کودک آنلاین

موضوع مقاله : خواب

دسته بندی : خواب

0
بیرون آمدن کودکان از رختخواب
بیرون آمدن کودکان از رختخواب : بین دو تا سه سالگی و شاید هم زودتر کودک متوجه سلاح جدیدی میشود و آن هم بیرون آمدن از رختخواب است.بعضی بچه ها سروقت و بدون دردسر می خوابند ولی برای جلب توجه شما در طول شب چند بار از رختخوابشان بیرون می آیند ، هرچند که دلایل بسیار متفاوتی را برای اینکار عنوان میکنند بیرون آمدن کودکان از رختخواب

بیرون آمدن کودکان از رختخواب
بین دو تا سه سالگی و شاید هم زودتر کودک متوجه سلاح جدیدی میشود و آن هم بیرون آمدن از رختخواب است.بعضی بچه ها سروقت و بدون دردسر می خوابند ولی برای جلب توجه شما در طول شب چند بار از رختخوابشان بیرون می آیند ، هرچند که دلایل بسیار متفاوتی را برای اینکار عنوان میکنند : ((گرسنمه!)) ، ((گرممه!)) ، (( سردمه )) ، ((تشنمه!)) و ((خواب بد دیدم!)) به هرصورت معنای همه ی اینکارها این است که کودکتان از بیرون آمدن از رختخواب به نفع خود استفاده میکند.
راه حل : شیوه ی ماندن در رختخواب
ابتدا سعی کنید بهانه های کودک را برای بیرون آمدن از رختخواب خنثی کنید.یعنی پیش از خواب ، لیوان آبی کنار تختش قرار دهید او را به دستشویی ببرید و... اگر اینکارها موثر واقع نشد شیوه ی ماندن در رختخواب را به کار بگیرید.به طور معمول این شیوه بسیار سریع به نتیجه میرسد.
نکته ی مهم این است که درباره ی دلیل بیدار شدن فرزندتان با او بحث و مجادله نکنید.به خاطر بسپارید در بحث و استفاده از منطق هیچگاه در مقابل کودکان کمتر از پنجسال بنده نخواهید شد.


در صورتی که فرزندتان در طول شب چندین بار از رختخواب خارج میشود به موارد زیر توجه و عمل نمایید:
1-    اولین باری که از رختخواب بیرون آمد او را تا تختش همراهی کنید و به وی بگویید : (( وقت خواب است)) ، او را در آغوش بگیرید ، ببوسید و بعد اتاق را ترک نمایید.
2-    دومین بار به او بگویید : (( وقت خواب است عزیزم)) ، وی را به رختخواب ببرید، با بوسه ای شب بخیر بگویید و سپس اتاقش را ترک کنید.
3-    مرتبه ی سوم که اینکار را تکرار کرد بدون آنکه یک کلمه حرف بزنید کودک را به رختخوابش بازگردانید.
4-    در دفعات بعدی هم همین شیوه را بدون حرف ، جروبحث و نگاه کردن به چشمان بچه ادامه دهید.احساس نکنید که بی رحم شده اید زیرا فقط قصد دارید خوابیدن را به کودکتان بیاموزید.
5-    در روش ماندن در رختخواب هرکسی بچه را آن شب خوابانده باید این روش را اجرا کند مگر آنکه امکان اینکار وجود نداشته باشد.این نکته بسیار مهم است زیرا در غیر این صورت کودک احساس میکند قدرت انتخاب شخصی که وی را می خواباند در اختیار دارد.
6-    به ازای هر شبی که فرزندتان خوب میخوابد یک ستاره در جدول پاداش در نظر بگیرید و به او بگویید اگر چند ستاره (حداقل سه و حداکثر چهار ) بگیرد، جایزه ای در انتظارش خواهد بود.اما حتما عاقلانه پاداش بدهید و برای حل یک مشکل دردسر دیگری ایجاد نکنید.
منبع : کتاب مادر کافی
بیرون آمدن کودکان از رختخواب
مشکلات خواب نوزادانمشکلات خواب نوزادان

مشکلات خواب نوزادان کودک در دوره شیرخوارگی چند نوبت در طول شب از خواب برای شیر خوردن از خواب بیدار می‌شود. درنوپایی به تعویق انداختن خواب برای آن‌ها نوعی بازی است و در نهایت کودک پیش‌دبستانی به علت خواب بد دیدن شما را از خواب بیدار می‌کند .


کمک هایی برای رفع مشکلات خواب کودکانکمک هایی برای رفع مشکلات خواب کودکان

کمک هایی برای رفع مشکلات خواب کودکان گاهی مشکل خواب می تواند نتیجه درد باشد. کودکان درد خود را به شیوه های مختلف از جمله بدخلقی ، مکیدن شدید و جیغ زدن در هنگامی که آنها را پشت روی تخت قرار می دهید ، نشان می دهند ( اگر کودک درد داشته باشد ترجیح می دهد در حالت نیمه نشسته بخوابد). کمک هایی برای رفع مشکلات خواب کودکان


بیدار شدن کودکان در نیمه های شببیدار شدن کودکان در نیمه های شب

بیدار شدن کودکان در نیمه های شب کودک آنلاین: الگوی خواب طبیعی در تمام کودکان و بزرگسالان به این شکل است که در خلال خواب شبانه – هرچند ساعت یک بار – لحظاتی را در بیداری می گذرانند و دوباره به خواب می روند اما اگر این لحظات تبدیل به بیداری کامل و فرد دچار بی خوابی شد این مسئله به هیچ وجه طبیعی نیست.


بیدارشدن کودکان در شببیدارشدن کودکان در شب

بیدارشدن کودکان در شب هر کسی شبها از خواب بیدار میشود ولی بعضی از نوزادها و کودکان نوپا میتوانند دوباره و خود به خود به خواب بروند در حالی که بعضی ها برای چند ماه از پدر و مادرشان می خواهند به آنها کمک کنند که دوباره به خواب بروند. بیدارشدن کودکان در شب

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.
28 خرداد 1396 - 21:18:42

Laila Khudadadadچكار كنم پسر من يك و سه ماهش كنار ما تختش اما جند بار بيدار ميشه حتما ما بايد لالاي بخونيم يا ما به زور به تحتش ميبريم الان تصميم گرفتم أناقش جدا كنم نميدونم جطوري احساس ميكنم كمي ترسوي شايد تنهاي نخوابه لطفا منو كمك كنيد جطوري أناقش جدا كنم ممنونم

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران