کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
لوس شدن کودک
لوس شدن کودک کودک آنلاین: همۀ بچه ها گاهی خودشان را برای پدر و مادرشان لوس می کنند و بدون اینکه شرایط را در نظر بگیرند به والدین شان دستور می دهند. با این وجود کودکان شش تا نه ساله تا حدی می توانند به دیگران و خواسته های آنها فکر کنند ولی بچه های لوس، خیلی بیش از حد به فکر خودشان هستند و هیچ کس غیر از خودشان را نمی شناسند.

لوس شدن کودک
کودک آنلاین: همۀ بچه ها گاهی خودشان را برای پدر و مادرشان لوس می کنند و بدون اینکه شرایط را در نظر بگیرند به والدین شان دستور می دهند.
با این وجود کودکان شش تا نه ساله تا حدی می توانند به دیگران و خواسته های آنها فکر کنند ولی بچه های لوس، خیلی بیش از حد به فکر خودشان هستند و هیچ کس غیر از خودشان را نمی شناسند.
آنها فقط دوست دارند به خواسته های خودشان برسند و کارهای خودشان را انجام دهند. اگر به بچه ها بیش از حد توجه کنیم لوس می شوند. گاهی والدین آنقدر به حرف کودک گوش می کنند که او احساس می کند به هر چه می خواهد، می تواند برسد.
اگر والدین مانع رفتارهای نادرست فرزندشان نشوند و بیش از حد او را آزاد بگذارند کودک لوس می شود. گاهی اوقات اگر هر چیزی را که کودک دوست دارد به او بدهیم، او لوس می شود.
اگر والدین هر چیزی را که کودک می خواهد، بدون اینکه ارزش آن را درک کند به او بدهند کودک لوس می شود. چنین کودکی ممکن است بیش از حد از دیگران توقع داشته باشد و قدر چیزهایی را که دارد، نداند.
عده ای از والدین مرتب به دنبال خریدن هدیه ای برای فرزندشان هستند تا او را خوشحال کنند. آنها احساس گناه می کنند و فکر می کنند به فرزندشان توجه کافی ندارند، به همین دلیل برای او هدیه می خرند تا کمبودهای او را جبران کند.
آنها خودشان می دانند که فرزندشان با این کارها لوس می شود ولی کار خودشان را توجیح می کنند و می گویند دوران کودکی فرزندشان به سرعت سپری می شود و او باید اکنون خوش باشد.

این کار والدین باعث پر توقع شدن کودک می شود. کودک همیشه نمی تواند به خواسته هایش برسد زیرا وقتی بزرگ شد و نتوانست به خواسته ای برسد دچار یاس و ناامیدی می شود.
همۀ ما پدر و مادرها دوست داریم فرزندمان در آینده فردی قوی، محکم و با اراده باشد و بتواند روی پاهای خودش بایستد. ولی با این کار باعث می شویم او فردی لوس و بی اراده شود.
پدر و مادر باید رفتارهای بد فرزندشان را کنترل کنند و خودشان برای او الگوی خوبی باشند و به او مهربانی کنند. در عین حال باید به او یاد بدهند که گاهی او نمی تواند به خواسته هایش برسد.
کودک باید یاد بگیرد که قدر چیزهایی را که دارد بداند و به دوستان، اطرافیان و فقرا کمک کند و از انجام کارهای مختلف لذت ببرد. اگر او به ارزش هایش پایبند باشد، هر قدر هم که امکانات مختلفی داشته باشد، لوس و بی مسئولیت نمی شود.
اگر احساس می کنید که فرزندتان خیلی مغرور و از خود راضی است، در روابط خودتان با او تجدید نظر کنید. آیا به اندازۀ کافی در کنار کودکتان هستید؟ آیا به حرف ها، خواسته ها و نیازهای او گوش می دهید؟
اگر بیش از حد برای او هدیه می خرید، مدتی این کار را نکنید تا او بتواند به این شرایط عادت کند. به او نگویید که بچۀ لوس است. شاید او کمی مغرور و خودخواه باشد ولی اگر بیشتر دقت کنید می بینید جنبه های مثبتی نیز در شخصیت او دیده می شود.
با کودکتان حرف بزنید و به او بگویید که توقع دارید بیشتر مراقب وسایل و اسباب بازی هایش باشد و نیز بیشتر به فکر خواهر و برادرش باشد و وقتی اوضاع بر وفق مرادش نبود، با شرایط کنار بیاید.

منبع: راهنمای کامل تربیت کودک از 6 تا 9 سالگی
لوس شدن کودک
لوس شدن نوزادانلوس شدن نوزادان

لوس شدن نوزادان ممکن است وقتی کودک شما 6 ماهه شد ، مادرتان برای او لگن مخصوص کودک بیاورد و بخواهد او را مجبور به استفاده از آن بکند.شما شگفت زده از کار مادرتان به او می گویید کودکی که قادر به ایستادن بر روی پاهایش نیست چطور می تواند از لگن استفاده کند؟ اما مادرتان در مقابل اعتقاد دارد که شما دارید بچه را لوس می کنید. لوس شدن نوزادان


آیا محبت بیش از حد، فرزند را لوس و ننر بار می آورد؟آیا محبت بیش از حد، فرزند را لوس و ننر بار می آورد؟

آیا محبت بیش از حد، فرزند را لوس و ننر بار می آورد؟ کودک آنلاین: اگر والدین بیشتر نگرانِ کم توجهی به فرزندان خود، و کم نگران لوس شدن آنها بودند دنیا جای بهتری می شد. غالباً کودکان فراوانی می بینیم که دستخوش پرکاری والدین، خودخواهی آنها و یا مشغله های فکری بیش از حدشان بوده اند و درنتیجه نیازهایشان نادیده مانده است،


لوس شدن کودک سه‌ سالهلوس شدن کودک سه‌ ساله

لوس شدن کودک سه‌ ساله کودک آنلاین: رضا تحکم کنان گفت: "کتابم را می‌خواهم. کتابم را پس بده. همین الآن پس بده". سپس کتاب را از دست برادر بزرگ‌ترش که کاملاً غافلگیر شده بود قاپید. بعد آن را روی زمین انداخت و به آن لگد زد. رضا نمونۀ کودک لوس است. او زیاده‌خواه و مخرب است که به‌آسانی مأیوس می‌شود. لوس شدن کودک سه‌ ساله


کودکان لوس چه کودکانی هستند ؟کودکان لوس چه کودکانی هستند ؟

کودکان لوس چه کودکانی هستند ؟ برای اینکه واکنش کودک طبیعی باشد والدین باید به گونه ای به او مهر و محبت داشته باشند که جنبه ی افراط و زیاده روی به خود نگیرد. کودک از نرمی و ملاطفت والدین و اطرافیان به خوبی میتواند سوءاستفاده کند. کودکان لوس چه کودکانی هستند ؟

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران