کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
تبخال در کودکان
تبخال در کودکان تبخال که از انواع ویروس های تبخال ساده ناشی می شود ، تاول های کوچکی است که روی لب ها و اطراف آنها تشکیل میشود . تبخال در کودکان

تبخال در کودکان
تبخال که از انواع ویروس های تبخال ساده ناشی می شود ، تاول های کوچکی است که روی لب ها و اطراف آنها تشکیل میشود .
اغلب آلودگی اولیه به تبخال ساده معلوم نمیشود ، اما ممکن است باعث التهاب لثه و غشاء دهان شود.
پس از این عفونت اولیه ، ویروس در سلول های عصبی به صورت نهفته می ماند اما ممکن است بعدا مجددا فعال شود و موجب تبخال گردد. تبخال ممکن است با یک عفونت حاد ، نگرانی یا فشار عاطفی، یا قرار گرفتن در معرض آفتاب یا باد سرد تحریک شود.
علائم
تبخال ممکن است به صورت تکی یا دسته ای ظاهر شود. علائم عمده ی آن عبارتند از :
*  احساس مور مور شدن دور دهان ، که 4 تا 12 ساعت قبل از پدیدار شدن تبخال رخ می دهد.
* تاول های کوچک که ممکن است خارش یا درد داشته باشند ، و ناحیه ای اندکی ملتهب در دور آنها. تاول ها ظرف چند روز پاره می شوند و پوسته ای را تشکیل می دهند و ظرف دو هفته خود به خود خوب می شوند.

چه کمکی می توانم بکنم؟
برای بیشتر کودکان ، تبخال یک ناراحتی جزئی است که هیچ درمانی برای آن لازم نیست. اما اگر زخم ها موجب ناراحتی کودک شده است ، نوشیدنی سرد یا یک تکه یخ ممکن است درد را کاهش دهد.
اگر تاول ها مکررا عود می کند ، شدید است ، یا موجبات ناراحتی کودک را فراهم کرده است ، میتوان از کرمی حاوی ایدوکسوریدین استفاده کرد. این کرم ضد ویروس که بدون نسخه ی پزشک قابل تهیه است ، شدت و مدت حمله را کاهش می دهد.
اگر به محض اینکه کودک احساس مور مور شدن اولیه را دور دهان نمود و قبل از ظهور تاول ها ، از این کرم استفاده شود بیشترین تاثیر را خواهد داشت.
اگر توانستید عامل تحریک کننده ی خاصی را برای کودک خود شناسایی کنید ، میتوانید اقدامات پیشگیرانه ی مناسب را انجام دهید.
مثلا اگر تبخال پس از قرار گرفتن در معرض خورشید پدیدار میشود ، ممکن است با زدن کرم ضدآفتاب به لب های کودک قبل از اینکه بیرون برود ، مانع از بروز تبخال شوید.
برای کاهش احتمال گسترش ویروس ، هم به افراد دیگر و هم به بخش های دیگر بدن کودک ، سعی کنید نگذارید کودک به تاول ها دست بزند یا انگشتان خود را بمکد و او را تشویق کنید مرتب دست هایش را بشوید.
چشم انداز
درمانی برای تبخال وجود ندارد و احتمالا در سراسر مدت عمر در مواقع مختلف عود خواهد نمود. اما معمولا به مرور زمان تعداد دفعات آن کم می شود.
تبخال خوشه ای
تاول های تبخال که اغلب به صورت خوشه ای ظاهر میشود ، ابتدا شفاف اند ، بعدا ابری رنگ میشوند و نهایتا پوسته پوسته میشوند. تاول های تبخال کوچک تر و منظم تر از زردزخم هستند.
منبع : کتاب همه کودکان سالم اند اگر...
تبخال در کودکان
تبخال لب ها در کودکانتبخال لب ها در کودکان

تبخال لب ها در کودکان تبخال لب ها یک ضایعه ی ویروسی است که تاول هایی در پوست و مخاط لب ها ایجاد میکند.کودکان به دو نوع تبخال مبتلا میشوند. تبخال لب ها در کودکان


بیماری تبخال دهان در کودکانبیماری تبخال دهان در کودکان

بیماری تبخال دهان در کودکان تبخال دهان یا دهان درد ( پیدایش تاول بر روی زبان ، سطح داخلی گونه ها و تورم لثه ها) به علت ویروس هرپس ایجاد میشود. سر زدن دندان های کودک و زخم شدن لثه ها ، عامل مساعدی در به وجود آمدن تبخال دهان می باشد. این بیماری معمولا در سنین یک تا سه سالگی بیشتر دیده میشود. بیماری تبخال دهان در کودکان


زردزخم در کودکان زردزخم در کودکان

زردزخم در کودکان زردزخم یکی از عفونت های شایع پوستی کودکان می باشد. چگونگی بروز زردزخم بدین ترتیب است که کودک در اثر خاراندن اطراف بینی و دهان خود میکروب استرپتوکوک را که معمولا در پوست وجود دارد وارد پوست خود میکند. ابتدا در محل ورود میکروب برجستگی قرمزی ظاهر می شود که به سرعت تبدیل به تاول می گردد. زردزخم در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران