کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
رینیت حساسیتی در کودکان
رینیت حساسیتی در کودکان التهاب غشای بینی در اثر واکنش حساسیتی ، رینیت حساسیتی نام دارد. رینیت حساسیتی دو نوع دارد : نوع فصلی که تب یونجه نیز نام دارد و فقط در بهار و تابستان رخ می دهد و نوع سالیانه که در تمام سال ممکن است رخ دهد. رینیت حساسیتی اغلب به صورت خانوادگی بروز می کند و در میان کودکانی که حساسیت های دیگر نیز دارند شایع تر است. رینیت حساسیتی در کودکان

رینیت حساسیتی در کودکان
التهاب غشای بینی در اثر واکنش حساسیتی ، رینیت حساسیتی نام دارد. رینیت حساسیتی دو نوع دارد : نوع فصلی که تب یونجه نیز نام دارد و فقط در بهار و تابستان رخ می دهد و نوع سالیانه که در تمام سال ممکن است رخ دهد. رینیت حساسیتی اغلب به صورت خانوادگی بروز می کند و در میان کودکانی که حساسیت های دیگر نیز دارند شایع تر است.
علت چیست ؟
رینیت حساسیتی با استنشاق مواد حساسیت زا بروز میکند. شایع ترین این مواد گرده ی علف های هرز ، چمن و درخت هستند. رینیت حساسیتی سالیانه بیشتر از مایت خانگی ، پوسته های مرده ی بدن حیوانات ، یا هاگ کپک ها ناشی می شود.
علائم
علائم هر دو شکل رینیت حساسیتی مشابه است هر چند علائم نوع سالیانه ی آن معمولا خفیف تر است. علائم عمده عبارتند از :
•    ابتدا احساس خارش در چشمها ، بینی و حلق
•    انسداد و آب ریزش بینی
•    عطسه
•    سرخی ، درد و آب ریزش چشمهاچه کمکی می توانم بکنم؟
اگر ماده ی حساسیت زا معلوم است سعی کنید قرار گرفتن در معرض آن را کم کنید یا از آن به کلی احتراز کنید. کودکی که تب یونجه دارد باید در فصل گرده افشانی گیاهان تا حد امکان در خانه بماند. پنجره ها را بسته نگه دارید خصوصا در  روزهای گرم و خشک که نسیم نیز می وزد زیرا در چنین روزهایی مقدار گرده ی گیاهان در هوا ممکن است زیاد باشد.
از کودکی که به پوسته های مرده ی حیوانات حساسیت دارد باید حیوانات را دور نگه داشت. اگر مایتهای خانگی موجب مشکل شده اند گرد و غبار در خانه را به حداقل ممکن برسانید. همه ی سطوح را با پارچه های نمدار پاک کنید و به فرشها حشره کش بزنید تا مایتها بمیرند.
بالش کودک را در یک پوشش پلاستیکی قرار دهید و از بالش و رختخواب پر شده با پر استفاده نکنید. اگر کودک شما نسبت به هاگ کپک حساسیت دارد سعی کنید اتاق خواب او خوب تهویه شود و عاری از کپک و غبار باشد.
اگر تب یونجه ی کودک شدید است یا نمیتواند از بیرون رفتن اجتناب کند ممکن است آنتی هیستامین های خوراکی مفید واقع شود. آنتی هیستامین روی رینیت حساسیتی سالیانه اثری ندارد یا اثر آن اندک است.
آیا به پزشک مراجعه کنم؟
اگر کودک شما علائم شدید یا مداوم حساسیت را دارد که با اقدام در منزل تخفیف نمی یابد وقت معاینه ی پزشکی بگیرید. پزشک احتمالا یک اسپری بینی حاوی کروموگلیکات سدیم یا یک ماده ی کورتیکواستروئیدی برای تخفیف علائم رینیت تجویز خواهد کرد.
در اغلب بچه ها رینیت حساسیتی با بزرگتر شدن کودک فروکش می کند و نهایتا از بین می رود.
افرادی که دارای سابقه فامیلی آلرژی یا سابقه شخصی حساسیت مثل اگزما و آسم دوره‌ای کودکی هستند بیشتر به تب یونجه یا حساست دائمی‌ به اندام حیوانات مثل پر خروس مبتلا می‌شوند. حساسیت فصلی در هر سنی روی می‌دهد ولی بیشتر کودکان و نوجوانان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
منبع : کتاب همه کودکان سالم اند اگر...
رینیت حساسیتی در کودکان
حساسیت یا آلژری پوست کودکانحساسیت یا آلژری پوست کودکان

حساسیت یا آلژری پوست کودکان کهیر عبارت است از لکه های برجسته ی صورتی رنگ با حدود مشخص که ممکن است در بعضی از نقاط بدن به صورت موضعی یا در تمام سطح بدن به اندازه ها و اشکال مختلف ظاهر شود. حساسیت یا آلژری پوست کودکان


حساسیت به گِلوتن در کودکانحساسیت به گِلوتن در کودکان

حساسیت به گِلوتن در کودکان کودک آنلاین: حساسیت به گلوتن یکی از شایع ترین عارضه هایی است که بیشتر مردم از آن آگاهی ندارند. اگر کودک سردرد یا مشکلات معده – روده ای دارد، در یادگیری مشکل دارد، به اختلال نقص توجه – بیش فعالی یا سایر مشکلات رفتاری مبتلا است و در همۀ آزمایش های پزشکی سالم به نظر می رسد، به احتمال زیاد دچار حساسیت به گلوتن است. حساسیت به گِلوتن در کودکان


حساسیت به حشرات در کودکانحساسیت به حشرات در کودکان

حساسیت به حشرات در کودکان از حشرات نیش داری که از نظر ایجاد حساسیت نگران کننده هستند میتوان زنبور واسپ و زنبور زرد را نام برد. حشراتی مثل مگس و برخی از مورچه ها نیز خطر حساسیت زایی دارند. خطر این حشرات برای افراد مبتلا به حساسیت و افراد سالم یکسان است. محل گزش دچار التهاب و خارش می شود که این التهاب در ناحیه صورت شدیدتر از سایر نقاط بدن خواهد بود. حساسیت به حشرات در کودکان


کودکان و حساسیتکودکان و حساسیت

کودکان و حساسیت کودک آنلاین: اگر کودک شما مبتلا به حساسیت باشد، علائم آن معمولاً در سنین 4 تا 5 سالگی آغاز می‌شود. این دوره معمولاً بسیار نگران‌کننده است، زیرا کودک شروع به اجتماعی شدن می‌کند و در معرض بسیاری از بیماری‌های مربوط به کودکان قرار می‌گیرد. کودکان و حساسیت

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران