کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت دوم
تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت دوم به کودکان خود یادآور شوید که چگونه تنوع و گوناگونی فرهنگ ها میتواند در زندگی هنری ، کاری ، فردی و ادبیات افراد تاثیر گذار باشد. تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت دوم

تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت دوم
به کودک خود یاد دهید که به گروه خود افتخار کند و به گروه های دیگر احترام بگذارد. به آنها یادآور شوید که داشتن غرور در گروه همسالان و دوست داشتن گروه خود بدین معنا نیست که گروه های دیگر فاقد ارزش های انسانی هستند و مستحق بی احترامی و بی توجهی ، و در نهایت این که ، آنان نباید هیچ وقت برای بالابردن جایگاه خود ، گروه های دیگر را تحقیر و زیر سوال ببرند.
استقامت و بردباری در فرهنگ های مختلف را به کودکان خود نشان دهید.
 با تهیه مواد و وسایل آموزش متنوع در منزل ، خواندن کتاب هایی در مورد استقامت و بردباری در فرهنگ های مختلف ، خریداری اسباب بازی های مربوط به فرهنگ ها و گروه های مختلف ، دیدن سایت های اینترنتی مفید در این مورد ، مطالعه ادبیات کشورها و فرهنگ های مختلف برای کودکان مفید است.
 به کودکان خود یادآور شوید که چگونه تنوع و گوناگونی فرهنگ ها میتواند در زندگی هنری ، کاری ، فردی و ادبیات افراد تاثیر گذار باشد.
فرصت هایی را برای کودکان خود فراهم کنید که با افراد مختلف و متفاوت معاضدت کنند تا به تفاوت های میان خود و دیگران پی ببرند.
خوب نگاه کنید ببینید کودک چگونه واژه عادی ( normal ) را تعریف می کند ، تعریف آن را پر و بال دهید. به نشانه ها و علائق دینی که در انواع اماکن مذهبی وجود دارد ، توجه کنید.
 آنها را به مراکز و پارک های عمومی ببرید تا یاد بگیرند با افراد متفاوت رابطه دوستی برقرار کنند.
حتی اگر برایتان مقدور است آنها را به مناطقی ببرید که با کودکان قوم ها و نژادهای دیگر دوست شوند و معاشرت کنند. در این اماکن مردم از اخلاق و نژاد متفاوت ، پیش زمینه های اقتصادی – اجتماعی – ساختار خانوادگی و غیره وجود دارند.
کودکان خود را به گذراندن اوقاتی با افراد مسن ، به خصوص پدربزرگ ها و مادربزرگ ها تشویق کنید.
کودکان را تشویق کنید که در اجتماع حضور بیشتری داشته باشند و به هم نوعان خود کمک کنند.
کودکان خود را به همکاری با انجمن های مختلف تشویق کنید. برای مثال اطلاعاتی در مورد فقر و گرسنگی ، بیماری و انجمن های حمایت افراد فقیر ، بیمار و سالخورده بدهید و کودک خود را به همکاری با این انجمن ها و افراد تشویق کنید.
در مورد اختلاف ها و تفاوت ها با کودک خود صادق باشید.
به این معنی که هرگز به کودک خود نگویید همه افراد مثل هم هستند و یکسانند زیرا واقعا این طور نیست . همه ما دنیا را از جهات مختلف تجربه می کنیم ، هر کسی دنیا را از یک طریق تجربه می کند و از یک پنجره می بیند و این تجارب ما هستند که اهمیت دارند. موضوع اصلی تفاوت ها این تجربه های مختلف است.
با شناخت کودک خود و با دانستن و تشخیص مسائل و مشکلاتی که کودکان با آنها رو به رو هستند به  آنها احترام بگذارید و بدین ترتیب آنها را بردبار و مقاوم بار بیاورید.
با کودک خود طوری رفتار کنید که انتظار دارید او همان طور رفتار کند.
سعی کنید مانند یک الگوی خوب رفتار کنید. باید بدانید والدین اصلی ترین و نخستین الگوی کودکان هستند و فرزندانتان نحوه رفتار با دیگران را از شما یاد می گیرند .
 آنان از لحن شما هنگام برخورد با افراد مختلف و در شرایط گوناگون و از نحوه گفتار شما با افراد مختلف تقلید می کنند.
به عنوان یک ولی و به عنوان اولین مدل برای کودکتان در رفتارتان با دیگران ثابت باشید. مثلا : شما چطور در موارد عاطفی با دختر و پسرتان رفتار می کنید؟ آیا پسرتان را از گریه کردن منع می کنید و به دخترتان که گریه می کند قوت قلب می دهید ؟
آیا تن صدای شما در صحبت کردن با یک گروه خاصی از افراد فرق می کند؟ به یاد بیاورید که ممکن است بگویید : هر کاری را که می گویم انجام بده و آن کاری را که می کنم انجام نده ، اما در واقع ، اعمال و رفتار شما بیشتر از سخنان شما تاثیر گذار خواهد بود .
واقعیت این است که در جهان امروزی که تنوع ، گوناگونی و اتفاق های غیرمنتظره روز به روز در حال افزایش است ، صبور بودن تنها یک خصلت خوب نیست ، بلکه لازم و ضروری است .
با شناخت کودک خود و با دانستن و تشخیص مسائل و مشکلاتی که کودکان با آنها رو به رو هستند به آنها احترام بگذارید و بدین ترتیب آنها را بردبار و مقاوم بار بیاورید.
منبع : کتاب کودک نابغه و باهوش
تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت دوم

تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت اولتربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت اول

تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت اول برای داشتن کودکان بردبار و شکیبا والدین باید حس همدردی و انسان دوستی را کم کم به کودک القا کنند. باید به کودک بفهمانند که به همه احترام بگذارد. مسئولیت پذیر باشد و این نکته را بداند که هر انسانی روی کره خاکی گنج گرانبهایی محسوب میشود. تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت اول


آموزش صبر کردن به کودکان 2 تا 5 سالهآموزش صبر کردن به کودکان 2 تا 5 ساله

آموزش صبر کردن به کودکان 2 تا 5 ساله کودک آنلاین: ویژگی های مهم شخصیتی قدرتِ به کنترل درآوردن هوی و هوس و به تاخیر انداختن یک لذت و خوشی در حال حاضر برای کسب لذت و خشنودی بیشتر و یا موفقیت در آینده است و می توان از حوالی یک سالگی با به تاخیر انداختن پاسخ به خواسته های کودک و به تاخیر انداختن لذت و پاداش، آن را در کودک تقویت نمود.


دربارۀ بحران نامهربانی ، بی‌احترامی و رشد بردباری در کودکان چه کنیم؟دربارۀ بحران نامهربانی ، بی‌احترامی و رشد بردباری در کودکان چه کنیم؟

دربارۀ بحران نامهربانی ، بی‌احترامی و رشد بردباری در کودکان چه کنیم؟ بر استفادۀ فرزندتان از تلویزیون، موسیقی، بازی‌های ویدئویی و اینترنت نظارت داشته باشید و بازتاب افکار او را در شیوۀ لباس پوشیدن، حرف زدن و رفتارش ببینید.


شش تمرین مؤثر برای پرورش کودکان بردبارشش تمرین مؤثر برای پرورش کودکان بردبار

شش تمرین مؤثر برای پرورش کودکان بردبار شش تمرین زیر راه‌های مؤثری برای انتقال این باور شما به فرزندتان است که تمامی آدم‌ها – با هر نژاد، جنسیت، دین، سن، توانایی، وضعیت مالی، قیافه یا فرهنگ – بنا بر شرافت انسانی‌شان مورداحترام هستند. شش تمرین مؤثر برای پرورش کودکان بردبار

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران
    به کانال تلگرام کودک آنلاین بپیوندید