کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

2
زگیل در کودکان
زگیل در کودکان زگیل که از یک ویروس ناشی میشود برآمدگی بی ضرری روی سطح پوست استو زگیل بیشتر روی پنجه ی دستها و پاها ظاهر میشود. این عارضه مسری است اما بعضی از افراد بیشتر از دیگران به آن مبتلا میشوند.بیشتر زگیل ها خود به خود ظرف چند ماه ناپدید میشوند اما بعضی از آنها اگر درمان نشوند سالها دوام می یابند. زگیل در کودکان

زگیل در کودکان
زگیل که از یک ویروس ناشی میشود برآمدگی بی ضرری روی سطح پوست استو زگیل بیشتر روی پنجه ی دستها و پاها ظاهر میشود. این عارضه مسری است اما بعضی از افراد بیشتر از دیگران به آن مبتلا میشوند.بیشتر زگیل ها خود به خود ظرف چند ماه ناپدید میشوند اما بعضی از آنها اگر درمان نشوند سالها دوام می یابند.
علائم
زگیل انواع مختلفی دارد که هر یک از آنها ممکن است به صورت تکی یا خوشه ای ایجاد شود شایع ترین انواع آن در کودکان عبارتند از :
•    زگیل معمولی  : این نوع زگیل ها بر آمدگیهای سفتی هستند که معمولا سطح سخت و زبری دارند. این نوع زگیل روی پنجه ی دستها ، پنجه ی پاها ، زانوها و صورت ایجاد میشود.
•    زگیل های مسطح : این نوع زگیل ها صاف و مسطح پوست یا اندکی برآمده هستند. این بر روی پنجه ی دسها و صورت ایجاد میشود و ممکن است اندکی خارش نیز ایجاد کند.
•    زگیل کف پا ( وروکا) :این زگیل سخت و شاخی در کف پا ایجاد میشود مسطح به نظر میرسدو اغلب دردناک است زیرا وزن بدن آن را فشرده و به درون پوست رانده است.چه کمکی میتوانم بکنم؟
زگیل اغلب خود به خود ناپدید میشود. اما اگر مایلید که زگیل برداشته شود برای زگیل های پنجه ی دستها و پنجه ی پاها درمان خانگی بی ضرر است. اما هیچگاه سعی نکنید زگیلی در دهان یا صورت کودک را بردارید. ساده ترین راه درمان زگیل های معمولی و مسطح آن است که روی زگیل چسب زخم بزنید و هرروز چسب را عوض کنید.
اگر زگیل ظرف حدود 3 هفته به این درمان پاسخ نداد میتوانید محلول زگیل ( قابل تهیه بدون نسخه ی پزشک) را امتحان کنید.باید دستورالعمل های استفاده از آن را به دقت رعایت کنید.برای محافظت پوست طبیعی دور زگیل قبل از استفاده از محلول زگیل پوست اطراف آن را با کمی وازلین بپوشانید.
اگر کودک شما دچار زگیل کف پا شده است سطح زگیل را با سنگ پا بسابید تا هر قدر ممکن است پوست روی آن برداشته شود.یک تکه چسب اسید سالیسیلیک را دقیقا به اندازه ی زگیل ببرید و روی زگیل بچسبانید . هرروز چسب را عوض کنید تا اینکه زگیل ناپدید شود. این درمان ممکن است 3 ماه به طول انجامد.
به کودکتان بگویید به زگیل ها دست نزند زیرا کندن یا خاراندن آنها ممکن است موجب گسترش آنها شود.
آیا باید به پزشک مراجعه کرد؟
اگر درمان خانگی موثر نبود یا جوش روی صورت یا دهان کودک قرار دارد و موجب ناراحتی یا خجالت او شده است به پزشک مراجعه کنید. پزشک ممکن است کودک را به متخصص پوست معرفی کند بیشتر زگیل ها با انجماد برداشته میشود. زگیل کف پا را میتوان با تراشیدن برداشت.
بیشتر زگیل ها نهایتا ناپدید میشود حتی اگر هیچ درمانی انجام نشود اما گاهی نیز زگیل عود میکند حتی اگر درمان انجام شودو ممکن است قبل از اینکه برای همیشه ناپدید شوند نیاز به چندین مرحله درمان داشته باشند.
منبع : کتاب همه کودکان سالم اند اگر...
زگیل در کودکان
تبخال در کودکانتبخال در کودکان

تبخال در کودکان تبخال که از انواع ویروس های تبخال ساده ناشی می شود ، تاول های کوچکی است که روی لب ها و اطراف آنها تشکیل میشود . تبخال در کودکان


تبخال لب ها در کودکانتبخال لب ها در کودکان

تبخال لب ها در کودکان تبخال لب ها یک ضایعه ی ویروسی است که تاول هایی در پوست و مخاط لب ها ایجاد میکند.کودکان به دو نوع تبخال مبتلا میشوند. تبخال لب ها در کودکان


گزش حشرات روی  پوست کودکان گزش حشرات روی پوست کودکان

گزش حشرات روی پوست کودکان یکی از آزارهای شایع و دردناک دوران کودکی گزش حشرات است. حشرات نیز از نظر انتقال بیماری بسیار اهمیت دارند و گزیدن آنها ممکن است سبب انتقال عامل بیماریهای مختلف گردد ولی هدف این مبحث فقط آزاری است که در نتیجه ی گزش به وجود می آید. گزش حشرات روی پوست کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران