کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
فعالیت هایی برای رشد مهارت های بویایی کودک مبتلا به اوتیسم
فعالیت هایی برای رشد مهارت های بویایی کودک مبتلا به اوتیسم روتین های داخل منزل کودک را درگیر فعالیت های حمام کردن، آشپزی و پختن کنید. ابتدا در مورد بوهایی مثل بوی صابون، شامپو و مواد غذایی بودار با او صحبت کنید. سپس با چشم های بسته آنها را بو کند و مادۀ مربوط به آن بو را تشخیص دهد.

فعالیت هایی برای رشد مهارت های بویایی کودک مبتلا به اوتیسم
•    روتین های داخل منزل
کودک را درگیر فعالیت های حمام کردن، آشپزی و پختن کنید. ابتدا در مورد بوهایی مثل بوی صابون، شامپو و مواد غذایی بودار با او صحبت کنید. سپس با چشم های بسته آنها را بو کند و مادۀ مربوط به آن بو را تشخیص دهد. همین فعالیت را در مورد عطرها و ادکلن ها، خمیر دندان ها، کرم ها، اسپری ها و هر آنچه در فضای خانه بودار است انجام دهید.
•    فعالیت های خارج از منزل
در یک روز تعطیل همراه با کودک به بیرون از منزل بروید. در مورد هر محرک بویایی که با آن مواجه می شوید با کودک صحبت کنید. سری به سوپر مارکت ها بزنید و کودک را ترغیب به درک بوهای مختلف بکنید و در مورد آنها با کودک صحبت کنید.
حتی می توانید بوهای آزاردهنده مانند بوی فاضلاب و زباله را به کودک معرفی کنید. همراه با کودک سری به گلخانه ها بزنید و یا در پارک ها و جنگل ها قدم بزنید. کودک را با بوی بسیاری از گل ها و شیرۀ بودار گیاهان آشنا کنید.•    آویز میوه یا گل
یک میوه برای مثال پرتقال را دو نیمه کنید و بدون اینکه به پوست آن آسیب برسانید، داخل آن را خالی کنید. هر دو لایه را با چسب و میخک به یکدیگر بچسبانید تا به شکل توپ درآید. نخی را دور پرتقال ببندید، طوری که بتوان آن را از کمد کودک آویزان کرد. رایحه دلپذیر این بوگیر را، برای مدت ها کودک حس خواهد کرد.
همین فعالیت را با برخی از گل ها می توان انجام داد. برای مثال نخی را از داخل غنچه های یک شاخه گل مریم رد کنید و در بازی ها و جشن تولدها به گردن کودک آویزان کنید. هر جایی که کودک می رود بوی گل مریم همراه او خواهد بود.

منبع: کودکان مبتلا به اوتیسم
 فعالیت هایی برای رشد مهارت های بویایی کودک مبتلا به اوتیسم

فعالیت هایی برای رشد مهارت های حرکتی کودک مبتلا به اوتیسمفعالیت هایی برای رشد مهارت های حرکتی کودک مبتلا به اوتیسم

فعالیت هایی برای رشد مهارت های حرکتی کودک مبتلا به اوتیسم همراه با کودک روی زمین های صاف، ناهموار، چمن ها، شیب ها، روی شن ها، روی یخ و برف و یا زمین های گلی به اشکال گوناگون مانند راه رفتن آرام، دویدن، پریدن، لنگان لنگان راه رفتن، لی لی کردن، چهار دست و پا راه بروید.


مشکلات حسی دانش آموزان مبتلا به اوتیسم – بخش اولمشکلات حسی دانش آموزان مبتلا به اوتیسم – بخش اول

مشکلات حسی دانش آموزان مبتلا به اوتیسم – بخش اول کودک آنلاین: معلمان و مجریان آموزشی بایستی مشکلات حسی این دانش آموزان را در مدرسه و کلاس درس بشناسند. شناخت مشکل حسی دانش آموزان، موجب اتخاذ تدابیر و روش هایی از سوی معلمان و مجریان آموزشی، جهت پیشگیری از مشکلات رفتاری آنها چون اجتناب کردن، عدم همکاری و قشقرق می شود.


آنچه یک کودک مبتلا به اوتیسم آرزو می کند شما بدانید.آنچه یک کودک مبتلا به اوتیسم آرزو می کند شما بدانید.

آنچه یک کودک مبتلا به اوتیسم آرزو می کند شما بدانید. من مبتلا به اوتیسم هستم اما اوتیستیک نیستم. اوتیسم یک ویژگی از مجموع ویژگی های من است. شما ممکن است وزنتان زیاد باشد یا فردی باشید نزدیک بین و یا در هنگام فعالیت های حرکتی فاقد تعادل لازم باشید، خطاب قرار دادن شما به عنوان فردی چاق، کور و یا دست و پا چلفتی ستم بزرگی بر شما است.


اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکاناوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان

اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان : این اختلال در توانایی کودک برای برقراری ارتباط با دیگران اشکال ایجاد می‌کند.اوتیسم ( درخودماندگی )معمولاً تا سن 3 سالگی مشخص می‌شود و در پسران بیشتر از دختران رخ می‌دهد.علت آن نامعلوم است اما زمینه‌ی ژنتیکی دارد و ممکن است با صدمات جزئی به مغز قبل از تولد ، در حین تولد نیز ارتباط داشته باشد. اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران