کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

1
خودداری از عینک زدن در کودکان
خودداری از عینک زدن در کودکان بسیاری از کودکان عینک زدن را دوست دارند اما سایرین آن را خسته کننده می دانند و از آن متنفرند. وظیفه ی شما به عنوان پدر یا مادر این است که به کودکانتان بفهمانید (( عینک وسیله ای برای مشاهده ی بهتر پیرامونشان است.)) خودداری از عینک زدن در کودکان

خودداری از عینک زدن در کودکان
بسیاری از کودکان عینک زدن را دوست دارند اما سایرین آن را خسته کننده می دانند و از آن متنفرند. وظیفه ی شما به عنوان پدر یا مادر این است که به کودکانتان بفهمانید (( عینک وسیله ای برای مشاهده ی بهتر پیرامونشان است.))
از تقویت کننده های طبیعی استفاده کنید با استفاده از یک تقویم به کودک امکان دهید در صورت همکاری با شما در مصرف دارو یک علامت بگیرد. سپس با جمع آوری چند علامت شرایط دریافت یک جایزه را پیدا کند.
اگر کودکی که به عینک نیاز دارد از کاربرد آن خودداری کند مشکلات زیادی پیش می آیند. ممکن است بخواهد عینک را بشکند یا برای همیشه آن را کنار بگذارد ولی در اصل نباید انتخابی برای کودک باقی بماند. هر جا می رود و هر کاری میخواهد انجام دهد باید عینک همراهش باشد. این یک مسئولیت پراهمیت برای یک کودک خردسال است در نتیجه شما باید اهمیت عینک زدن را به او بیاموزید و او را به استفاده از آن تشویق کنید.
آموزش بدون آگاهی
اولین قدم تشویق کودکی است که به عینک نیازمند است زیرا کودک به حمایت و تشویق شما نیاز دارد. همچنین احساس کودک را در مورد  این (( مزاحم)) دریابید. این مسأله اهمیت دارد که کودک هنگام استفاده از عینک احساس خوبی نسبت به خودش داشته باشد.
تصویری مثبت ایجاد کنید.در حالی که هنوز از عینک استفاده نکرده است آن را به صورت اتفاقی خاص جلوه دهید. کسانی را که عینک به چشم دارند و کودک آنها را می شناسد و دوستشان دارد به او نشان دهید. کاری کنید تا او مانند یک دختر یا پسر بزرگ عینک بزند و در گردش بیرون از خانه آن را به دیگران نشان دهد. ترتیبی دهید تا با کودکی بازی کند که همیشه عینک به چشم دارد.تجربه را با کتاب تقویت کنید. کتاب های فراوانی در مورد تجارب کوکان با عینک نوشته شده اند . این کتاب ها میتوانند بسیار مفید باشند.
کودک را در انتخاب عینک شرکت دهید اگر به اندازه ی کافی بزرگ باشد می تواند در انتخاب عینک به شما کمک کند تا از میان انواع گوناگون آن یکی را برگزیند. اگر کودک عینکش را دوست داشته باشد میل بیشتری برای استفاده از آن خواهد داشت.
به کودک بیاموزیدچگونه با عینک رفتار کند
او را برای برخورد با کسانی که ممکن است مسخره اش کنند آماده کنید. برای مقابله با متلک های اجتناب ناپذیر در مورد عینک راه حل هایی پیش پای کودک بگذارید. موقعیت را بازسازی کنید و درباره ی پاسخ های دفاعی فکر کنید. از شخصیت های معروفی که عینک می زده اند برای کودک تعریف کنید تا در موقع لزوم الگوهایی برای خود داشته باشد.
از تقویت استفاده کنید.
تا درک فواید عینک و استفاده ی مداوم از آن باید یک ((وابستگی مثبت )) ایجاد کنید.
کودک را تحسین کنید به او بگویید از اینکه به طور مرتب عینک می زند چقدر خوشحال هستید.
ارتباط کودک با پزشک را تقویت کنید. چشم پزشکی را انتخاب کنید که بتواندبه سادگی با کودک ارتباط برقرار کند و احساس خوبی را در مورد اطاعت از دستورات پزشک به او القاء کند. شاید پزشک بتواند سرکلاس برای همه آنها سخنرانی کند. کودک را تشویق کنید تا برای محکم کردن پیمانش با پزشک یادداشت ها یا عکس هایی را برای او بفرستد.
اگر کودک به مدرسه می رود میتوانید یک دسته کارت یا قطعاتی کاغذی برای معلمش بفرستید تا شما را از وضعیت کودک در مدرسه آگاه کند : (( مادر عزیز ، رضا امروز در تمام مدت عینک به چشم داشت و کار بزرگی انجام داد.)) کارت ها را جمع کنید تا وقتی به تعداد مشخصی رسیدند به او یک هدیه بدهید.
از پیامدهای طبیعی استفاده کنید. اگر کودک هرروز  برای یک مدت مشخص مرتب عینک بزند برای تشویق اجازه دهید به سینما برود یا کتاب جدیدی برای خواندن داشته باشد.
منبع : کتاب چگونه با کودکم رفتار کنم
خودداری از عینک زدن در کودکان
چشم و بینایی کودکچشم و بینایی کودک

چشم و بینایی کودک تنها نکته ای که کودک هم چنان در آن ضعیف می ماند و تا 7 – 8 – 9 سالگی هم ممکن است هماهنگی ها و هارمونی لازم را نداشته باشد ، چشم است. چشم و بینایی کودک


انحراف چشم در کودکانانحراف چشم در کودکان

انحراف چشم در کودکان در حال طبیعی در هنگام دیدن اشیاء دو چشم همزمان در یک جهت حرکت میکنند و اشیاء را میبینند.بعضی از کودکان در هنگام دیدن یک چشمشان به یک شیء متوجه میشود در حالی که چشم دیگر به آن شیء نگاه نمیکند.این کودکان دچار انحراف چشم می باشند. انحراف چشم در کودکان


تنبلی چشم کودکانتنبلی چشم کودکان

تنبلی چشم کودکان بسیاری از پدر و مادرها فقط در ایام مهرماه وضعیت چشم بچه خود را بررسی می‌کنند درحالی‌که باید از ابتدای تولد به بررسی وضعیت چشم کودک خود اهمیت بدهند تا درصورتی‌که مشکلی در سیستم بینایی وجود داشت به‌موقع آن را درمان کنند. تنبلی چشم کودکان


اشکالات انکساری چشم در کودکاناشکالات انکساری چشم در کودکان

اشکالات انکساری چشم در کودکان این نوع اشکالات مربوط به مکانیسم چشم ها است و به سه نوع تقسیم می شود ، که همه ی آنها تا حدی موجب تاری دید می شود. این سه نوع اختلال عبارت اند از نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم . این اشکالات در بعضی خانواده ها شیوع بیشتری دارد. دوربینی و آستیگماتیسم اغلب از زمان تولد وجود دارد. اشکالات انکساری چشم در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران
    به کانال تلگرام کودک آنلاین بپیوندید