کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
پول توجیبی دادن به کودکان 6 تا 9 ساله
پول توجیبی دادن به کودکان 6 تا 9 ساله کودک آنلاین: بهتر است در این دوران به کودکتان پول توجیبی بدهید، بسیاری از والدین دوست دارند کودکشان پول خرج کردن و پس انداز کردن را یاد بگیرد. والدین به دو روش می توانند به کودکانشان پول توجیبی بدهند.

پول توجیبی دادن به کودکان 6 تا 9 ساله
کودک آنلاین: بهتر است در این دوران به کودکتان پول توجیبی بدهید، بسیاری از والدین دوست دارند کودکشان پول خرج کردن و پس انداز کردن را یاد بگیرد. والدین به دو روش می توانند به کودکانشان پول توجیبی بدهند.
آنها یا می توانند هر هفته مبلغ خاصی را به عنوان پول توجیبی به کودک بدهند و یا زمانی که او کاری را به درستی انجام داد، به عنوان جایزه به او پولی بدهند.
البته کودک باید کارهایی که به او محول می شود را به درستی انجام دهد ولی شما می توانید با این کار او را تشویق کنید.
این که چه موقع به کودک پول توجیبی بدهید، بستگی دارد به خود کودک. گاهی اوقات شما می خواهید به خاطر کاری که او انجام داده تشویقش کنید و به او پول بدهید، ولی کودک کار را نیمه تمام گذاشته و می گوید خسته است و شما خودتان آن کار را تمام می کنید.
شما باید به کودک بگویید که اگر کارش را به درستی انجام ندهد پاداشی به او نمی دهید. در این صورت نیز شاید او کارش را تمام کند ولی چندان خوب به نظر نیاید. آنها باید بر کارهایشان نظارت داشته باشند و مدام خودشان را اصلاح کنند.
وقتی به کودک می گویید که اگر کارش را به درستی انجام ندهد پول توجیبی به او نمی دهید معمولاً او به حرف های شما گوش خواهد کرد.
اما گاهی اوقات بهتر است با کودک کنار بیایید؛ مثلاً اگر در طول هفته کودک رختخوابش را جمع می کرد و اتاقش را مرتب می کرد اما یک بار حوصلۀ این کارها را نداشت، به او سخت نگیرید و پول توجیبی اش را بدهید. ولی اگر کودک مدام این کار را تکرار کرد، نباید به او اجازه دهید. از روش های دیگری استفاده کنید تا او اتاقش را تمیز نگه دارد.
گاهی والدین وقتی کودکشان رفتار خوبی دارد به عنوان پاداشی به او پول توجیبی می دهند. اگر گاهی کودکتان بی انضباطی کند و فراموش کند که کتابش را از مدرسه به خانه بیاورد، باید جریمه شده و مقداری از پول توجیبی او کم شود.
گاهی اوقات والدین هر هفته مبلغی را به عنوان پول توجیبی به فرزندشان می دهند. از هر روشی که برای پول توجیبی دادن به فرزندتان استفاده می کنید باید هم شما و هم کودکتان احساس خوبی داشته باشید.سؤال دیگری که برای والدین مطرح می شود، این است که آنها باید چه مقدار پول به فرزندشان بدهند؟ مقدار پولی که شما به فرزندتان می دهید بستگی به شرایط خانوادۀ شما دارد. اگر شک دارید که چقدر پول باید به فرزندتان بدهید، از خانواده های دیگر بپرسید که آنها چقدر پول به فرزندشان می دهند.
بعضی از والدین برای فرزندشان حساب پس انداز باز می کنند تا او بتواند پول هایش را پس انداز کند. آنها می خواهند با این کار پس انداز کردن را به کودک یاد بدهند تا او همۀ پول هایش را خرج نکند.
ولی تصمیم گیری برای اینکه کودک چقدر از پول را خرج کند و چقدر را پس انداز، برایش مشکل است. کودکان در این راه اشتباه می کنند و حتماً می توانند از اشتباهات خودشان درس بگیرند.
مثلاً وقتی کودک دلش می خواهد برای خودش عروسکی بخرد و والدینش به او اجازۀ این کار را نمی دهند، کودک تصمیم می گیرد پول هایش را جمع کند و خودش این کار را بکند.
اگر کودک در انجام این کار موفق شود، هرچند نداند که باید چقدر پول جمع کند تا آن عروسک را بخرد، والدین باید از او بخاطر کارش تعریف و تمجید کنند. مدتی طول می کشد که بچه ها یاد بگیرند که پولشان را درست خرج کنند.
شاید شما دوست نداشته باشید که فرزندتان پول توجیبی هایش را صرف خرید آدامس و خوراکی های مضر کند. شما دوست ندارید که کودکتان پولش را اسراف کند ولی او دوست دارد پول توجیبی اش را هر طور که خودش دوست دارد خرج کند؛ بنابراین بهتر است به کودکان اجازه دهد تا وقتی که اشتباه بزرگی مرتکب نشده، خودش برای پول توجیبی اش برنامه ریزی کند.
ما بزرگترها نیز گاهی خودمان ولخرجی می کنیم و چیزهایی را می خریم که نیاز نداریم. وقتی به فرزندتان پول توجیبی می دهید به او یاد بدهید که بهتر است قسمتی از پول خودش را به فقرا بدهد.
خودتان این کار را انجام دهید تا کودک از شما الگو بگیرد. او می تواند با پولش برای بچه های فقیر اسباب بازی یا هدیه بخرد. شاید روزهای اول از این کار خوشش نیاید ولی وقتی او را تشویق کنید او از انجام این کار لذت خواهد برد.

منبع: راهنمای کامل تربیت کودک از 6 تا 9 سالگی
پول توجیبی دادن به کودکان 6 تا 9 ساله
تکنیک پول توجیبی دادن به کودکتکنیک پول توجیبی دادن به کودک

تکنیک پول توجیبی دادن به کودک کودک آنلاین: پول توجیبی از بسیاری از قشقرق ها و زیاده خواهی های کودک جلوگیری می کند و به او اعتماد به نفس می دهد. پول توجیبی به پولی اطلاق می شود که کودک می تواند با آن خرید روزانه (تنقلات) خود را انجام دهد. پول توجیبی شامل تنبیه نمی شود.


پول توجیبی برای کودکان – 3 تا 7 سالگیپول توجیبی برای کودکان – 3 تا 7 سالگی

پول توجیبی برای کودکان – 3 تا 7 سالگی باید بدانیم که پاداش با پول تو جیبی که بسیاری از اوقات در برخی از خانواده ها وجود دارد متفاوت است. ما به خاطر کار خوبی که فرزند انجام داده وقتی که فراتر از حد توان و یا کوشش خودش رفته ، برای او پاداشی مقرر می کنیم. پول توجیبی برای کودکان – 3 تا 7 سالگی


تصمیم‌گیری کودک برای پول‌ توجیبی‌اش!تصمیم‌گیری کودک برای پول‌ توجیبی‌اش!

تصمیم‌گیری کودک برای پول‌ توجیبی‌اش! کودک آنلاین: اکثر والدین دوست دارند بچه‌هایشان مسئولیت خرج کردن پول‌هایشان‌را‌ خودشان قبول کنند و در مورد مقدار پولی که دارند، برنامه‌ریزی کرده و آن‌را معقولانه خرج کنند و برای آیندۀ خود مقداری پس‌انداز داشته باشند. تصمیم‌گیری کودک برای پول‌ توجیبی‌اش!


پول توجیبی برای کودکانپول توجیبی برای کودکان

پول توجیبی برای کودکان وقتی صحبت از پول به میان می آید حتی بچه های کوچک فورا دو حقیقت مهم را درمیابند : اول اینکه با پول هرچه بخواهند میتوانند بخرند.دوم اینکه پول در اختیار پدر و مادرشان است. پول توجیبی برای کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران