کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
خونریزی بینی کودکان
خونریزی بینی کودکان خون دماغ وقتی ایجاد می شود که ناحیه ی کوچکی از عروق خونی سطح داخلی بینی پاره شوند. خونریزی بینی کودکان

خونریزی بینی کودکان
خون دماغ وقتی ایجاد می شود که ناحیه ی کوچکی از عروق خونی سطح داخلی بینی پاره شوند.
این امر میتواند در اثر فین کردن شدید یا حتی عطسه در زمانی که کودک دچار سرماخوردگی یا تب یونجه است ، یا در اثر ضربه به بینی ، یا در اثر فرو کردن انگشت در داخل بینی و یا وجود جسم خارجی در بینی اتفاق بیفتد که در این مورد آخر ، ترشح بدبو و آغشته به خون وجود دارد.
ممکن است خونریزی ناشی از خون دماغ ، زیاد و ترسناک به نظر برسد ، اما به طور معمول بسیار مختصر است.
آیا خطرناک است؟
خون دماغ به ندرت خطرناک است ، اما اگر کودک شما خون دماغ های مکرر دارد که به سادگی متوقف نمیشوند یا اگر پس از ضربه به سرش دچار خونریزی از بینی میشود ، باید به پزشک مراجعه کنید.
اولین کاری که باید انجام دهم چیست؟
1 . سعی نکنید با قرار دادن چیزی در بینی ، جلوی خونریزی را بگیرید . کودک را بنشانید و سرش را به جلو و روی لگن یا دستشویی خم کنید.
2 . روی هر دو سوراخ بینی ، فشار محکمی اعمال کنید. برای انجام این کار ، بینی کودک را از پایین محلی که استخوان بینی تمام میشود ، بین انگشت شست و اشاره بگیرید. آنقدر نگه دارید تا خونریزی قطع شود. به کودک اجازه ندهید در حین خون دماغ سرش را عقب خم کند . این کار باعث میشود خون به پشت حلق برود و وارد معده شود و میتواند باعث تحریک و استفراغ شود.
آیا باید با پزشک مشورت کنم ؟
اگر خونریزی بعد از 30 دقیقه متوقف نشد و کودک شما احساس سرگیجه داشت ، فوری با پزشک مشورت کنید . اگر جسم خارجی در بینی کودک وجود دارد یا اگر خونریزی ها مکرر هستند ، فوری با پزشک مشورت کنید.پزشک چه کاری انجام می دهد؟
* اگر کودک دچار ضربه به سر شده است ، ممکن است پزشک دستور عکس برداری از سر کودک را بدهد تا احتمال شکستگی جمجمه را بررسی کند.
* اگر خونریزی متوقف نشد ، پزشک سوراخ بینی کودک را با گاز می بندد تا از خونریزی جلوگیری کند. این کار ، تحت بی حسی موضعی انجام می شود . گاز را میتوان بعد از 2 ساعت برداشت.
* اگر جسم خارجی در بینی کودک شما گیر کرده است ، پزشک آن را در صورت لزوم ، تحت بی حسی موضعی ، خارج می کند.
* اگر کودک ، به طور مکرر دچار خون دماغ می شود ، ممکن است پزشک شما را برای ارزیابی بیشتر به متخصص گوش و حلق و بینی ارجاع دهد. اگر خون دماغ های مکرر ناشی از ضعف جدار رگ خونی باشد ، ممکن است متخصص آن را بسوزاند. این کار شامل سوزاندن انتهای رگ می باشد و تحت بی هوشی عمومی انجام می گیرد.
من چه کمکی میتوانم بکنم؟
تا 3 ساعت پس از خون دماغ شدن ، به کودک اجازه ندهید فین کند ؛ زیرا ممکن است دوباره خونریزی شروع شود.
منبع : کتاب بهداشت کودک
خونریزی بینی کودکان
خون دماغ شدن کودکانخون دماغ شدن کودکان

خون دماغ شدن کودکان خون آمدن از بینی در شیرخواران نادر ولی در کودکان شایع و در بلوغ کم میگردد. خون دماغ شدن کودکان


انگشت در بینی کردن کودکان انگشت در بینی کردن کودکان

انگشت در بینی کردن کودکان کودکانی که به این کار عادت کرده‌اند گاهی ناخودآگاه انگشت خود را داخل بینی می‌کنند و بدون توجه به اینکه کجا هستند در منزل، مهد کودک، فروشگاه یا هرجای دیگری و بدون اینکه بابت عملی که انجام می‌دهند خجالت بکشند، این کار را می‌کنند. انگشت در بینی کردن کودکان


اصلاح رفتار کودک (ناخن جویدن ، مکیدن شست ، انگشت در بینی کردن)اصلاح رفتار کودک (ناخن جویدن ، مکیدن شست ، انگشت در بینی کردن)

اصلاح رفتار کودک (ناخن جویدن ، مکیدن شست ، انگشت در بینی کردن) - مادر با عصبانیت انگشت او را بیرون می کشد و به او می گوید مگر نگفتم نخور، باز هم که داری می خوری و ... . - مادر با دلخوری به او می گوید: دیگه دوستت ندارم، من مامان تو نیستم، من با تو قهرم و ... .


پریدن شیء خارجی در گوش و حلق و بینی کودکپریدن شیء خارجی در گوش و حلق و بینی کودک

پریدن شیء خارجی در گوش و حلق و بینی کودک دهان یکی از مهم‌ترین راه‌های شناخت برای کودک است و به همین دلیل نیز هر چیزی را که در دسترسش قرار داشته باشد، به دهان می‌برد. بنابراین سعی کنید اشیایی مانند دگمه، توپ‌های بسیار کوچک، سنجاق، اسباب‌بازی‌های کوچک و هر چیزی را که در دهان او جا می‌شود از اطراف کودک جمع کنید. پریدن شیء خارجی در گوش و حلق و بینی کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران