورشان در جهان. بدرفتاری انها به‌دلیل ناسپاسگزار بودن و یا بد بودن آنها نیست – آنها کودکانی طبیعی هستند.
- خیلی سختگیر نباشید
آرام بوده و نبرد خود را انتخاب کنید. زمانی که دور از خانه هستید سرپیچی کردن از چند مورد از قوانین مشکلی ندارد. دربارۀ چیزهای کوچک نگرانی زیادی به‌خود راه نداده و بر سپری نمودن زمان خوشایند تمرکز کنید.
منبع: انضباط بدون گریه
کاهش مشاجره با کودکان در مسافرتکاهش مشاجره با کودکان در مسافرت

کاهش مشاجره با کودکان در مسافرت واقع بین باشید و در طول سفر از فرزندتان توقعات بجا داشته باشید. حبس شدن در یک فضای کوچک برای بچه ها در هر سنی خسته کننده است، حتی اگر آن سفر برایشان هیجان انگیز باشد. کاهش مشاجره با کودکان در مسافرت


مسافرت در بارداریمسافرت در بارداری

مسافرت در بارداری معمولاً سفر کردن برای مادران باردار با رعایت برخی نکات ایمنی بلامانع است و تنها برای چند گروه و مخصوصاً در سه ماهه پایانی بارداری توصیه نمی‌شود: مسافرت در بارداری


پرسش و پاسخ در مورد مسافرت با نوزادپرسش و پاسخ در مورد مسافرت با نوزاد

پرسش و پاسخ در مورد مسافرت با نوزاد پاسخ : موقعی که کودک یکی دو ماهه ی خود را به مسافرت می برید ، شرایط نگه داری کودک عوض می شود ، یعنی محلی که می خوابد ، هوایی که تنفس می کند و فواصل شیر خوردن او تغییر می یابد. پرسش و پاسخ در مورد مسافرت با نوزاد


اذیت کردن کودکان در مسافرت های دسته جمعیاذیت کردن کودکان در مسافرت های دسته جمعی

اذیت کردن کودکان در مسافرت های دسته جمعی مسافرت رفتن با دیگران خیلی خوب است و در عین حال مشکلات خاص خودش را دارد. والدین دوست دارند با خانواده ای دیگر به مسافرت بروند ولی گاهی برای آنها مشکلاتی به وجود می آید. اذیت کردن کودکان در مسافرت های دسته جمعی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران