کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
زندگی اجتماعی کودکان – بخش دوم
زندگی اجتماعی کودکان برای اینکه کودک روش های ایمن رفت و آمد در محدوده ی محل سکونتش را یاد بگیرد ، لازم است که پدر و مادر ، هنگام قدم زدن با او در محله شان ، نکته های مهمی را یادآور شوند. برای مثال ، مشخص نمودن مسیری معین برای رفت و آمد در پیاده رو ، یا مشخص نمودن محدوده ای مجاز برای دور شدن کودک از خانه. زندگی اجتماعی کودکان

زندگی اجتماعی کودکان – بخش دوم
قوانین مربوط به عابر پیاده :
برای اینکه کودک روش های ایمن رفت و آمد در محدوده ی محل سکونتش را یاد بگیرد ، لازم است که پدر و مادر ، هنگام قدم زدن با او در محله شان ، نکته های مهمی را یادآور شوند. برای مثال ، مشخص نمودن مسیری معین برای رفت و آمد در پیاده رو ، یا مشخص نمودن محدوده ای مجاز برای دور شدن کودک از خانه.
به این منظور بهتر است پدر و مادر علائم و نشانه هایی مشخص مثل ، ردیف درختان ، شیرهای آتش نشانی و فروشگاه های محلی را برای کودک تعیین کنند ، تا کودک دچار گیجی و سردرگمی نشود. سایر قوانین مربوط به عابر پیاده ، عبارتند از :
پیروی کردن از علائم و نشانه های راهنمایی و رانندگی .
راه رفتن در پیاده رو .
نگاه کردن به سمت چپ و سپس به سمت راست برای عبور از عرض خیابان.
ندویدن بین اتومبیل های ایستاده و پارک شده.
حرکت کردن در سمت راست پیاده روها ، راهروها و مسیر پلکان.
قوانین دوچرخه سواری:
هنگام خرید و تهیه ی دوچرخه برای کودک ، توجه به دو نکته ی زیر لازم و ضروری است :
اندازه ی دوچرخه.
بیشتر پدر و مادرها ، زمانی که قصد دارند برای فرزندشان دوچرخه ای بخرند ، تصور می کنند که اگر دوچرخه ای بزرگتر از قد و هیکل فرزندشان برای او بگیرند ، پاها و قد او بلندتر میشود. در حالی که آنها باید در نظر داشته باشند ، زمانی که کودک روی زین دوچرخه نشسته است ،باید پاهایش به زمین برسند تا او بتواند تعادل خود را به خوبی حفظ کند.
در غیر این صورت ، ممکن است به سادگی تعادلش را از دست بدهد و از دوچرخه پرت شود.
وزن دوچرخه.
پدر و مادر ، لازم است توجه داشته باشند ، دوچرخه های سبک ممکن است سریع تر بروند ، اما خیلی زود از تعادل خارج میشوند. در حالی که دوچرخه های سنگین به علت سرعت کمی که دارند ، دیرتر از کنترل خارج میشوند.

زندگی اجتماعی کودکان


زندگی اجتماعی کودکان

مهمترین مقررات دوچرخه سواری ، عبارتند از :
استفاده کردن از تمامی وسایل ایمنی مثل ، کلاه ، زانوبند و مچ بند هنگام دوچرخه سواری.
رعایت کردن تمامی مقررات خاص مربوط به دوچرخه سواری . برای نمونه ، حرکت کردن از سمت راست خیابان و رعایت کردن چراغ قرمز.
خودداری کردن از دوچرخه سواری در شب ، مگر در صورت ضرورت.
در این صورت ، هم باید از سالم بودن چراغ دوچرخه اطمینان حاصل کنند و هم باید لباسی با محافظ های شب رنگ بپوشند.
استفاده کردن از زنگ یا بوقی ملایم ، هنگام حرکت کردن در معبرهای نزدیک پیاده روها ، تا بتواند عابران پیاده را از حضور خود با خبر کند.
عدم استفاده هدفون ، یا گوشی ، هنگام دوچرخه سواری. یک دوچرخه سوار باید نسبت به تمامی علائم و صداهای محیطی اش آگاه باشد.
تهیه ی قفلی مناسب برای دوچرخه .
یاد گرفتن پنچرگیری ، تمیز کردن و روغن کاری دوچرخه.
قوانین استفاده از وسایل نقلیه ی عمومی :
برای فرزندتان توضیح دهید که وسایل نقلیه ی عمومی شامل ، سرویس مهد یا مدرسه ، اتوبوس ، تاکسی ، مترو ، قطار شهری ، قطار بین شهری و هواپیما میشود. از او بخواهید هنگامی که تنها سوار اتوبوس میشود ، کنار راننده یا دستیار او بنشیند و از او بخواهد هنگام رسیدن به مقصد ، به موقع او را خبردار کند.
همچنین ، میتوانید نشانی یا نقشه ی محلی را که کودک با اتوبوس طی می کند ، برایش رسم کنید تا در صورت لزوم از راننده ی اتوبوس بخواهد که او را راهنمایی کند.
هنگامی که کودک ، همراه شما ، سوار اتوبوس یا تاکسی میشود ، از او بخواهید که ساکت و آرام روی صندلی خودش بنشیند و کمربند ایمنی اتومبیل را ببندد. همچنین از چسباندن آرنج یا پاهایش به بدنه و در اتومبیل خودداری کند.
نکته ای که لازم است حتما پدر و مادر به فرزندانشان یادآوری کنند این است که ، هیچگاه سوار اتومبیل افراد ناشناس نشود.
برای مسافرت های هوایی ، روش استفاده از جدول های پرواز ، بازدید کردن ساک ها و چمدان ها ، تحویل دادن آنها به قسمت بار و گرفتن بلیط سوار شدن به هواپیما را به فرزندتان یاد بدهید.
منبع : کتاب الفبای زندگی برای کودکان
زندگی اجتماعی کودکان
زندگی اجتماعی کودکان
زندگی اجتماعی کودکان – بخش اولزندگی اجتماعی کودکان – بخش اول

زندگی اجتماعی کودکان کودکان بیرون از خانه ، با خطرها و آسیب هایی جدی و زیادی رو به رو هستند که عدم شناخت و آگاهی از آنها میتواند حوادث و پیشامدهای ناگواری برایشان به همراه داشته باشد. آنها برای اینکه بتوانند از این خطرهای احتمالی مصون بمانند ، لازم است مهارت های زیادی را بیاموزند. زندگی اجتماعی کودکان


ده فرمان درباره ی رفتارها و مهارت های اجتماعی کودکانده فرمان درباره ی رفتارها و مهارت های اجتماعی کودکان

ده فرمان درباره ی رفتارها و مهارت های اجتماعی کودکان توجه مثبت و تعریف و تمجید از مهمترین ابزارهای آموزش مهارت های اجتماعی به کودکان است. به رفتارهای مناسب کودک توجه و بلافاصله از آنها تعریف کنید. تعیین اسباب بازی به عنوان پاداشِ رفتار خوب ، نباید امری همیشگی و دایمی باشد و تبدیل به قانون شود. ده فرمان درباره ی رفتارها و مهارت های اجتماعی کودکان


اجتماعی کردن کودکاناجتماعی کردن کودکان

اجتماعی کردن کودکان کودک آنلاین : هر چه سطح سازگاری بین پدر و مادر بیشتر باشد کودک از قدرت سازگاری بیشتری برخوردار خواهد شد. زیرا کودکانی که در منزل حدود 17 ساعت بیداری که دارند حدود 7 ساعت ، 2 ساعت و یا نیم ساعت در شبانه روز مستمرا شاهد نزاعهای فیزیکی یا لفظی پدر و مادرشان می باشند چگونه میتوانند با دیگران ارتباط سازگاری برقرار کنند. اجتماعی کردن کودکان


تأثیر روابط اجتماعی بر کودکان معلولتأثیر روابط اجتماعی بر کودکان معلول

تأثیر روابط اجتماعی بر کودکان معلول روابط اجتماعی می‌تواند تأثیر عمیقی بر نگرش‌های فرد معلول نسبت به خود و فرصت‌هایی برای سازگاری روانی، تحصیل و اشتغال به دست می‌آورد داشته باشد. تأثیر روابط اجتماعی بر کودکان معلول

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران