کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
درمان تب کودکان
درمان تب کودکان : تب واکنش طبیعی بدن به ابتلا به یک بیماری میکروبی است . هنگام ورود باکتری یا ویروسی به بدن هورمونی ترشح می شود که به بدن دستور می دهد دمای خود را به عنوان ابزاری برای مقابله با مهاجم بالا ببرد و غالبا افزایش دما منجر به لرزشی میشود که خود باعث افزایش حرارت بدن میشود. درمان تب کودکان

درمان تب کودکان
تب واکنش طبیعی بدن به ابتلا به یک بیماری میکروبی است . هنگام ورود باکتری یا ویروسی به بدن هورمونی ترشح می شود که به بدن دستور می دهد دمای خود را به عنوان ابزاری برای مقابله با مهاجم بالا ببرد و غالبا افزایش دما منجر به لرزشی میشود که خود باعث افزایش حرارت بدن میشود.
تب برای اکثر کودکان مشکلی ایجاد نمیکند ، اما این دما در کودکان مختلف متفاوت است و در برخی کودکان این حرارت خطرناک است و مقاومت کودک را سلب می کند .
اما تب در برخی کودکان فقط باعث بیتابی یا در برخی کودکان باعث گریه کردن می شود و بعضی کودکان نیز هنگام تب دچار تشنج میشوند ، کودکی که بر اثر تب تشنج شده است تا 40% در معرض ابتلای مجدد به آن قرار می گیرد.
عوارض تب :
* افزایش دمای بدن.
* مبالغه کودک در واکنش به لمس کردن او ، مثلا با کمترین لمس او ضمن دردمند شدن گریه می کند.
* گاهی کودک هنگام خواب هذیان می گوید یا حرف می زند.
* گاهی استفراغ می کند.
* گاهی نیز تشنج پیدا می کند. ( این حالت در کودکان بزرگتر مشهودتر است و والدین باید بدانند که کودکشان در حالت طبیعی نیست).

درمان تب کودکان


درمان تب کودکان

درمان تب :
معمولا افزایش اندک حرارت بدن خطرناک نیست و در اکثر موارد مربوط به یک ابتلای میکروبی است که بدون معالجه برطرف میشود و اکثر پزشکان تا زمانی که دمای بدن کودک به 38 درجه سانتیگراد نرسد ، دارو تجویز نمی کنند.
 و برخی پزشکان نیز منتظر میشوند تا دمای بدن کودک به بیش از 38 درجه برسد ، اما در مواردی که کودک ظاهرا مریض باشد داروی پاراسیتامول ویژه کودکان برای او تجویز می کند.
اما در مواردی که تب ناشی از یک بیماری باکتریایی است ، برای کودک آنتی بیوتیک تجویز میشود که به طور همزمان ضمن مبارزه با باکتری دمای بدن را کاهش میدهد.
توصیه های بهداشتی :
* کودک را خنک نگه دارید و لباس های سبک با الیاف طبیعی به او بپوشانید و در صورتی که احساس درد ندارد ، کمپرس آب ملایم برای او بگذارید .
* مایعات زیادی به کودک بنوشانید و در صورت تمایل به او شیر بدهید و آب جوشیده سرد شده به او بنوشانید. آب میوه سبک به او بدهید . مایعات را به طور مکرر و با مقدار کم به او بدهید.
* بدون تجویز پزشک دارو به کودک ندهید . هرگز آسپرین به او ندهید.
* اگر برای وضعیت جسمانی کودک نگران هستید ، پزشک را بر بالین او بیاورید.
منبع : کتاب اولین ماه های زندگی کودک شما
درمان تب کودکان
درمان تب کودکان
درمان تب کودکان
تب کودکانتب کودکان

تب کودکان تب عبارت است از دمای‌بدن 7/37‌درجه سانتی گراد( 100 درجه فارنهایت ) یا بیشتر . در صورتی که‌دمای بدن کودک شیرخوار ( با وجود پاشویه کردن ) بالا باقی بماند ؛ یعنی اگر در حد 39 درجه‌سانتی گراد ( 2/102 درجه فارنهایت ) باشد ، فوری با پزشک مشورت کنید. تب کودکان


تب یونجه کودکان تب یونجه کودکان

تب یونجه کودکان تب یونجه شبیه بیماری آسم است ؛ با این تفاوت که واکنش آلرژیک در این بیماری ، غشاهای مخاطی بینی و پلک ها و قفسه ی سینه را در بر میگیرد . این اختلال به عنوان رینیت آلرژیک نیز شناخته میشود و باعث عطسه ، آب ریزش بینی ، ریزش اشک و خارش چشم ها میشود. تب یونجه کودکان


بیماری تب غددی کودکانبیماری تب غددی کودکان

تب غددی کودکان تب غددی یا مونوکلئوز عفونی یک بیماری ویروسی است که آغازی شبیه آنفلوآنزا دارد وممکن است بثوراتی شبیه سرخجه داشته باشد. این بیماری نسبتاً شایع است و به طور عمده نوجوانان و بالغین جوان را مبتلا میکند. تب غددی کودکان


تب در نوزادان و درمان آنتب در نوزادان و درمان آن

تب در نوزادان و درمان آن یکی از پرسش های پزشکتان دربارۀ نوزادتان این است؛ تب دارد؟ و این به زودی یکی از پرسش های شما از خودتان نیز خواهد بود. در نهایت شما می آموزید که با قرار دادن لب ها یا گونه هایتان روی پیشانی نوزاد، برآورد دقیقی از دمای بدن او به عمل آورید. تب در نوزادان و درمان آن

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران