کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

1
لنگش کودکان
لنگش کودکان اگر کودک تمام وزن بدن خود را موقع راه رفتن ، روی یک پا می اندازد ، لنگش دارد. ممکن‌است علت آن مشخص باشد مثل : یک بریدگی ، تاول یا ورود یک جسم خارجی در پوست کف پا ، رفتن ناخن در انگشت پا ، یک سنگ ریزه در کفش یا کفش تنگ. لنگش کودکان

لنگش کودکان
اگر کودک تمام وزن بدن خود را موقع راه رفتن ، روی یک پا می اندازد ، لنگش دارد. ممکن‌است علت آن مشخص باشد مثل : یک بریدگی ، تاول یا ورود یک جسم خارجی در پوست کف پا ، رفتن ناخن در انگشت پا ، یک سنگ ریزه در کفش یا کفش تنگ.
آیا لنگش کودکان خطرناک است؟
هنگامی که نتوانیم برای لنگیدن مدام کودک ، علت مشخصی پیدا کنیم ، همیشه باید آن را به طور جدی درمان کنیم ؛ زیرا ممکن است علامتی از یک مشکل جدی تر باشد. اگر کودک می لنگد ، همیشه باید با پزشک مشورت کنید.
لنگش بدون توجیه ممکن‌است علامتی از یک مشکل نادر سرطان خون یعنی لوسمی باشد. اگر لنگش ، با هر گونه تورم یا درد در اثر لمس مفاصل همراه باشد ، این امر میتواند ناشی از تب روماتیسمی ، التهاب مفاصل یا عفونت استخوان باشد.
همه ی این بیماری ها میتوانند عوارض بلند مدتی داشته باشند ، بنابراین باید آنها را به طور جدی درمان کرد.

لنگش کودکان


لنگش کودکان

اولین کاری که باید انجام دهم چیست؟
1 . صدمات مشخص و واضح را در بدن کودک پیدا کنید و نواحی دردناک بدن کودک را معاینه کنید.
از طریق لمس ، محل درد را از نظر تورم و درد بررسی کنید.
2 . بررسی کنید که آیا مفاصل متورم و ملتهب هستند؟
3 . اگر حدس می زنید که ممکن است کودک شکستگی استخوان در ناحیه پا یا انگشتان پا داشته باشد ، برای رفتن نزد پزشک تامل نکنید.
اگر استخوان شکسته در ساق کودک است ، با اورژانس بیمارستان تماس بگیرید . ممکن‌است همیشه صدمه واضح نباشد.
اگر برای لنگش کودک دلیلی پیدا نکردید ، یا اگر حدس می زنید که استخوان شکسته است ، کودک را فوری برای معاینه کامل ( از نظر لنگش ) نزد پزشک ببرید. اگر هنگام لمس متوجه شدید که هر یک از مفاصل کودک متورم یا دردناک است ، فوری با پزشک مشورت کنید.
پزشک چه کاری انجام می دهد؟
* پزشک به طور کامل ساق های کودک را معاینه می کند و ممکن‌است او را به جراح شکسته بند اطفال ارجاع دهد تا علت مشکل کودک را پیدا کند.
* اگر استخوان ساق پای کودک شکسته باشد ، پزشک او را جهت عکس برداری و آتل بندی ساق ، به نزدیک ترین بیمارستان می فرستد.
من چه کمکی میتوانم بکنم؟
* اگر کودک شما لنگش بدون توجیه دارد ، هرگز نسبت به آن بی توجه نباشید. کودک را به طور مکرر نزد پزشک ببرید تا او علل احتمالی آن را بررسی کند و تا زمان مشخص شدن علت آن ، پیگیر باشید.
منبع : کتاب بهداشت کودک
لنگش کودکان
لنگش کودکان
لنگیدن در کودکانلنگیدن در کودکان

لنگیدن در کودکان کودکی که می لنگد ممکن است یک صدمه ی جزئی دیده باشد که خود به خود بهبود یابد. اما از سوی دیگر ممکن است کودک دچار اختلالی باشد که نیازمند درمان سریع برای جلوگیری از معلولیت دائمی باشد. بنابراین هرگز نباید لنگیدن کودک را نادیده بگیرید. لنگیدن در کودکان


شکستگی استخوان کودکانشکستگی استخوان کودکان

شکستگی استخوان کودکان استخوان های کودکان به سادگی استخوان های سخت تر بزرگسالان نمی شکنند. شایع ترین شکستگی در کودکان ، شکستگی ترکه ای است که در آن به جای اینکه استخوان بشکند ، خم میشود و در آن صدمه ی جزئی به بافت اطراف وارد میشود. شکستگی استخوان کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران