کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
گازگرفتگی کودکان
گازگرفتگی کودکان بیشتر کودکان همراهی با حیوانات را دوست دارند ، اما به علت اینکه همیشه با آنها ملایم نیستند ، ممکن‌است گازگرفتگی روی دهد. گازگرفتگی کودکان

گازگرفتگی کودکان
بیشتر کودکان همراهی با حیوانات را دوست دارند ، اما به علت اینکه همیشه با آنها ملایم نیستند ، ممکن‌است گازگرفتگی روی دهد.
بیشترین گازگرفتگی های حیوانات به صورت سوراخ شدگی می باشند ( این گازگرفتگی ها از سوی حیواناتی مثل گربه ایجاد میشوند ) . در گازگرفتگی توسط انسان ، جای دندان ها باقی می ماند.
گزیدگی حشرات ، یک برجستگی شبیه کهیر ایجاد می کند که به شکل مرکز سفید رنگی روی زمینه ی قرمز می باشد. این نوع گزیدگی ها خیلی خارش دارند ، اما درد واکنش موضعی آنها به طور معمول در طی 3-4 روز ساعت رفع میشود.
گزیدگی کنه ی معمولی نیز کهیرهای خارش دار ایجاد می کند ( این نوع گزیدگی ها نیز به طور معمول از سوی حیوانات دست آموزش خانگی ایجاد میشود ).
گازگرفتگی حیوان ، انسان و گزیدگی حشرات ، به ندرت خطرناک هستند ، اما در صورت عدم درمان ،ممکن‌است عفونی شوند.
اولین کاری که باید انجام دهم چیست؟
1 . با کودک صحبت و او را آرام کنید. به عنوان مثال اگر توسط یک اسب گاز گرفته شده است ، مهم این است که تلاش کنیم تا ترس او از این حیوانات ، در طول دوران کودکی باقی نماند. سعی کنید به او بفهمانید که این ، یک اتفاق بوده است.
2 . در گازگرفتگی توسط انسان یا حیوانات ، زخم را با آب و صابون بشویید تا همه ی خون ، بزاق یا کثیفی ها از رخم پاک شوند. روی زخم یک کرم ضدعفونی کننده بمالید و آن را با یک پوشش تمیز پانسمان کنید.
3 . در گزیدگی توسط حشرات – برای کاهش تحریک محل – از لوسیون کالامین استفاده کنید.
آیا باید با پزشک مشورت کنم؟
هر چه زودتر با پزشک مشورت کنید تا متوجه شوید که آیا محل گازگرفتگی توسط حیوان یا انسان ، عفونی شده است یا آنقدر عمیق است که خطر کزاز داشته باشد ؟ اگر زخم ، زیاد خونریزی می کند ، یا اگز پس از 12 ساعت ، ناحیه ی مورد نظر قرمز و متورم به نظر می رسد ، فوری با پزشک مشورت کنید.
پزشک چه کاری انجام میدهد؟
* ممکن است‌کودک شما برای واکسینه شدن علیه بیماری کزاز ، به واکسیناسیون نیاز داشته باشد.
* اگر زخم عفونی شده باشد ، ممکن‌است‌پزشک ، آنتی بیوتیک تجویز کند.
من چه کمکی میتوانم بکنم؟
* شما باید به کودک تاکید کنید که لازم است در رفتار با حیوانات دقت کند و آنها را عصبانی نکند. در بسیاری از موارد که گازگرفتگی از سوی حیوان دست آموز صورت گرفته است ، این امر ، حادثه ای اتفاقی بوده و نیازی نیست که از دست حیوان خلاص شویم.
* اگر به مکانی دور سفر می کنید ، با به همراه داشتن جعبه کمک های اولیه ، و تکمیل واکسیناسیون یادآور کزاز – قبل از سفر – خود را در برابر اتفاقات احتمالی آماده کنید.
* اگر احتمال می دهید کودک شما توسط کنه گزیده شده باشد ؛ لازم است فرش ، پرده ها و اثاثیه را تمیز کنید. پودر مخصوص کَک برای پاشیدن روی اثاثیه موجود است  ( بیشتر برای استفاده ی دامپزشکان است ) . سعی کنید حیوان خود را نیز نزد دامپزشک ببرید.
* اگر کودک شما توسط پشه گزیده شده است ، از مواد دور کننده ی حشرات بر روی پوست یا لباس هایش استفاده کنید ؛ و شب هنگام ، از مواد مولد دود در اتاق کودک استفاده کنید و یا درون اتاق ، اسپری حشره کش بزنید.
منبع : کتاب بهداشت کودک
گازگرفتگی کودکان
گازگرفتگی کودکان

گزیدگی حشرات در کودکانگزیدگی حشرات در کودکان

گزیدگی حشرات در کودکان کودکان غالبا دچار گزش حشرات مختلف مانند پشه و زنبور میشوند . معمولا گزش حشرات فقط باعث خارش یا درد موضعی میشود. اما بعضی از کودکان ، خصوصا کودکان مبتلا به حساسیت (آلرژی ) ممکن است واکنشی شدید و شاید کشنده نشان دهند. گزیدگی حشرات در کودکان


گزش حشرات روی  پوست کودکان گزش حشرات روی پوست کودکان

گزش حشرات روی پوست کودکان یکی از آزارهای شایع و دردناک دوران کودکی گزش حشرات است. حشرات نیز از نظر انتقال بیماری بسیار اهمیت دارند و گزیدن آنها ممکن است سبب انتقال عامل بیماریهای مختلف گردد ولی هدف این مبحث فقط آزاری است که در نتیجه ی گزش به وجود می آید. گزش حشرات روی پوست کودکان


گاز گرفتن کودکانگاز گرفتن کودکان

گاز گرفتن کودکانممکن است شما هم مورد گاز گرفتن کودک نوپای خود قرار گرفته باشید . کودک با دندانهای ریز و ظریفش پدر مادر و یا خواهر و بردار خود را چنان گاز میگیرد و باعث ایجاد درد و تورم در نقطه گاز گرفته شده میگردد بهمین خاطر ممکن است والدین درمورد خود دچار ترس شوند او را مواخذه و سرزنش کنند . براستی کودکان نوپا چرا گاز میگیرند و برخورد ما برای ترک این رفتار چگونه باید باشد .

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران