کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

1
بیماری سوریاس در کودکان
بیماری سوریاس در کودکان در این ناراحتی مزمن پوستی ، لکه های قرمز ،پوسته پوسته و ضخیمی روی دست ها و پاها ، تنه یا پوست سر ظاهر می شود. کودکان بالای 10 سال بیشترین احتمال ابتلا به این عارضه را دارند. این جوش ها معمولا خارش ندارد ، اما سوریاس میتواند ناراحت کننده باشد و کودک ممکن است از ظاهر آنها ناراحت شود. بیماری سوریاس در کودکان

بیماری سوریاس در کودکان
در این ناراحتی مزمن پوستی ، لکه های قرمز ،پوسته پوسته و ضخیمی روی دست ها و پاها ، تنه یا پوست سر ظاهر می شود. کودکان بالای 10 سال بیشترین احتمال ابتلا به این عارضه را دارند. این جوش ها معمولا خارش ندارد ، اما سوریاس میتواند ناراحت کننده باشد و کودک ممکن است از ظاهر آنها ناراحت شود.
شدت سوریاس نوسان می کند ؛ گاهی هنگام بیماری یا فشار عاطفی همچون مواقع امتحانات ، شدت می گیرد.
علت چیست؟
علت سوریاس معلوم نیست اما در بعضی از خانواده ها شیوع بیشتری دارد و ممکن است موروثی باشد. جوش سوریاس گاهی نخستین بار بعد از یک عفونت حاد مانند التهاب لوزه ها یا عفونت گوش میانی پدیدار می شود.
جوش سوریاس وقتی شکل می گیرد که سلول های جدید پوست سریع تر از ریزش سلول های مرده تولید می شوند. سلول های جدید اضافی متراکم می شوند و نواحی ضخیم را پدید می آورند که ممکن است از پوست مرده و در حال افتادن پوشیده شده باشد.
علائم
جوش سوریاس ظاهر متغیری دارد. اما شایع ترین علائم آن عبارت اند از :
•    لکه های پوست قرمز و ضخیم شده که از پوسته های نقره ای رنگ پوشیده شده اند. این لکه ها اغلب روی آرنج ها ، زانوها یا پوست سر واقع اند.
•    لکه های متعدد کوچک ، قرمز رنگ و اندکی پوسته پوسته که بیشتر روی تنه و صورت پراکنده اند.
•    ناخن های متخلخل و ضخیم شده
•    درد یا ناراحتی در صورتی که پوست مبتلا ترک بخورد.
چه کمکی میتوانم بکنم؟
اگر سوریاس کودک خفیف است ، شاید بتوانید با مرطوب نگه داشتن پوست با یک کرم نرم کننده از شدت یافتن آن پیشگیری کنید. قرار دادن نواحی مبتلا در معرض آفتاب ، گاهی به از بین رفتن جوش ها کمک می کند اما دقت کنید که کودک آفتاب سوخته نشود.
آیا باید به پزشک مراجعه کرد؟
اگر جوش ها شدید ، گسترده یا ناراحت کننده باشد ، باید کودک را نزد پزشک ببرید. پزشک احتمالا کودک را به متخصص پوست معرفی می کند.
برای سوریاس محدود به چند ناحیه ی کوچک ، مانند پوست سر ، زانوها ، یا آرنج ها ، متخصص پوست ممکن است کرم یا پماد حاوی قطران ، اسید سالیسیلیک یا کورتیکواستروئید تجویز کند. اگر سوریاس گسترده باشد ، ممکن است پماد حاوی دیترانول تجویز شود. درمان های دیگر مانند حمام در آب حاوی ترکیب قطران و قرار دادن در  معرض نور فرابنفش در حد معتدل نیز ممکن است توصیه شود.
چشم انداز
سوریاس را نمیتوان درمان کرد و احتمال دارد در سراسر مدت عمر عود کند. اما هر بار حمله ی آن را میتوان با درمان سریع کنترل کرد.
منبع : کتاب همه کودکان سالم اند اگر...
بیماری سوریاس در کودکان

بیماری سیاه سرفه کودکانبیماری سیاه سرفه کودکان

بیماری سیاه سرفه کودکان در هفته اول شروع بیماری سیاه سرفه ، هیچ نشانه ای دیده نمی شود که شما را نسبت به آن مشکوک کند. نشانه های اولیه بیماری بسیار شبیه سرماخوردگی هستند. از بینی کودک آب می آید و سرفه های خشکی می کند. بیماری سیاه سرفه کودکان


بیماری مونونوکلئوز عفونی کودکان بیماری مونونوکلئوز عفونی کودکان

بیماری مونونوکلئوز عفونی کودکان مونونوکلئوز عفونی ، که تب غدد نیز نامیده میشود یک عفونت ویروسی است که نوعا موجب تب شدید ، ضعف و تورم غدد لنفاوی میشود . این بیماری از ویروس اپستاین – بار عارض میشود . مونونوکلئوز عفونی ممکن است در هر سنی رخ دهد اما در جوانان و نوجوانان شایع تر است. بیماری مونونوکلئوز عفونی کودکان


اگزما کودکان –قسمت اول اگزما کودکان –قسمت اول

اگزما کودکان اگزما حساسیت پوستی است که سبب ایجاد بثورات خارش دار ، خشک ، پوسته دار و قرمزی روی صورت ، گردن ، دست ها و در چین های اندام ها میشود. اگزما کودکان


بیماری فیبروز کیسه ای در کودکانبیماری فیبروز کیسه ای در کودکان

بیماری فیبروز کیسه ای در کودکان فیبروز کیسه ای بیماری موروثی خطرناکی است که موجب عفونت مکرر سینه و عدم جذب مواد مغذی در روده ها می شود. عفونت های مکرر سینه منجر به آسیب پیشرونده در ریه ها می شود. هر چند فیبروز کیسه ای از زمان تولد وجود دارد گاهی تا چند ماه یا چند سال مشخص نمی شود و ممکن است در طول این مدت آسیب به ریه ها آغاز شده باشد. بیماری فیبروز کیسه ای در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران