کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
گوش درد کودکان
گوش درد کودکان اگر کودک به دندان درد ، تورم لوزه ها یا اوریون مبتلا شده باشد ، و یا اگر غدد لنفاوی گردن کودک متورم شده باشند ، یا اگر کودک بدون شال گردن در معرض باد سرد قرار گرفته باشد ، ممکن است از گوش درد شکایت کند. گوش درد کودکان

گوش درد کودکان
برای بیماری گوش درد علل متعددی وجود دارد. شایع ترین آنها عفونت‌گوش میانی است. این امر به خصوص در مورد کودکان زیر 6 سال حقیقت دارد ؛ چرا که مجرای اوستاش به نسبت کوتاه است و عفونت های بینی و حلق به راحتی میتوانند به حفره ی گوش‌میانی راه یابند.
اگر کودک به دندان درد ، تورم لوزه ها یا اوریون مبتلا شده باشد ، و یا اگر غدد لنفاوی گردن کودک متورم شده باشند ، یا اگر کودک بدون شال گردن در معرض باد سرد قرار گرفته باشد ، ممکن است از گوش درد شکایت کند.
عفونت گوش خارجی ، التهاب گوش خارجی ، گیر کردن جسم خارجی در مجرای گوش و ایجاد کورک در مجرای گوش میتوانند باعث گوش درد خفیف یا درد شدید شوند.
آیا خطرناک است؟
گوش درد همراه با کاهش شنوایی خطرناک است. اگر این وضعیت درمان نشود ، میتواند سبب صدمه ی دائمی به گوش میانی شود.
علائم احتمالی :
* درد نواحی اطراف گوش.
* دمای بدن بالای 38 درجه سانتی گراد ( 100.4درجه فارنهایت).
* ترشح چرکی از گوش.
* ناشنوایی.
* التهاب لوزه ها.
*درد هنگام لمس گوش .
* تورم غدد لنفاوی گردنی .
* مالش دادن یا کشیدن گوش در‌کودکان‌کم سن.

گوش درد کودکان


گوش درد کودکان

اولین کاری که باید انجام دهم چیست؟
1 . تب بدن کودک را اندازه بگیرید تا ببینید آیا تب دارد؟
2 . بررسی کنید ، آیا گوش کودک ترشح دارد و آیا شنوایی او کاهش یافته است؟ ( برای انجام این کار وقتی سرش به سمت دیگری است ، نام او را صدا بزنید. ببینید آیا او به طرف شما برمی گردد؟).
3 .پشت حلق کودک را معاینه کنید تا ببینید آیا لوزه های او به طور غیرمعمول بزرگ یا قرمز شده اند؟
4 . بررسی کنید ، آیا التهابی در حفره ی گوش خارجی وجود دارد؟ بدون توصیه ی پزشک هیچ چیز ( حتی یک گوش پاک کن پنبه ای ) در گوش کودک فرو نکنید و هیچ قطره ای در گوش او نریزید.
آیا باید با پزشک مشورت کنم؟
اگر کودک گوش درد دارد ، هرچه زودتر با پزشک مشورت کنید . بیشتر گوش دردها در اثر عفونت ایجاد میشوند. اگر کودک درد و تب بالایی دارد و به خصوص اگر متوجه هرگونه ترشحی از گوش درد شدید ، فوری با پزشک مشورت کنید.
اگر کودک خیلی کم سن است و نمیتواند صحبت کند  اما گریه می کند و گوشش را می کشد یا مالش می دهد ، فوری با پزشک مشورت کنید.
پزشک چه کاری انجام می دهد؟
پزشک کودک را معاینه می کند تا علت گوش درد را مشخص کند. اگر گوش درد ناشی از عفونت باکتریایی باشد ، ممکن است آنتی بیوتیک تجویز کند.
من چه کمکی میتوانم بکنم؟
* یک بطری آب داغ را که در حوله ای پیچیده شده است ، روی گوش کودک قرار دهید تا درد گوش او کاهش یابد ؛ مگر اینکه منشأ گوش درد ، یک کورک باشد که میتوانید به او استامینوفن بدهید.
* مراقب باشید هنگام حمام کردن ، آب به درون گوش کودک نفوذ نکند.
منبع : کتاب بهداشت کودک
گوش درد کودکان
گوش درد کودکان
مشکلات گوش کودکانمشکلات گوش کودکان

مشکلات گوش کودکان در روزهای اول تولد، کودک از صداهای بلند متعجب می شود و وقتی صدای آرام بخش مادر را می شنود، حالت گریه اش تغییر می کند. در شش ماهگی، با شنیدن صدایی از شیئی ناآشنا سرش را به آن سو برمی گرداند. مشکلات گوش کودکان


پریدن شیء خارجی در گوش و حلق و بینی کودکپریدن شیء خارجی در گوش و حلق و بینی کودک

پریدن شیء خارجی در گوش و حلق و بینی کودک دهان یکی از مهم‌ترین راه‌های شناخت برای کودک است و به همین دلیل نیز هر چیزی را که در دسترسش قرار داشته باشد، به دهان می‌برد. بنابراین سعی کنید اشیایی مانند دگمه، توپ‌های بسیار کوچک، سنجاق، اسباب‌بازی‌های کوچک و هر چیزی را که در دهان او جا می‌شود از اطراف کودک جمع کنید. پریدن شیء خارجی در گوش و حلق و بینی کودک


عفونت خفیف گوش کودکانعفونت خفیف گوش کودکان

عفونت خفیف گوش کودکان کودک آنلاین: بعضی از بچه ها هنگام ابتلا به سرماخوردگی دچار تورم گوش می شوند و بعضی هم هرگز دچار این عارضه نمی شوند. در سه، چهار سال اول زندگی، عفونت گوش بیشتر از سایر سنین است.


التهاب گوش ترشحی و گوش خارجی کودکانالتهاب گوش ترشحی و گوش خارجی کودکان

التهاب گوش ترشحی و گوش خارجی کودکان التهاب گوش ترشحی از تولید بیش‌ازحد مخاط توسط پوشش داخلی گوش میانی ناشی می‌شود، خصوصاً اگر لولۀ استاش (مجرای باریک کنندۀ گوش میانی به عقب حلق) در اثر التهاب مسدود شود. التهاب گوش ترشحی و گوش خارجی کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران