کودک آنلاین

موضوع مقاله : تغذیه

دسته بندی : تغذیه

0
کودکان و تنقلات فاقد ارزش غذایی !
کودکان و تنقلات فاقد ارزش غذایی ! اصل این مشکل به خود والدین برمی‌گردد. وقتی این تنقلات به صورت زیادی در خانه موجود باشد چگونه می‌شود کودک را برای خوردن آن سرزنش نمود. اگر خود ما چیپس و پفک و سایر مواد غذایی بی‌ارزش را خریداری نکنیم بالطبع کودکان نیز نمی‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. کودکان و تنقلات فاقد ارزش غذایی !

کودکان و تنقلات فاقد ارزش غذایی !

اصل این مشکل به خود والدین برمی‌گردد. وقتی این تنقلات به صورت زیادی در خانه موجود باشد چگونه می‌شود کودک را برای خوردن آن سرزنش نمود. اگر خود ما چیپس و پفک و سایر مواد غذایی بی‌ارزش را خریداری نکنیم بالطبع کودکان نیز نمی‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.
فراموش نکنید این خوراکی‌ها ارزش غذایی بسیار پایینی دارند و درعین‌حال خوراکی‌های حاوی قند مثل نوشابه و شکلات در میزان قند خون تغییرات شدیدی ایجاد می‌کنند. خوراکی‌های شور مثل پفک و چیپس فشارخون کودک را بالابرده و کلیه‌های او را برای دفع نمک تحت فشار قرار می‌دهند. . زیاده‌روی در مصرف هله هوله‌ها در این سنین، پرفشاری خون، کلسترول بالا، پوکی استخوان، کم خونی و پوسیدگی دندان‌ها در بزرگ‌سالی را به دنبال دارد.
راه حل:
این قبیل خوراکی‌ها را خریداری نکنید.این‌گونه خوراکی‌ها را از سبد خرید خود حذف کنید.
اگر در خانه داشتید در دسترس قرار ندهید. به میزان کم و دور از چشم کودکتان نگهداری کنید.
به کودک میان وعده‌های مفید مثل میوه و آجیل و آب میوه طبیعی و....بدهید.
با این خوراکی‌ها با کودک معامله نکنید. "اگر ناهارتو خوردی بهت پفک می‌دم" یا "اگه بچه خوبی باشی واست چیپس میخرم"
قبل از صرف غذا این خوراکی‌ها را به کودک ندهید.
گهگاه به صلاح‌دید خود می‌توانید از این دست خوراکی‌ها به کودک بدهید. در جشن تولد،مهمانی یا روزی که از خانه با کودک خود به تفریح می‌روید به میزان کم و گهگاه اشکالی ندارد.
کودکان و تنقلات فاقد ارزش غذایی !
پرسش های کودکانه – میشه یکم خوراکی بخورم؟پرسش های کودکانه – میشه یکم خوراکی بخورم؟

پرسش های کودکانه – میشه یکم خوراکی بخورم؟ این شایع ترین سوالی بود که در مورد گروه سنی 4 تا 8 سال دریافت کردم. تقریبا همه والدین مطرح کرده بودند که کودکشان این سوال را می پرسد . دومینیک ( 7 ساله ) ، آنجی ( 5 ساله ) و سلیا ( 3 ساله ) دائم از مادرشان آنجلا این سوال را می پرسند. پرسش های کودکانه – میشه یکم خوراکی بخورم؟


چهارده خوراکی برتر دوران بارداریچهارده خوراکی برتر دوران بارداری

چهارده خوراکی برتر دوران بارداری کودک آنلاین: دیوید بیکر یک پژوهشگر می گوید: آنچه در دوران بارداری می خوریم به جنین درون شکم مان نشان می دهد که چه پیش بینی از زندگی خارج از رحم داشته باشد. چهارده خوراکی برتر دوران بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران