کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
ناخن جویدن در کودکان
ناخن جویدن :شایع‌ترین عادت رفتاری که در حدود ۴۰ درصد از کودکان ۴ تا ۶ ساله به این عادت مبتلا هستند ناخن جویدن می‌باشد گرچه عادت ناخن جویدن با افزایش سن کاهش می‌یابد اما این عادت در سنین دبیرستان و حتی جوانی نیز دیده می‌شود این عادت در بین حدود یک چهارم دانش‌آموزان دبیرستانی و۲۰ درصد جوانان شایع است. ناخن جویدن در کودکان

ناخن جویدن در کودکان
شایع‌ترین عادت رفتاری که در حدود ۴۰ درصد از کودکان ۴ تا ۶ ساله به این عادت مبتلا هستند ناخن جویدن می‌باشد گرچه عادت ناخن جویدن با افزایش سن کاهش می‌یابد اما این عادت در سنین دبیرستان و حتی جوانی نیز دیده می‌شود این عادت در بین حدود یک چهارم دانش‌آموزان دبیرستانی و۲۰ درصد جوانان شایع است.
بزاق دهان اثر مخربی بر ناخن و بافت‌های اطراف آن را دارد و رطوبت ناشی از آن مکان مناسبی را برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها فراهم می‌کند.
علل ناخن جویدن در بین کودکان
ناخن جویدن در کودکان ناشی از تنش و استرس است در بعضی مواقع مانند مشکلات درس و مدرسه، دعواهای پدر و مادر، درگیری با سایر اعضای خانواده مثل خواهر و برادر، طلاق پدر و مادر می‌توانند تمرکز کودک را از بین برده و در نهایت منجر به ناخن جویدن در کودک شوند.
عادت ناخن جویدن یک رفتار وسواسی آزاردهنده است که به صورت جبری و بدون اختیار زندگی انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و گاه آن را از روند عادی خود خارج می‌کند و از این‌رو درمان آن و اجتناب از این عادت، بی‌تردید یک ضرورت است.
هیجانات و اضطراب‌های کودک باعث انجام عمل ناخن جویدن در کودک می‌شود و گاهی کودک این عمل را برای ابراز دلخوری‌ها و دلواپسی‌هایش انجام می‌دهد.درمان جویدن ناخن در کودکان
•    اسباب‌بازی خاصی را برای مواقعی که کودک ناخن خود را می جود در نظر بگیرید و به او بدهید تا به جای جویدن ناخن از آن استفاده کند.
•    همیشه دست‌های کودک خود را تمیز نگه‌دارید تا در مواقعی که ناخن می جود، آسیب کمتری به سلامتی کودک برسد.
•    اگر کودک ناخن خود را نجویید او را تشویق کنید.
•    به طور مداوم ناخن‌های کودک خود را کوتاه نگه‌دارید تا کمتر آلودگی در زیر ناخن‌هایش جمع شود.
•    هیچ‌گاه برای از بین بردن عادت ناخن جوییدن کودکتان از خشونت استفاده نکنید چون  این کار باعث بروز اختلالات رفتاری دیگری مثل جوییدن نوک مداد،کندن مو و... می‌شود.
•    موقع جوییدن ناخن کودکتان حواس او را پرت کنید.
ناخن جویدن در کودکان
چرا کودکان ناخن می جوند و چه باید کرد؟چرا کودکان ناخن می جوند و چه باید کرد؟

چرا کودکان ناخن می جوند و چه باید کرد؟ کودکان در تمام سنین این کار را انجام میدهند. بنابراین ناخن جویدن یکی از فراوان ترین واکنشهای نوروتیک و اختلالات عادتی ارضا کننده ای است که در کودکان و بزرگسالان مشاهده میشود. جویدن ناخن برخلاف مکیدن انگشت در سر فرصت انجام نمیگیرد بلکه نشانه ی دلواپسی ، اضطراب و ترس از امتحان ، تنبیه و...است. چرا کودکان ناخن می جوند و چه باید کرد؟


ناخن جویدن کودکناخن جویدن کودک

ناخن جویدن کودک کودک آنلاین: مردم همیشه ناخن جویدن را به عادت های عصبی ربط می دهند. گرچه این اظهار نظر می تواند درست باشد، اما به دلیل این سطحی نگری نکات مهم بسیاری در این عادت بی توضیح باقی می ماند. ناخن جویدن کودک


اصلاح رفتار کودک (ناخن جویدن ، مکیدن شست ، انگشت در بینی کردن)اصلاح رفتار کودک (ناخن جویدن ، مکیدن شست ، انگشت در بینی کردن)

اصلاح رفتار کودک (ناخن جویدن ، مکیدن شست ، انگشت در بینی کردن) - مادر با عصبانیت انگشت او را بیرون می کشد و به او می گوید مگر نگفتم نخور، باز هم که داری می خوری و ... . - مادر با دلخوری به او می گوید: دیگه دوستت ندارم، من مامان تو نیستم، من با تو قهرم و ... .


عوارض لاک زدن بر ناخن های کودکانعوارض لاک زدن بر ناخن های کودکان

عوارض لاک زدن بر ناخن های کودکان تولونس نام ماده شیمیایی موجود در لاک های ناخن است و در مجاورت هوا تبدیل به بخاری با بوی تند و شیرین میشود . تولونس محلولی است که در لاک های ناخن با سایر مواد ترکیب می شود و یک ترکیب غلیظ را ایجاد می کند فتالیت ها مایعات چربی هستند که به ترد و شکننده به نظر رسیدن رنگ لاک کمک میکنند. عوارض لاک زدن بر ناخن های کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران