کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
لباس ، پوشش و کفش در کودکان
لباس ، پوشش و کفش در کودکان لباس فرزند ما اهمیت بسیاری دارد . زیرا بسیاری از اوقات بچه ها خودشان را با لباس مرتبط و همانند می کنند و اگر ما بهانه ای به جهت قضاوت و نظر بزرگسالان نگیریم ، که عمو یا دایی ممکن است خوششان بیاید یا بدشان بیاید ، یا این لباس مناسب اینجا یا آنجا نیست. لباس ، پوشش و کفش در کودکان

لباس ، پوشش و کفش در کودکان
لباس فرزند ما اهمیت بسیاری دارد . زیرا بسیاری از اوقات بچه ها خودشان را با لباس مرتبط و همانند می کنند و اگر ما بهانه ای به جهت قضاوت و نظر بزرگسالان نگیریم ، که عمو یا دایی ممکن است خوششان بیاید یا بدشان بیاید ، یا این لباس مناسب اینجا یا آنجا نیست.
و آنها را به حداقل برسانیم و در وقت انتخاب لباس ، کمکشان کنیم که لباس مناسب را خودشان انتخاب کنند، آنچه را که ما درست می دانیم و دوست داریم اگر طرح و نقش داشته باشد مخصوصا رنگ های شاد داشته باشد ، کودکان احساس بیشتر و بهتر و مطلوبی خواهند داشت.
امید این است که امکان این را داشته باشیم که لباس های آن ها نو و تمیز باشد و این لباس ها نرم و در عین حال با درجه ی حرارت مناسب ، باید گرم باشد. کمی گشاد بودن آن که به آنها فرصت و آزادی بدهد ، اشکالی ندارد .
هرچه میزان دکمه هایش کمتر و یا زیپی که برای آنها باز و بسته کردنش مشکل هست کمتر باشد بهتر است.
در مورد کفش آنها اگر بند نداشته باشد ، بهتر است مخصوصا بندی که باز میشود و هم آنها را به زحمت می اندازد و هم ممکن است که به زمین بزند و هم ممکن است که دیگران پا به رویش بگذارند و آنها را با حالی نامناسب همراه کند.
اگر بتوانیم این ها را مواظب و مراقب باشیم در حقیقت شرایطی را فراهم کرده ایم که کودک میتواند از لباس و پوشش خود لذت ببرد.بهتر آن است که اگر امکانش را داریم لباس خواب بچه ها نسبت به لباس خانه ی آنها و لباس میهمانیشان کمی متفاوت باشد. ولی در تمام این موارد آنچه که می دانیم این است که انتخاب با کودک خواهد بود ؛ در حالی که ما مستقیم و غیر مستقیم کاری کرده ایم و شرایطی را فراهم کرده ایم که آنها انتخابی کنند که من و شما درست می دانیم.
این که برخی از اوقات لباس های افراد بزرگسال را برای کودکان درست کنیم بچه ها از آن لذت می برند ، ولی این که لباس های دیگر و یا لباس های خواهران و برادرانشان را داشته باشند ، هم آنها خوشحال نخواهند بود ، هم ای بسا خواهر و برادر بزرگتر احساس خوبی پیدا نکنند.
نکته :
در این گونه موارد به صرف این که (( حیف هست که آن را دور بیندازیم)) و یا (( چه اشکالی دارد که تو لباس خواهر و برادرت را بپوشی !)) یا (( چرا موافقت نمی کنی که لباس تو را به خواهر و برادرت بدهم!)) از آن خودداری کنیم.
زیرا این گونه موارد برخی از اوقات مالکیت های ویژه ای را برای بچه ها دارد و برای برخی از آن ها درست مثل این است که بخواهند چشمشان را یا دستشان را به دیگری بدهند و نه این کار را درست می دانند و نه ممکن است و تعجب می کنند که چرا آن ها باید دست به یک چنین کاری بزنند؟
و به هیچ وجه گفت و گوهای مقایسه ای مثل : (( دیدی پسر خاله با دختر خاله چه کرد؟)) یا (( دیدی که خواهر تو یا برادر تو به تو لباس را دادند!)) (( جواب کودک : آن ها دلشان خواست دادند ولی من دلم نمی خواهد و نمی دهم )) نزد کودکان انجام ندهیم.
مخصوصا تا 5 سالگی این مالکیت ها مهم است و بعد از 5 سالگی مسئله ی مالکیت نیست بلکه مسئله یک چیزی مربوط به من و خصوصی بودن و شخصی بودن است ، که بسیاری از افراد را اذیت می کند.
منبع : کتاب پرورش ، تعلیم و تربیت 3 تا 7 سالگی
لباس ، پوشش و کفش در کودکان
لباس پوشیدن کودکانلباس پوشیدن کودکان

لباس پوشیدن کودکان کودک آنلاین: بچه ها خیلی دوست دارند لباس هایشان را خودشان بپوشند. وقتی خودشان لباسشان را می پوشند، به خودشان افتخار می کنند و دوست دارند والدین شان نیز آنها را تشویق کنند. لباس پوشیدن کودکان


انتخاب لباس توسط کودکانانتخاب لباس توسط کودکان

انتخاب لباس توسط کودکان کودک آنلاین: وقتی بچه ها به دبستان می روند به هم سن و سالان خودشان نگاه می کنند و دوست دارند مثل آنها لباس بپوشند. آنها یکباره تغییر می کنند و دوست دارند خوش تیپ باشند. انتخاب لباس توسط کودکان


جمع و جور کردن لباس ها توسط کودک جمع و جور کردن لباس ها توسط کودک

جمع و جور کردن لباس ها توسط کودک هنگامی که کودکان نوپا هستند اغلب دوست دارند که لباس هایشان را جمع و جور کنند. کمک کردن به پدر و مادر صرفا یک وظیفه نیست بلکه کاری لذت بخش است و احساس مهم بودن را در انسان بر می انگیزد. کودکان دوست دارند لباس های کثیف را در سبد بگذارند و یا اینکه آشغال ها را در سطل زباله بریزند. جمع و جور کردن لباس ها توسط کودک


کودک و لباس پوشیدنکودک و لباس پوشیدن

کودک و لباس پوشیدن آیا زمان عوض کردن لباس کودکتان همیشه با مشکل روبرو هستید؟آیا در نهایت کودک با گریه و داد و فریاد حاضر به پوشیدن لباس‌ها خود می‌شود؟ معمولاً کودکان در این کارها مثل بزرگسالان سریع نیستند و به دلیل بازیگوشی و شیطنت حاضر نیستند زمان طولانی را بایستند تا ما لباس‌ها را انتخاب کنیم لباس‌هایشان را در بیاوریم و لباس‌های جدید را تنشان کنیم! کودک و لباس پوشیدن

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران