کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

10
بلوغ زودرس و دیررس در دختران
بلوغ زودرس و دیررس در دختران کودک آنلاین: هرچند که بلوغ زودرس یا معمولی برای پسران امتیازی محسوب می شود، ولی این تفاوت ها در میان دختران شدت کمتری دارد و متنوع تر است. دختران زودرس، در مقایسه با دختران دیررس، کمتر از بدن خود تصویر ذهنی رضایت آمیزی دارند،

بلوغ زودرس و دیررس در دختران
کودک آنلاین: هرچند که بلوغ زودرس یا معمولی برای پسران امتیازی محسوب می شود، ولی این تفاوت ها در میان دختران شدت کمتری دارد و متنوع تر است.
دختران زودرس، در مقایسه با دختران دیررس، کمتر از بدن خود تصویر ذهنی رضایت آمیزی دارند، خیلی زود تحت فشار آشفته می شوند، بی قرارترند، خلق و خوی متغیر دارند و مدام گله و شکایت می کنند و در ضمن کمتر بین همسالان همجنس خود محبوبیت دارند.
معمولاً در مدرسه عملکرد ضعیفی دارند، در آزمون های پیشرفت نمرات کمتری می گیرند، در مدرسه مشکلات رفتاری دارند و انتظارات تحصیلی آنان چندان بالا نیست. البته، مستقل ترند و در میان همسالان جنس مخالف محبوبیت بیشتری دارند.
بین پسران زودرس و دختران زودرس تفاوت بارزی از لحاظ تصور خود آنان از بدنشان وجود دارد. پسر زودرس در جهت هنجارهای بزرگسالان رشد می کند ولی این نکته در مورد دختران زودرس صادق نیست زیرا دختر زودرس بزرگتر و سنگین تر و چاق تر از همسالان کوچک خود است.
برعکس، دختران دیررس اجتماعی تر، پر جرات تر و فعال ترند و در میان همسالان خود محبوبیت بیشتری دارند و تصور بهتری از بدن خود دارند. در ضمن از لحاظ تحصیلی وضعیت بهتری دارند.البته در اواخر دوران نوجوانی و بزرگسالی این تصویر کاملاً تغییر می کند. دختر زودرسی که دچار تنش بود در اواخر دوران نوجوانی در مقایسه با دختر دیررس در میان همسالانش محبوبیت بیشتری پیدا می کند. سازگاری بهتری نشان می دهد و از لحاظ شناختی، اجتماعی و عاطفی خود رهبرتر می شود.
این تغییر چگونه قابل توضیح است و چگونه است  که بلوغ زودرس برای پسران مطلوبتر است تا برای دختران؟ اول اینکه، نوجوان زودرس در میان همسالان خود در اقلیت است؛ البته وقتی همۀ همسالان او بالغ شدند دیگر چنین مسئله ای مطرح نیست.
دوم اینکه، جامعه بلوغ زودرس در پسران را راحت تر می پذیرد تا در دختران. بلوغ زودرس در پسران به معنای بالا رفتن نیروی جسمانی و سرانجام رفتار جنسی فعالانه است. در میان دختران بلوغ زودرس به معنای بزرگتر بودن از سایر همسالان و بلندقدتر بودن از پسران هم سن و سال است.
والدین و سایرین نباید دختر زودرس را صرفاً به دلیل بالغ شدن مستعد رابطۀ زناشویی بدانند. بهتر است او را تشویق کنند که با دوستان همسال خود دوستی کند و به او اطمینان دهند که به زودی از لحاظ جسمانی و جنسی به رشد لازم می رسد.
اگر به چنین دختری کمک کنند که بفهمند عجله ای در کار نیست و بلوغ تدریجی حتی مفید هم هست زیرا دختر نوجوان می تواند به تکالیف دیگری که مربوط به رشد است بپردازد و نگرانی های بیهودۀ او برطرف می شود.
منبع: رشد و شخصیت کودک
بلوغ زودرس و دیررس در دختران

بلوغ زودرس جنسی در دخترانبلوغ زودرس جنسی در دختران

بلوغ زودرس جنسی در دختران کودک آنلاین: در اکثر اوقات بلوغ زودرس جنسی یک خصیصۀ فامیلی است که به‌طور طبیعی اتفاق می‌افتد، اما بعضی مواقع نیز در اثر یک بیماری شدید عضوی، مثل ضایعات و تومورهای هیپوتالاموس، مننژیت و انسفالیت ایجاد می‌شود. بلوغ زودرس جنسی در دختران


پدران و دخترانپدران و دختران

پدران و دختران کودک آنلاین: پدر اولین مردی است که وارد زندگی دختر کوچکش می‌شود و نقش بزرگی را ایفا می‌کند. او همان غریبۀ شگفت‌انگیز و نماد مردانگی است، بنابراین به یک الگو برای دخترش تبدیل می‌شود. درواقع دختران هر مردی را که وارد زندگی‌شان می‌شود، با پدر خود مقایسه می‌کنند. پدران و دختران


چگونه عادت ماهانه را به دختران بیاموزیم ؟چگونه عادت ماهانه را به دختران بیاموزیم ؟

چگونه عادت ماهانه را به دختران بیاموزیم ؟ آغاز عادت ماهانه در زندگی دخترهای جوان حادثه ای مهم و نشانه ی ورود آنها به دوران زنانگی است. اگر والدین موضوع عادت ماهانه را به موقع و به طور مکرر با دختر خود مطرح کنند و به همه ی سوالات او در این باره پاسخ بدهند و ترس های او را از آن برطرف کنند دخترشان با آسودگی با این کارکرد طبیعی و ماهانه ی بدن خود رو به رو خواهد شد. چگونه عادت ماهانه را به دختران بیاموزیم ؟


تفاوت بین نوجوانان دختر و پسرتفاوت بین نوجوانان دختر و پسر

تفاوت بین نوجوانان دختر و پسر تفاوت کمی در این ایام در رابطه با برخورد بر سر موضوعات و مسائل میان دختران و پسران وجود دارد و البته می دانیم با توجه به شرایط فرهنگی که چه اندازه شباهت و نزدیکی بین محیط و رفتار و نقش های جنسی در جامعه ای وجود دارد ، اختلال بین پسر و دختر کم و یا زیاد خواهد بود. تفاوت بین نوجوانان دختر و پسر

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران