کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
ناسازگاری فرزندان – قسمت دوم
ناسازگاری فرزندان از فرزندتان بخواهید که هرگز لقب های ناشایست به یکدیگر ندهند ، ناسزا نگویند ، رفتارهای پرخاشگرانه و خشونت آمیز نداشته باشند و یکدیگر را کتک نزنند. ناسازگاری فرزندان

ناسازگاری فرزندان – قسمت دوم
2 . تعیین قوانین و مقررات :
 از فرزندتان بخواهید که هرگز لقب های ناشایست به یکدیگر ندهند ، ناسزا نگویند ، رفتارهای پرخاشگرانه و خشونت آمیز نداشته باشند و یکدیگر را کتک نزنند. سعی کنید بر اجرای قوانین و مقرراتی که برای فرزندتان وضع می کنید ، مصمم و ثابت قدم باشید.
حتی میتوانید در صورت مشاهده ی نقض این قوانین ، برای آن ها جریمه ای مانند، از دست دادن فرصت تماشای تلویزیون در نظر بگیرید . البته لازم است زمانی هم که مشاهده می کنید فرزندانتان از قوانین و مقررات شما پیروی می کنند ، آنها را تشویق کنید.
3 .مقایسه کردن :
 از آنجایی که مقایسه کردن کودکان با یکدیگر موجب رنجش ، دلخوری ، خشم و حسادت آنها می شود ، سعی کنید از مقایسه کردن خودداری نمایید.
4 . منصفانه رفتار کردن :
 منصفانه رفتار کردن ، به مفهوم یکسان رفتار کردن نیست ، زیرا هر یک از فرزندان شما ، بدون شک ، دارای ویژگی ها ، خصلت و توانایی هایی منحصر به فرد هستند که نیاز به رسیدگی و پرورشی خاص دارند.
5 . برگزاری جلسه های هفتگی :
سعی کنید در جلسه های هفتگی خانوادگی تان درباره ی نظرها ، دیدگاه ها و مشکلات فرزندانتان بحث و گفتگو کنید تا از این طریق هم بتوانید ارتباطی صمیمانه و نزدیک برقرار کنید و هم به مسائل و اختلاف های آنها رسیدگی نمایید.

ناسازگاری فرزندان


ناسازگاری فرزندان

6 . اختصاص دادن وقت به هر یک از فرزندان :
شاید برای شما اختصاص دادن زمانی جداگانه برای تک تک فرزندان تان ، در طول روز ، کمی مشکل باشد ، به ویژه اگر دارای چند فرزند باشید. اما بدون شک ، میتوانید با رفتارها و واکنش های مناسب عاطفی خود ، به آنها این اطمینان را بدهید که برای تک تک‌شان ارزش و اهمیت زیادی قائل هستید.
برای نمونه ، اگر دخترتان قصد خرید لباس و پسرتان قصد خرید کفش دارد ، میتوانید با تعیین کردن زمانی مناسب برای خرید کردن ، به آنها نشان دهید که به نیازهایشان توجه دارید . بی گمان ، آنها نیز از اینکه اعضای خانواده شان را در کنار هم می بینند ، احساس شاید و رضایت خواهند کرد.
7 . ارتباط با همسالان :
تمامی کودکان لازم است که راه ها و روش های گوناگون ارتباط برقرار کردن با سایر هم سن و سالانشان را بیاموزند .
البته آنها برخی از این روش ها را از طریق تعامل و زندگی کردن در کنار افراد خانواده شان یاد می گیرند و برخی دیگر را باید از طریق تجربه و استفاده از فرصت ها و شرایطی که پدر و مادر برای دوست پیدا کردن و گسترش روابط اجتماعیشان فراهم می کنند ، یاد بگیرند.
منبع : کتاب الفبای زندگی برای کودکان
ناسازگاری فرزندان
ناسازگاری فرزندان
ناسازگاری فرزندان – قسمت اولناسازگاری فرزندان – قسمت اول

ناسازگاری فرزندان کودکان برای بیان نیازها و خواست های خود و ابراز مخالفت کردن با خواهر و برادرهایشان به آموزش روش های مناسب و مسالمت آمیز احتیاج دارند. ناسازگاری فرزندان


رابطه بین فرزندان – بخش اولرابطه بین فرزندان – بخش اول

رابطه بین فرزندان برادران و خواهران چون محیط زندگی مشترکی دارند، به‌شدت بر همدیگر تاثیر می‌گذارند. آنان در لحظه‌های خوب و بد با هم‌اند؛ حتی با وجود ناسازگاریها و خشم از همدیگر، به‌هم بسیار دلبستگی دارند. رابطه بین فرزندان


عادلانه نبودن رفتار والدین از دید فرزندان عادلانه نبودن رفتار والدین از دید فرزندان

عادلانه نبودن رفتار والدین از دید فرزندان معمولا کودکان در این دوران مدام رفتارهای خواهر یا برادرشان را زیر نظر می گیرند و اگر شما بین آنها فرق بگذارید ، مدام به شما می گویند که این کارتان عادلانه نیست. مثلا اگر شما برای دخترتان دو بلوز بخرید و برای خواهرش یک بلوز ، دختر بزرگترتان می گوید این کار شما اصلا عادلانه نیست. عادلانه نبودن رفتار والدین از دید فرزندان


دعوای دائمی فرزنداندعوای دائمی فرزندان

دعوای دائمی فرزندان تحمل دعوای بچه ها برای والدین کار سختی است . بعضی از والدین این رفتار را به خوبی می پذیرند و می گویند بچه ها باید بچگی کنند و با هم دعوا کنند تا بزرگ شوند. دعوای دائمی فرزندان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران