کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
ترس کودکان از دندان پزشک ها
ترس کودکان از دندان پزشک ها بچه ها با دهانشان از خوراکی های مختلف لذت می برند. بنابراین اگر کودک شما در دهانش دردی احساس کند ، مثلا اگر دندانش درد بگیرد یا لثه اش تورم کند ، احساس بدی پیدا می کند. از طرفی ممکن است او از رفتن به مطب دندان پزشک نیز خوشش نیاید ؛ حتی اگر در آنجا احساس بدی نداشته باشد. ترس کودکان از دندان پزشک ها

ترس کودکان از دندان پزشک ها
بچه ها با دهانشان از خوراکی های مختلف لذت می برند. بنابراین اگر کودک شما در دهانش دردی احساس کند ، مثلا اگر دندانش درد بگیرد یا لثه اش تورم کند ، احساس بدی پیدا می کند. از طرفی ممکن است او از رفتن به مطب دندان پزشک نیز خوشش نیاید ؛ حتی اگر در آنجا احساس بدی نداشته باشد.
معمولا بچه ها اولین بار در سن سه یا چهار سالگی برای معاینه ی دندان هایشان ، به دندان پزشکی می روند . البته اگر برای دندان بچه های زیر چهار سال هم مشکلی پیش آید ، باید آنها را به دندان پزشکی برد.
اگرچه بچه ها در این سنین نمیدانند که در مطب دندان پزشکی چه می گذرد ، ولی بهتر است والدین قبل از رفتن به آنجا با زبان ساده برای کودک توضیح دهند که قرار است دندان پزشک چه کارهایی انجام دهد.
بهتر است در مطب کودک را روی پاهای خودتان بنشانید تا آرام بگیرد و دندان پزشک بتواند او را معاینه کند. اگر این کار امکان ندارد . بهتر است کنار کودک بمانید تا او نترسد.
معمولا کودکان سه یا چهارساله بیشتر به حرف های دندان پزشک گوش می کنند و با او همکاری میکنند. وقتی قرار است او را برای اولین بار به دندان پزشکی ببرید ، برای او توضیح دهید که قرار است آنجا چه اتفاقی بیافتد.

اگر کودکتان از دندان پزشک میترسد به او نشان دهید که دندان پزشک چه کارهایی انجام می دهد و یا این که کتاب داستان یا نقاشی از یک مطب دندان پزشکی به او نشان دهید و به پزشکش نیز بگویید که او از دندان پزشک می ترسد.
علی رغم همه ی تلاش های شما کودکتان ممکن است هنوز از دندان پزشکی بترسد و چیزهایی که میبیند و می شنود ، ترس او را بیشتر کند.
او از صدای مته ی دندان پزشکی و دیدن وسایل تیزی که آنجا هست ، می ترسد به وقتی کودک روی صندلی می نشیند و دهانش را باز می کند ، نمی بینید که چه اتفاقاتی برای او می افتد ؛بنابراین نگران است و می ترسد.
به کودک اجازه دهید احساساتش را ابراز کند. مثلا او میتواند از دندان پزشک بپرسد : آیا دردم میاد؟ کی کارتون تموم میشه ؟ اگر دندان پزشکی مهربان را انتخاب کنید و کودک خودتان را پیش او ببرید ، او قبل از شروع کارش کودک را آماده می کند و یا این که آینه ای جلوی دهان کودک می گیرد تا او بتواند دهانش را ببیند و از چیزی نترسد.
شما یا دندان پزشک کودک میتوانید با او حرف بزنید و توجه او را به چیز دیگری جلب کنید تا گریه نکند.
گاهی اوقات والدین خودشان بیشتر از مطب دندان پزشکی میترسند. اگر شما نیز از دندان پزشک میترسید ، نباید ترس خود را به کودکتان منتقل کنید.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک
ترس کودکان از دندان پزشک ها
بردن کودک به دندان پزشکیبردن کودک به دندان پزشکی

بردن کودک به دندان پزشکی کودک آنلاین: امروزه ما بیشتر از کودکان از ملاقات با دندان پزشک به ترس و واهمه دچار می شویم. مثلاً چه تعدادی از ما مرتباً دندان های خود را به یک دندان پزشک نشان می دهیم؟ بردن کودک به دندان پزشکی


ترس از دکتر رفتن در کودکانترس از دکتر رفتن در کودکان

ترس از دکتر رفتن در کودکان بسیاری از بچه ها به خاطر تصوراتی که از پزشکان دارند یا تجربه های قبلی شان ، از آنها میترسند. اگر کودکتان از دکترها می ترسند ، شاید فکر کنید که نباید به او بگویید که به مطبل پزشک می روید ، اما این کار نیز اشکالات خاص خودش را دارد. ترس از دکتر رفتن در کودکان


پوسیدگی دندان در کودکانپوسیدگی دندان در کودکان

پوسیدگی دندان در کودکان پوسیدگی دندان‌ها زمانی شایع‌ترین بیماری دوران کودکی بود. در دو دهۀ گذشته میزان شیوع و شدت آن افت کرده است و عمدتاً تصور می‌رود دلیل آن اضافه شدن مادۀ فلوراید به خمیردندان‌ها و آب آشامیدنی است. پوسیدگی دندان در کودکان


جفت نشدن دندان ها روی هم کودکانجفت نشدن دندان ها روی هم کودکان

جفت نشدن دندان ها روی هم کودکان کودک آنلاین: اگر به صورت بعضی از کودکان نگاه کنید، می بینید در هنگام بستن دهان، دندان های فک بالا و پایین کودک مرتب و منظم روی هم قرار نمی گیرند و هنگام غذا خوردن دندان های جلوی آنها عمل گاز گرفتن را به خوبی انجام نمی دهد. جفت نشدن دندان ها روی هم کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران