کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
فعالیت هایی برای رشد مهارت های چشایی کودک مبتلا به اوتیسم
فعالیت هایی برای رشد مهارت های چشایی کودک مبتلا به اوتیسم خوراکی هایی (در مرحلۀ اول از خوراکی هایی که کودک به آنها علاقه دارد استفاده کنید) را داخل ظرف های کوچک بریزید. با چشم بسته مزۀ هر خوراکی را با کودک امتحان کنید و در مورد آن صحبت کنید. به تدریج مزه های هم نوع و نزدیک به مزۀ اصلی را امتحان کنید.

فعالیت هایی برای رشد مهارت های چشایی کودک مبتلا به اوتیسم

•    مزه کردن
خوراکی هایی (در مرحلۀ اول از خوراکی هایی که کودک به آنها علاقه دارد استفاده کنید) را داخل ظرف های کوچک بریزید. با چشم بسته مزۀ هر خوراکی را با کودک امتحان کنید و در مورد آن صحبت کنید. به تدریج مزه های هم نوع و نزدیک به مزۀ اصلی را امتحان کنید.
•    بستنی های خوشمزه
مجموعه ای از مواد مختلف مانند آبمیوه، ماست میوه ای، شیر کاکائو، شکلات، نوشابه را همراه با کودک آماده کنید. ظروف یک بار مصرف را از آنها پر کنید و داخل فریزر بگذارید. داخل هر ظرف چوب بستنی بگذارید. وقتی مواد یخ زد، آن را همراه با کودک نوش جان کنید. در مورد مزه آنها و موادی که در مزه شبیه آنها هستند صحبت کنید. حتماً توجه داشته باشید کودک را در آماده سازی این مواد شرکت دهید.•    گردنبند خوراکی
مجموعه ای از خوراکی های مختلف از قبیل چوب شور، شکلات، بیسکویت های حلقه ای، میوه های خشک و خشکبار را تهیه کنید. رشتۀ نخی را به عنوان گردنبند استفاده کنید. رشته را از داخل مواد رد کنید و آن را به گردن کودک آویزان کنید. هر وقت که گرسنه شد می تواند از آن استفاده کند. همۀ این مراحل را به کمک و همراهی کودک آماده کنید.
•    ارائۀ غذاهای گوناگون
سعی کنید غذاهای گوناگون و در شکل های گوناگون به کودک ارائه بدهید. برای مثال سیب را به شکل پوست کنده و یا همراه پوست، کامل، قاچ شده و یا همراه ژله ها به او بدهید. همیشه فرصت هایی را برای تجربه انواع غذاهای پخته، خام، داغ، سرد و یا ترش و شیرین آماده کنید.

منبع: کودکان مبتلا به اوتیسم
فعالیت هایی برای رشد مهارت های چشایی کودک مبتلا به اوتیسم

راهکارهایی برای رشد مهارت های زبان در کودک مبتلا به اوتیسمراهکارهایی برای رشد مهارت های زبان در کودک مبتلا به اوتیسم

راهکارهایی برای رشد مهارت های زبان در کودک مبتلا به اوتیسم کودک آنلاین: یکی از نشانه های بارز کودکان مبتلا به اوتیسم، مشکلات زبانی آنها است. بسیاری از آنها گفتار را آغاز و کلمات و یا جملات دو کلمه ای را نیز بیان کردند اما بعد از مدتی، آن را از دست داده اند.


برخورد با حالت های انفجاری و قشقرق کودک مبتلا به اوتیسمبرخورد با حالت های انفجاری و قشقرق کودک مبتلا به اوتیسم

برخورد با حالت های انفجاری و قشقرق کودک مبتلا به اوتیسم کودک آنلاین: خلق انفجاری و قشقرق در کودکان مبتلا به اوتیسم، رفتار شایعی است که در شرایط و موقعیت هایی از قبیل منزل، اماکن عمومی و سفرها نیز ایجاد می شود و همۀ اعضای خانواده را دچار آشفتگی و سردرگمی می نماید.


اوتیسم و علائم آن در کودکاناوتیسم و علائم آن در کودکان

اوتیسم و علائم آن در کودکان اوتیسم یک مشکل ارتباطی است. به عبارتی کودک مبتلا به این سندرم خوب صحبت نمی‌کند، یا اصلاً صحبت نمی‌کند و در ارتباط خصوصاً با همسالانِ خود، مشکل دارد. از وسایل یا مواردی که ترس ندارد، می‌ترسد و از منابع ترسناک ترسی ندارد. اوتیسم و علائم آن در کودکان


نشانه های اوتیسم در سنین مختلف – قسمت اولنشانه های اوتیسم در سنین مختلف – قسمت اول

نشانه های اوتیسم در سنین مختلف – قسمت اول کودک آنلاین: در بحث از نشانه ها همواره به این نکته توجه داشته باشید که این نشانه ها در اکثریت این کودکان وجود دارد و نه به طور مطلق در همۀ آنها. از سوی دیگر، میزان و شدت آن در هر کودکی متفاوت از دیگری است. نشانه های اوتیسم در سنین مختلف – قسمت اول

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران