کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
بیماری آسم کودکان
بیماری آسم کودکان یک عامل حساسیت زا یا ویروسی میتواند باعث بروز آسم شود. عوارض آسم عبارتند از : تنگی نفس ، سرفه و خس خس سینه. هنگام حمله آسم عضله های قفسه سینه ( که گذرگاه های هوایی به سمت ریه هستند ) منقبض و لوله های هوایی متورم میشوند و باعث بروز صدای خس خس همراه تنفس کودک میشوند. بیماری آسم کودکان

بیماری آسم کودکان
آسم ( نفس تنگی ) :
یک عامل حساسیت زا یا ویروسی میتواند باعث بروز آسم شود. عوارض آسم عبارتند از : تنگی نفس ، سرفه و خس خس سینه. هنگام حمله آسم عضله های قفسه سینه ( که گذرگاه های هوایی به سمت ریه هستند ) منقبض و لوله های هوایی متورم میشوند و باعث بروز صدای خس خس همراه تنفس کودک میشوند.
همچنین ، التهاب راه های هوایی باعث ترشح غیرعادی خلط میشود که خود موجب کاهش توان کودک برای تنفس می شود.
واقعیت این است که آسم یا تنگی نفس از هر هفت کودک یک نفر را مبتلا می کند. حملات شدید آسمی در کودکان کمتراز یک درصد است و پسرها و دخترها به طور مساوی به آن مبتلا میشوند و نیمی از افراد مبتلا به آسم بهبود می یابند.
شایان گفتن است که آسم تنها عامل خس خس سینه کودک نیست ، بنابراین برای کسب اطمینان از علت خس خس با پزشک مشورت کنید.
پیشگیری از آسم :
ترشح ماده هیستامین توسط بدن باعث تحریک لوله های هوایی میشود و از آنجا که ترشح هیستامین واکنش طبیعی به یک ماده حساسیت زا به شمار میرود ، دوری جستن از عامل حساسیت زا اولین گام اساسی در کنترل آسم قلمداد میشود.
حساسیت زاهای احتمالی عبارتند از :
* غبار و گرده گیاهان ؛
* پر و پشم حیوانات اهلی ؛
* دود سیگار ؛
* خوراکی ها و نوشیدنی ها به ویژه مشتقات شیر ؛
* تغییر دما یا رطوبت برای برخی افراد باعث تشدید حملات آسمی میشود ؛
* بیماری های عفونی که بعد از بروز باید معالجه شوند.

بیماری آسم کودکان


بیماری آسم کودکان

درمان آسم :
مدت حمله آسم بین نیم ساعت تا چند ساعت در نوسان است. کپسول های استنشاق بهترین راه برای باز کردن راه های هوایی است که ترشح غده های خلط زا را کند می کند.
1 . اگر کودک شما برای اولین بار به حمله آسمی دچار شد ، برای او پزشک بیاورید و به گونه ای او را حمل کنید که او راحت است و به او کمک کنید راحت تنفس کند.
2 . پس از حمله آسمی گام بعدی را با پزشک بردارید. احتمالا پزشک به شما توصیه می کند که برخی خوراکی ها را طی مراحل به کودک بدهید یا راه هایی را برای کاهش تماس کودک با غبار منزل به شما می آموزد.
3 . پزشک همچنین ، برخی دستورالعمل ها را درباره ی نحوه کمک به کودک برای استفاده از کپسول استنشاق برای حمله بعدی به شما می دهد.
در واقع اکثر کودکان در سن ورود به مدرسه مهارت استفاده از کپسول را می آموزند و یک ذخیره در مدرسه همراه خواهند داشت.
منبع : کتاب اولین ماه های زندگی کودک شما
بیماری آسم کودکان
بیماری آسم کودکان
بیماری آسم در کودکانبیماری آسم در کودکان

بیماری آسم کودکان : آسم بیماری است که کودک مبتلا را دچار حملات مکرر ، خِس خِس و نفس‌تنگی می‌شود. این بیماری یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مزمن ریه در کودکان است به طوری که در بعضی از کشورها از هر 7 کودک یک نفر مبتلا به آسم می‌شود. بیماری آسم کودکان


علل ایجاد بیماری آسم در کودکانعلل ایجاد بیماری آسم در کودکان

علل ایجاد بیماری آسم در کودکان کودک آنلاین: آسم یکی از شایع ترن بیماری های دورۀ کودکی است که حدود ده درصد از کودکان به آن مبتلا می شوند. آسم عمدتاً در خردسالان رخ می دهد و همۀ نیمی از کودکانی که به آسم مبتلا می شوند پیش از 5 سالگی نشانه های آسم را بروز می دهند.


آسم در کودکانآسم در کودکان

آسم در کودکان آسم که شایع ترین بیماری ریوی مزمن کودکان است. عارضه ی ناراحت کننده ای است که موجب خس خس سینه و تنگی نفس گاه به گاه می شود. این بیماری اخیرا شایع تر شده و از هر 10 کودک یکی به آن مبتلاست. آسم در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران