کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

1
عقب افتادگی یا عقب ماندگی کودک
عقب افتادگی یا عقب ماندگی کودک همه ی رشد اخلاقی کودک ، در گرو آمادگی ادراکی و ذهنی آنها برای پذیرفتن امور و اصول اخلاقی و گذاشتن پایه و اساس و شالوده برای رشد اخلاقی آینده است. باید توجه ویژه ای به توانایی فرزندمان در این زمینه داشته باشیم. عقب افتادگی یا عقب ماندگی کودک

عقب افتادگی یا عقب ماندگی کودک
همه ی رشد اخلاقی کودک ،در گرو آمادگی ادراکی و ذهنی آنها برای پذیرفتن امور و اصول اخلاقی و گذاشتن پایه و اساس و شالوده برای رشد اخلاقی آینده است. باید توجه ویژه ای به‌توانایی فرزندمان‌در این زمینه داشته باشیم.
مطالعات علمی نشان می دهد نزدیک به‌5% بچه هایی که به‌دنیا می آیند ،به دلیل آسیب هایی که به‌دلایل مختلف خورده اند ، دارای توانایی های لازم ادراکی نیستند و با اشکالات فیزیکی و بدنی و یا سلسله ی اعصاب و سیستم عصبی همراه هستند و 2% یا 3% از عقب افتادگی ذهنی و یا هوشی رنج می برند.
به‌بیان دیگر بهره ی هوشی کمتر از 70 دارند و در نتیجه چنین بچه هایی در ارتباط با همه ی موضوع های زندگی به‌ویژه مطالب اخلاقی ، گرفتاری های فراوانی پیدا میکنند.
این کم هوشی ، این مشکل عقب افتادگی یا عقب ماندگی ، زمینه ای را فراهم می کند که نه تنها مطالب عادی زندگی را فرا نگیرند ، بلکه با مسائل دیگر زندگی‌در ارتباط با خواهران و برادران هم ، اشکالات و گرفتاری هایی داشته باشند.

عقب افتادگی یا عقب ماندگی کودک


عقب افتادگی یا عقب ماندگی کودک

برخی‌از اشکالات فیزیکی یا سیستم عصبی و بدنی به‌دلیل ظاهر آشکارش ،از همان آغاز یا مدتی بعد از تولد معلوم می شود.
برخی‌از اوقات برای کشف و درک این که آیا فرنزد ما مسئله و مشکلی دارد ، نیازمند معاینه پزشکی و نگاهی حرفه ای هستیم .‌از طریق آزمایش ها و یا مطالعات کروموزومی میتوان به‌علل و عوامل اشکال و اختلال و یا به‌حضور و وجود چنین مشکلاتی پی برد ، و اگر در این زمینه تردیدی داریم بهتر آن است که اقدام کنیم.
وقتی که فرزند ما نه ماهه به‌دنیا آمده است اما وزنی کمتر از 3 کیلو داشته ، توجه ویژه ای نیاز دارد و در عین حال اگر واکنش ها و یا رفتار او در هر زمینه ای مانند دیگران نیست و از متوسط مردم کمتر است ، بهتر است که‌در این زمینه اقداماتی انجام دهیم.
خوشبختانه حتی اگر بچه ها در این زمینه ها آسیب هایی دیده باشند از یک طرف امکان بهبود آنها وجود دارد ،از جانب دیگر میتوان مانع بدتر شدن شرایط و حالات آن ها شد و از طرف دیگر می دانیم‌در ارتباط با بچه هایی که مشکلات عقب افتادگی ذهنی دارند ، نوع محیط و روابط مناسب بیش‌از 15% به‌آنها کمک میکند و برخی‌از آنها را از مرحله ی عقب افتادگی و عقب ماندگی دور میکند.
منبع : کتاب پرورش ، تعلیم و تربیت 3 تا 7 سالگی
عقب افتادگی یا عقب ماندگی کودک
عقب افتادگی یا عقب ماندگی کودک
کودکان عقب مانده ذهنیکودکان عقب مانده ذهنی

کودکان عقب مانده ذهنی هیچ کس جز پزشک نمیتواند کودکی را عقب مانده بنامد. کودکی که دستگاه عصبی اش به درجه ای از رشد و کمال نرسیده واکنش ها و ویژگی های خاص دارد عقب مانده ی ذهنی است. کودک رشد فکری کاملی ندارد لذا نمیتواند در رفتارهای خود به اندازه ی کافی کنترل داشته باشد یا اگر کار خلافی از او سر بزند سریع نشان نمی دهد. کودکان عقب مانده ذهنی


اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکاناوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان

اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان : این اختلال در توانایی کودک برای برقراری ارتباط با دیگران اشکال ایجاد می‌کند.اوتیسم ( درخودماندگی )معمولاً تا سن 3 سالگی مشخص می‌شود و در پسران بیشتر از دختران رخ می‌دهد.علت آن نامعلوم است اما زمینه‌ی ژنتیکی دارد و ممکن است با صدمات جزئی به مغز قبل از تولد ، در حین تولد نیز ارتباط داشته باشد. اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان


درخودماندگی یا درخودفرورفتگی در کودکان – قسمت اولدرخودماندگی یا درخودفرورفتگی در کودکان – قسمت اول

درخودماندگی یا درخودفرورفتگی در کودکان – قسمت اول موضوع و مطلب دیگر در این زمینه ، مسئله و یا بیماری درخودماندگی یا درخودفرورفتگی است. مشکلی که در حدود یک در هزار بچه ها به آن گرفتار می شوند و نوع خفیف آن را تقریبا 0.5% بچه ها دارند. م درخودماندگی یا درخودفرورفتگی در کودکان – قسمت اول

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران