کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
درمان تغییرات رفتاری کودکان – بخش دوم
درمان تغییرات رفتاری کودکان – بخش دوم در هنگام مراجعه به مشاور و طول درمان ، میتوانید خشم فروخورده ، ترس و شک و تردیدهای خود را با یک فرد با تجربه که با شما هم فکری و هم دردی می کند ، مطرح کنید تا در این موقعیت شما را تسکین دهد. درمان تغییرات رفتاری کودکان – بخش دوم

درمان تغییرات رفتاری کودکان – بخش دوم
در هنگام مراجعه به مشاور و طول درمان ، میتوانید خشم فروخورده ، ترس و شک و تردیدهای خود را با یک فرد با تجربه که با شما هم فکری و هم دردی می کند ، مطرح کنید تا در این موقعیت شما را تسکین دهد.
اگر مصمم هستید که درمان را انجام دهید ، به پزشک متخصص اطفال ، پزشک خانواده یا مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنید تا شما را در این مورد راهنمایی کنند.
هنگام ملاقات با مشاور یا درمانگر در اولین جلسه ، فرزندتان را نبرید. نگرانی ها و مشکلات را مفصلا بیان کنید. شاید مشاور به شما بگوید که فرزندتان به درمان خاصی احتیاج ندارد و مسلما پیشنهادهای مفید و موثری برای پیشبرد اهداف خود در خانه و در رابطه با فرزندتان به شما ارائه خواهد کرد.
اگر درمانگر ، مشاور را به شما پیشنهاد کرد ، در این مورد با فرزندتان گفت و گو کنید و برایش شرح دهید که روان درمانگر چه نقشی برای برطرف کردن مشکلات دیگران انجام می دهد.
میتوانید بگویید که مسائل و مشکلاتی هستند که ما خودمان به راحتی نمیتوانیم آن را برطرف کنیم. به او بفهمانید که تحت درمان قرار گرفتن ، امری طبیعی و روشنفکرانه است.
شاید او درباره ی مشاور از دوستانش شنیده باشد. ممکن است افراد مشهور و معروفی که او همیشه آنها را تایید و تحسین می کند هم در مورد مراجعه به روانشناس یا مشاور بسیار عادی و راحت برخورد می کنند.
با فرزندتان در مورد فایده و اثرات درمان صحبت کنید : (( دکتر گراهام به تو کمک می کند تا شاد و خوشحال باشید و اعتماد به نفس بهتری پیدا کنی )) ، (( سوزان عادت کرده که با بچه هایش درددل کند )) .اگر فرزندتان از مراجعه و همکاری کردن با مشاور خودداری می کند ، از درمانگر بخواهید تا روش بهتری به شما  پیشنهاد کند.
مشاوره و درمان به شکل های گوناگونی وجود دارد ، مانند : مشاوره ی فردی ، گروهی و خانوادگی. هر کدام از این روش ها یا ترکیبی از آنها ، موثر و کارساز می باشد.
جلسه هایی که مشاور پیشنهاد می کند را به طور منظم ادامه دهید و سعی کنید از وضعیت و روند پیشرفت فرزندتان اطلاع حاصل کنید.
شاید لازم باشد در یک گروه و در جمع والدین کودکان دیگر شرکت کرده و در آن مشکلات و سوال های خود را مطرح کرده و به پیشنهادات مشاور عمل کنید.
البته مشاوره و درمان ممکن است هزینه ی زیادی داشته باشد . بعضی از مراکز بیمه قسمتی از این هزینه را پرداخت می کنند و بعضی از مراکز دولتی یا خصوصی ، برای این گونه درمان ها تخفیف زیادی در نظر می گیرند.
با وجود این ، بعضی از روان درمانگرها وقتی متوجه میشوند که فردی برای پرداخت دستمزد مشکل دارد و در این مورد ناتوان است ، مقدار ناچیزی بابت مشاوره از بیمار دریافت می کنند.
به هر صورت ، شروع مشاوره و درمان میتواند دشوار باشد ، اما باید عاقلانه رفتار کنید و هم اکنون که فرزندتان ( ده تا سیزده ساله ) است ، درمان مشکلات عاطفی و روانی او را آغاز کنید ؛ زیرا هر چه او بزرگتر می شود ، وضعیت ، رفتار و عملکرد او باز هم بغرنج تر خواهد شد.
پس بهتر است فورا تصمیم گرفته و برای رفع مشکلات عاطفی و هیجانی فرزندتان و کمک به او اقدام کنید تا هنگامی که او به دوران بزرگسالی قدم می گذارد ، شما و فرزندتان با مشکل خاصی مواجه نشوید.
منبع : کتاب راهنمای کامل والدین از 10 تا 13 سالگی
درمان تغییرات رفتاری کودکان – بخش دوم
درمان تغییرات رفتاری کودکان – بخش اولدرمان تغییرات رفتاری کودکان – بخش اول

درمان تغییرات رفتاری کودکان – بخش اول رفتار کودکان ده تا سیزده ساله ، سریعا تغییر می کند. والدین نمیتوانند بفهمند که این تغییرات عاطفی و روانی ، جزئی ، عادی و زودگذر است یا همیشگی است؟ درمان تغییرات رفتاری کودکان – بخش اول


تغییر رفتار کودک هنگام دور شدن از والدینتغییر رفتار کودک هنگام دور شدن از والدین

تغییر رفتار کودک هنگام دور شدن از والدین کودک آنلاین: وقتی والدین از معلم، دوستان و اشنایان فرزندشان می شنوند که او بچۀ خیلی خوب و آرامی است، تعجب می کنند و می گویند که فرزندشان در خانه این طور نیست. تغییر رفتار کودک هنگام دور شدن از والدین


تغییرات رفتاری و ارگانیزمی در سطوح مختلف سنی کودکانتغییرات رفتاری و ارگانیزمی در سطوح مختلف سنی کودکان

تغییرات رفتاری و ارگانیزمی در سطوح مختلف سنی کودکان نوزاد باید از زندگی قبل از تولد به زندگی بعد از تولد عادت کند. دستگاه های تنفس، تغذیه، دفع و تنظیم حرارت بدن درگیر این تغییرات هستند. - در این سن قد و وزن به سذعت رشد می کنند. بعد از چند ماه اول زندگی رشد اندام ها و تنۀ بدن به مراتب بیشتر از رشد سر می باشد.


تغییرات خلق‌وخوی کودکانتغییرات خلق‌وخوی کودکان

تغییرات خلق‌وخوی کودکان کودک آنلاین: "وقتی دربارۀ مهمانی از دخترم پرسیدم، او شروع به گریه کرد. پسرم وقتی از مدرسه به خانه می‌آید، عصبی و بداخلاق است. وقتی برنامه‌ای تغییر پیدا می‌کند، فرزندم خیلی عصبانی می‌شود." تغییرات خلق‌وخوی کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران