کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
فعالیت هایی برای رشد مهارت های بینایی کودک مبتلا به اوتیسم
فعالیت هایی برای رشد مهارت های بینایی کودک مبتلا به اوتیسم جایگاه هایی چون نقطه ای روی دیوار، سوراخی روی زمین یا سبد و دروازه ای را به عنوان هدف برگزینید. ضمن ترغیب کودک، به او کمک کنید تا توپ ها، تیله ها و یا تیرهای پلاستیکی را در هدف بیندازد.

فعالیت هایی برای رشد مهارت های بینایی کودک مبتلا به اوتیسم
•    جایگیری در هدف یا نشانه گیری
جایگاه هایی چون نقطه ای روی دیوار، سوراخی روی زمین یا سبد و دروازه ای را به عنوان هدف برگزینید. ضمن ترغیب کودک، به او کمک کنید تا توپ ها، تیله ها و یا تیرهای پلاستیکی را در هدف بیندازد. روی هر بطری یک عدد توپ بگذارید. به کودک یک هفت تیر آب پاش بدهید و از او بخواهید در فاصله 50 – 40 سانتیمتری بایستد و با اشارۀ شما به طرف توپ ها شلیک کند.
•    ترسیم و نقاشی
در یکی از روزها که همراه کودک به پارک، ساحل و یا استخر می روید بازی هایی را ترتیب دهید. کودک را ترغیب کنید با چوب و یا شاخه ای خشک تصاویر مختلفی را روی شن و ماسه رسم کند. برگ هایی را در اندازه های مختلف جمع کرده، آنها را روی مقوا یا کاغذ قرار دهد و اطراف آن را با مداد یا ماژیک ترسیم کند و داخل آن را رنگ کند. همچنین او را تشویق به کپی از رنگ های مختلف کنید.
•    کار با خلال دندان
کاغذی را روی زمین پهن کنید و چسب و خلال دندان را در اختیار کودک قرار دهید. کودک خلال دندان ها را بر می دارد و آنها را روی کاغذ می چسباند و شکلی شبیه نقشه به وجود می آورد. ترسیم نقشۀ یک جاده برای شروع فکر خوبی است.
•    جای پا
با کفش یا پای برهنه و با قدم های کوچک، روی شن و یا ماسه راه بروید. از کودک بخواهید پشت سر شما راه برود و پایش را جای پای شما بگذارد.•    تصویرسازی
این فعالیت برای کودکانی که ارتباط چشمی کمتری برقرار می کنند و یا کمتر به صورت آدم ها نگاه می کنند مناسب می باشد. عکس هایی از اعضاء خانواده، نزدیکان، همکلاسی ها و دوستانی که کودک آنها را می شناسد آماده کنید. ابتدا عکس ها را به او نشان دهید در مورد آنها و شکل صورتشان، رنگ چشم و موی آنها با او صحبت کنید.
سپس اجزاء صورت هر یک را قیچی کرده و به پشت آن سنجاق بزنید. کودک را تشویق به کنار هم گذاشتن دوباره اجزاء هر صورت کنید. در شرایط دشوارتر اجزاء مربوط به صورت دو نفر را با هم ترکیب کنید و کمک کنید تا کودک دوباره آنها را کنار یکدیگر بگذارد.
•    بازی با نورها
همراه با کودک زیر یک پتو بروید و چراغ قوه ای را روشن و خاموش کنید. اجازه بدهید او نیز این کار را انجام دهد. همچنین می توانید چراغ های منزل را خاموش کنید و نور چراغ قوه را روی اشیاء مختلف بتابانید. با انداختن پتو روی میز، تونل تاریکی را درست کنید و کودک را تشویق به رفتن از داخل تونل کنید.
آینه ای را به کودک بدهید و نوری را روی آن منعکس کنید و از او بخواهید آینه را به آرامی حرکت دهد و حرکت نور ایجاد شده روی اشیاء را تعقیب کند.
منبع: کودکان مبتلا به اوتیسم
فعالیت هایی برای رشد مهارت های بینایی کودک مبتلا به اوتیسم

فعالیت هایی برای رشد مهارت های حرکتی کودک مبتلا به اوتیسمفعالیت هایی برای رشد مهارت های حرکتی کودک مبتلا به اوتیسم

فعالیت هایی برای رشد مهارت های حرکتی کودک مبتلا به اوتیسم همراه با کودک روی زمین های صاف، ناهموار، چمن ها، شیب ها، روی شن ها، روی یخ و برف و یا زمین های گلی به اشکال گوناگون مانند راه رفتن آرام، دویدن، پریدن، لنگان لنگان راه رفتن، لی لی کردن، چهار دست و پا راه بروید.


روند رشد و تکامل بینایی در کودک – قسمت اولروند رشد و تکامل بینایی در کودک – قسمت اول

روند رشد و تکامل بینایی در کودک – قسمت اول لحظاتی پس از تولد نوزاد چشم های خود را باز می کند. چشم های او باید توسط پزشک ، از نظر هر گونه نقص و یا بیماری مادرزادی معاینه شوند. با وجود ان که این گونه بیماری ها نادر هستند ، اما درمان و مراقبت های اولیه – در صورت مشاهده موردی خاص – بسیار مهم است. روند رشد و تکامل بینایی در کودک – قسمت اول


ویژگی های رفتاری کودک مبتلا به اوتیسم در بازیویژگی های رفتاری کودک مبتلا به اوتیسم در بازی

ویژگی های رفتاری کودک مبتلا به اوتیسم در بازی کودک آنلاین: بر همه روشن و آشکار است که فراهم نمودن دنیایی از تجربه، تعامل، گفتگو، ایفای نقش توسط کودک در گوشه هایی از یک اتاق تا چه اندازه می تواند مبنایی بر رشد و تعامل اجتماعی، همکاری، رشد زبان و قوای شناختی، هوش و تکامل شخصیت او قرار گیرد.


اوتیسم و علائم آن در کودکاناوتیسم و علائم آن در کودکان

اوتیسم و علائم آن در کودکان اوتیسم یک مشکل ارتباطی است. به عبارتی کودک مبتلا به این سندرم خوب صحبت نمی‌کند، یا اصلاً صحبت نمی‌کند و در ارتباط خصوصاً با همسالانِ خود، مشکل دارد. از وسایل یا مواردی که ترس ندارد، می‌ترسد و از منابع ترسناک ترسی ندارد. اوتیسم و علائم آن در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران