کودک آنلاین

موضوع مقاله : تغذیه

دسته بندی : تغذیه

0
کودک بد غذا!!!
علاقه یا عدم علاقه کودکان به غذا حق اوست و لزومی نداردکه همیشه کودک همه غذاهارا بااشتیاق بخورد. و اجبار کردن کودک بد غذا ،به اینکار اشتباه است. بدون تردید زمانیکه کودک گرسنه است سنگ هم،که باشد میخورد درغیر اینصورت فقط بهانه جویی میکند.

کودک بد غذا!!!
کودک آنلاین : علاقه یا عدم علاقه کودکان به  غذا حق اوست و لزومی ندارد که همیشه کودک همه غذاها را با اشتیاق بخورد و اجبار کردن او به این کار اشتباه است.
بدون تردید زمانی که کودک گرسنه است سنگ هم که باشد می‌خورد در غیر این صورت فقط بهانه‌جویی می‌کند.
در مورد غذاهایی که  بچه‌ها دوست ندارند با بردباری رفتار کنید چون به مرور زمان علایق غذایی آن‌ها گسترش میابد.
فهرست غذاهایی که  کودک بدغذا دوست ندارد روزبه‌روز بزرگ‌تر می‌شود تا جایی که فقط برنج سفید می‌خورد.
بهانه‌گیری کودک بد غذا کم‌کم تبدیل به یک معضل می‌شود و در حقیقت کودک از این طریق بر پدر و مادر تسلط پیدا می‌کند.
راه حل:
اگر به طور ناگهانی کودک علاقه‌اش را از دست میدهدبه موضوع بی‌توجهی نشان دهید و موضوع را حساس نکنید. بدون کوچک‌ترین اشاره‌ای ظرف غذایش را بردارید.سختگیری نکنید و غذا خوردن را برای او اجبار نکنید.
وقتی به خوبی غذا می‌خورد از او تعریف و تمجید کنید.
گاهی اوقات از سلیقه غذایی او جویا شوید. و به همان طریق که او دوست دارد غذا برایش آماده کنید.
چند نوع خوراکی و غذا را به او پیشنهاد ندهید. بهتر است غذای یکسانی برای همه افراد خانواده تهیه کنید.
اگر بچه غذا نمی‌خورد او را مجبور به نشستن سر میز نکنید به او بگویید سه قاشق بخور و بعد بلند شو در این زمینه هم کوتاه نیایید.
به او وعده شکلات و بیسکویت ندهید باید بداند اگر غذا نخورد چیزی جایگزین آن  به او داده نمی‌شود.
"این را بدانید که اصرار شما او را بیشتر ترغیب به  نخوردن می‌کند تا خوردن پس اصرار نکنید و بدانید با یک وعده غذا نخوردن کودک هیچ اتفاقی برایش نمی‌افتد."
کودک بد غذا!!!

مواد غذایی برای رشد مغز نوزاد و کودکان – DHA و ARAمواد غذایی برای رشد مغز نوزاد و کودکان – DHA و ARA

مواد غذایی برای رشد مغز نوزاد و کودکان – DHA و ARA کودک آنلاین: در سال های حساس رشد، تعداد زیادی از کودکان مواد غذایی مناسب دریافت نمی کنند. منظور ما سوء تغذیۀ شدید نیست که موجب بیماری یا توقف رشد می شود، بلکه منظور ما مشکلات تغذیه ای خفیفی است که در بین کودکان شایع است.


اصلاح رفتار کودک (بد غذایی)اصلاح رفتار کودک (بد غذایی)

اصلاح رفتار کودک (بد غذایی) توصیه های روانشناس : از نصیحت، تذکر و تهدید که اثرات موقتی و زودگذر دارند استفاده نکنید. متاسفانه این موارد در مادرانی که خیلی حساس، زودرنج و عصبی هستند بیشتر دیده می شود که از علل مهم بد غذایی کودکان نیز به حساب می آید. اصلاح رفتار کودک (بد غذایی)


ناآرام بودن کودکان زمان غذا خوردنناآرام بودن کودکان زمان غذا خوردن

ناآرام بودن کودکان زمان غذا خوردن رفتار با کودکی که حین غذا خوردن بی قرار و ناآرام است ! تمام کودکان در بیشتر مراحل حین غذاخوردن بی قراری می کنند. اگر کودکی در زمان غذا همیشه آرامش داشته باشد و بشقاب غذایش را همیشه تمیز کند یک در میلیون می باشد. از آنجایی که کودکان و بچه های کوچک به این که روی پدر و مادر خود احساس قدرت می کنند زمان غذا خوردن زمانی است که آنها می توانند این قدرت را به کار برده و امتحان کنند. ناآرام بودن کودکان زمان غذا خوردن


کودک ایرادگیر و بدغذاکودک ایرادگیر و بدغذا

کودک ایرادگیر و بدغذا معمولا مادران دوست دارند کودکشان غذاهای متنوعی بخورد. بعضی از مادران برای این کار کودک را تشویق و تهدید می کنند و یا حتی او را مجبور می کنند چند ساعت سر میز بنشیند تا غذایش را تمام کند . بیشتر مادران خوب می دانند که نمیتوانند کودکشان را به خوردن غذایی مجبور کنند. کودک ایرادگیر و بدغذا

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران