کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

1
بیماری اوریون کودکان
بیماری اوریون کودکان اوریون یک بیماری عفونی در میان کودکان است که از زمان کشف واکسیناسیون ،شیوع آن کمتر شده است و به طور عمده ، کودکان بالاتر از 2 سال را مبتلا می کند. بیماری اوریون کودکان

بیماری اوریون کودکان
اوریون یک بیماری عفونی در میان کودکان است که از زمان کشف واکسیناسیون ،شیوع آن کمتر شده است و به طور عمده ، کودکان بالاتر از 2 سال را مبتلا می کند.
این بیماری توسط یک ویروس ایجاد میشود و دوره ی نهفته ی آن 21 – 14 روز است. به طور معمول ، کودک بیمار ، قبل از بروز علائم اصلی بیماری ، به مدت 2 – 1 روز بیمار به نظر می رسد.
غدد بزاقی در جلو و زیر گوش ها و چانه ی او متورم میشوند و ممکن است کودک تب داشته باشد. ممکن است تورم در ابتدا فقط در یک طرف صورت ظاهر شود و سپس طرف دیگر متورم شود ، یا اینکه همزمان هر دو طرف متورم شوند و هنگام بلع نیز درد ایجاد شود.
در این صورت کودک از خشکی دهان شکایت می کند ؛ زیرا غدد بزاقی ، تولید بزاق را متوقف می کنند.
آیا خطرناک است ؟
اوریون یک بیماری خیلی خفیف است ، اما اگر کودک قبل ، همزمان یا پس از تورم ، سردرد شدید و سفتی گردن داشته باشد ممکن است به تورم مغز ( مننژیت ) یا تورم پرده های مغز مبتلا شده باشد که عوارض آن خطرناک است.
علائم احتمالی :
* تورم و درد بیضه ها در پسرها ، درد قسمت تحتانی شکم در دخترها.
* تورم یک طرفه یا دوطرفه صورت ، درست زیر گوش ها و چانه.
* درد هنگام بلعیدن.
* خشکی دهان.
* سردرد.
* تب.اولین کاری که باید انجام دهم چیست؟
1 . دمای بدن کودک را اندازه بگیرید تا ببینید آیا تب دارد؟ در صورت مشاهده تب ، سعی کنید آن را با پاشویه کردن پایین بیاورید.
2 . اگر در خوردن مشکل دارد ، به جای غذا ، بیشتر به او مایعات بدهید. برای کاهش خشکی دهان ، او را تشویق کنید که آب در دهانش غرغره کند.
3 . در حالی که در رختخواب است یک بطری آب گرم که در یک حوله پیچیده شده است به او بدهید تا بر روی سمت متورم صورت خود بگذارد.
آیا باید با پزشک مشورت کنم؟
زمان ابتلا به این بیماری ، اگر بیضه های پسر شما دردناک شده است یا دختر شما شکم درد دارد ، برای تشخیص دقیق ، فوری با پزشک مشورت کنید. اگر پس از گذشت ده روز وضعیت کودک بدتر شد ، یا اگر سردرد و سفتی گردن دارد ، فوری با پزشک مشورت کنید.
پزشک چه کاری انجام میدهد؟
* برای درمان بیماری اوریون ، هیچ اقدام خاصی وجود ندارد. پزشک به شما توصیه می کند که تا پنج روز پس از رفع تورم صورت کودک ، او را به مدرسه نفرستید.
* اگر بیضه های کودک متورم شده باشند ، پزشک توصیه می کند تا زمانی که تورم از بین نرفته است ، کودک در رختخواب استراحت کند و ممکن است برای کاهش درد بیضه در پسرها یا برای کاهش درد شکم ناشی از تورم تخمدان ها در دخترها ، استامینوفن تجویز کند.
من چه کمکی میتوانم بکنم؟
* غذاهای مایع مثل شیر مخلوط شده با تخم مرغ ، سوپ و ماست که به راحتی بلعیده میشوند به کودک بدهید.
منبع : کتاب بهداشت کودک
بیماری اوریون کودکان
بیماری اوریون کودکان
اوریون در کودکاناوریون در کودکان

اوریون در کودکان اوروین که یک عفونت ویروسی خفیف است تا قبل از گسترش برنامه ی ایمن سازی در میان کودکان شایع بود. اوریون موجب تب و تورم یکی از غدد بزاقی یا هر دو آنها میشود ، که علامت اخیر خاص اوریون است . غدد بزاقی درست در جلو و زیر گوش ها ، در داخل زاویه ی فک قرار دارند. اوریون در کودکان


 تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR) تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR)

تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR) کودک آنلاین: بیماری سرخک، بیماری مسری، تب دار توام با آبریزش از چشم و بینی است که دانه هایی در تمام بدن به وجود می آورد. در این بیماری ممکن است حال عمومی کودک بسیار بد گردد. تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR)


بیماری اوریون یا بیخ گوشَک در کودکانبیماری اوریون یا بیخ گوشَک در کودکان

بیماری اوریون یا بیخ گوشَک در کودکان بیخ گوشک بیماری ویروسی است که در آن غده بزاقی بنا گوشی که در جلو و زیر لاله گوش در دو طرف صورت قرار گرفته است، آماس کرده و بزرگ می شود. بیماری اوریون یا بیخ گوشَک در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران