کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
اوریون در کودکان
اوریون در کودکان اوروین که یک عفونت ویروسی خفیف است تا قبل از گسترش برنامه ی ایمن سازی در میان کودکان شایع بود. اوریون موجب تب و تورم یکی از غدد بزاقی یا هر دو آنها میشود ، که علامت اخیر خاص اوریون است . غدد بزاقی درست در جلو و زیر گوش ها ، در داخل زاویه ی فک قرار دارند. اوریون در کودکان

اوریون در کودکان
اوروین که یک عفونت ویروسی خفیف است تا قبل از گسترش برنامه ی ایمن سازی در میان کودکان شایع بود. اوریون موجب تب و تورم یکی از غدد بزاقی یا هر دو آنها میشود ، که علامت اخیر خاص اوریون است . غدد بزاقی درست در جلو و زیر گوش ها ، در داخل زاویه ی فک قرار دارند.
تورم غدد
آشکارترین ویژگی اوریون تورم غدد بزاقی است ، که موجب مخفی شدن زاویه ی فک میشود. گاهی غده ی بزاقی یک طرف صورت و گاهی نیز هر دو طرف متورم یمشود. غدد متورم شده ممکن است دردناک نیز باشند.
علائم بیماری چیست؟
علائم زیر بعد از یک دوره ی نهفتگی 14 تا 24 روزه پدیدار میشوند:
*تب
*دردناکی و تورم یک طرف صورت یا هر دو طرف ان ، که 1 یا 2 روز پس از شروع تب رخ می دهد و نوعا 4 تا 8 روز ادامه می یابد.عوارض بیماری چیست؟
گاهی پسران در سن بلوغ دچار تورم بیضه ها میشوند . این عارضه حدود یک هفته بعد از شروع اوریون ایجاد میشود. ندرتا نیز آنسفالیت یا مننژیت ، که هر دو آنها بر مغز اثر می گذارند ، یا پانکراتیس ، قبل یا بعد از تورم غدد بزاقی ، ممکن است رخ دهد.
آیا باید به پزشک مراجعه کرد؟
اگر تصور می کنید که کودک اوریون دارد باید او را نزد پزشک ببرید. اگر کودک سردرد شدید ( با استفراغ یا بدون آن ) یا درد شکم داشت ، فورا با پزشک تماس بگیرید.
پزشک چه کاری ممکن است انجام دهد؟
پزشک معمولا با معاینه ی کودک سعی می کند از تشخیص مطمئن شود. در صورت سر درد شدید ، بستری در بیمارستان به منظور آزمایش آنسفالیت یا مننژیت میکروبی انجام می گیرد.
چه کمکی میتوانم بکنم؟
میتوانید شربت یا قطره استامینوفن بدهید تا تب و درد کاهش یابد. دقت کنید کودک مایعات فراوان بنوشد اما آبمیوه ندهید زیرا جریان بزاق را تحریک می کند و ممکن است درد غدد بزاقی را افزایش دهد.
چشم انداز بیماری چگونه است؟
در اکثر موارد ، کودک ظرف حدود 10 روز خوب میشود. اشکالات احتمالی بیضه ها و لوزالمعده معمولا آثار منفی دراز مدت ندارد. برخلاف نظر رایج ، عقیم شدن به دنبال تورم بیضه ها بسیار نادر است. اما آنسفالیت یا مننژیت ممکن است منجر به ناشنوایی دائم شود. اغلب یک بار ابتلا به اوریون موجب مصونیت دائم از آن میشود.
منبع : کتاب همه کودکان سالم اند اگر...
اوریون در کودکان
بیماری اوریون کودکان بیماری اوریون کودکان

بیماری اوریون کودکان اوریون یک بیماری عفونی در میان کودکان است که از زمان کشف واکسیناسیون ،شیوع آن کمتر شده است و به طور عمده ، کودکان بالاتر از 2 سال را مبتلا می کند. بیماری اوریون کودکان


بیماری اوریون یا بیخ گوشَک در کودکانبیماری اوریون یا بیخ گوشَک در کودکان

بیماری اوریون یا بیخ گوشَک در کودکان بیخ گوشک بیماری ویروسی است که در آن غده بزاقی بنا گوشی که در جلو و زیر لاله گوش در دو طرف صورت قرار گرفته است، آماس کرده و بزرگ می شود. بیماری اوریون یا بیخ گوشَک در کودکان


 تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR) تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR)

تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR) کودک آنلاین: بیماری سرخک، بیماری مسری، تب دار توام با آبریزش از چشم و بینی است که دانه هایی در تمام بدن به وجود می آورد. در این بیماری ممکن است حال عمومی کودک بسیار بد گردد. تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR)

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران