کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
بازی هایی برای ایجاد عزت نفس در کودکان – ایجاد هویت گروهی
بازی هایی برای ایجاد عزت نفس در کودکان – ایجاد هویت گروهی این بازی حسن نیت و رابطۀ دوستانه را در کودکان به طور گروهی رشد می دهد، زیرا کودک این ویژگی ها را در اعضای گروهی که خودش نیز جزو آن است جست و جو می کند. جو رقابتی این بازی انگیزه ای برای کودکان است تا حتی اگر دوست صمیمی همدیگر نیستند، باز با همدیگر همکاری کنند.

بازی هایی برای ایجاد عزت نفس در کودکان – ایجاد هویت گروهی
•    آجرهای رنگی
این بازی حسن نیت و رابطۀ دوستانه را در کودکان به طور گروهی رشد می دهد، زیرا کودک این ویژگی ها را در اعضای گروهی که خودش نیز جزو آن است جست و جو می کند. جو رقابتی این بازی انگیزه ای برای کودکان است تا حتی اگر دوست صمیمی همدیگر نیستند، باز با همدیگر همکاری کنند.
وسایل لازم: یک کیف که شامل مجموعه ای از مکعب هایی با رنگ های متفاوت است و شما به آن ها آجرهای رنگی می گویید.
چگونگی انجام بازی
از هر بچه بخواهید بدون اینکه به درون کیف نگاه کند، یک مکعب رنگی از آن بیرون بیاورد. زمانی که همۀ بچه ها یک آجر از داخل کیسه برداشتند، بچه هایی که رنگ های یکسان دارند، باید در یک گروه جمع شوند و به طور دایره وار دست های هم را بگیرند و بنشینند.
اولین گروهی که موفق به این کار شود و بنشیند، برنده است. مکعب ها را جمع کنید درون کیسه بریزید، تکان دهید و دوباره از نو شروع کنید.
پیشنهاد
شما می توانید در زمانی که کل مکعب ها جمع آوری شد، یک بازی ترتیب دهید. به این صورت که از هر گروه بخواهید یک حرکت ویژه انجام دهند. این کار بازی را برای کودکان شادتر خواهد کرد.•    مسابقه با توپ نرم
این بازی ارتباط بین بچه ها را افزایش داده و مهارت مشاهده کردن گروه را رشد می دهد. کل گروه همزمان با یکدیگر همکاری می کنند.
وسایل لازم: یک توپ اسفنجی
چگونگی انجام بازی
زمانی که مطمئن شدید تعداد بچه های گروه کافی است، با پرتاپ کردن توپ از سمت یک بچه به بچۀ دیگر بازی را شروع کنید. برای هر گروه یک اسم بگذارید مانند گروه پیک نیک یا گروه موسیقی پاپ. زمانی که هر بچه توپ را دریافت کرد، باید کلمه ای در ارتباط با نام گروهش بگوید، هر جا که گیر کرد و نتوانست کلمه ای را بگوید، باید بگوید: پاس و توپ را پرتاب کند.
پیشنهاد
شما می توانید برای بچه هایی که هنوز در مهارت دادن و گرفتن توپ قوی نشده اند، آن را قل بدهید.
•    خانوادۀ شاد
این بازی لذت بخش، در کودکان احساس تعلق داشتن را تقویت کرده و هر کودک احساس می کند عضو یک گروه بسیار خاص است. این بازی همچنین برای تمرکز و مشاهدۀ دقیق، بسیار مفید است.
وسایل لازم: به چند مجموعه کارت شامل گروه های خانوادگی مانند خانواده حیوانات، گروه های ریاضی، گونه های برگ ها، انواع رنگ ها و نظایر این نیاز دارید.
چگونگی انجام بازی
کارت ها را به بچه ها نشان دهید تا بدانند چه گروه هایی وجود دارد. به هر بچه یک کارت بدهید و بگویید هر زمان که علامتی را از شما دریافت کردند به وسط دایره بروند و کارتشان را تغییر دهند. زمانی که شما گفتید ایست آنها باید اعضای گروهشان را به عنوان گروه خانوادشان به سرعت و بی سرو صدا پیدا کنند.
پیشنهاد
این بازی می تواند یک نقطۀ شروع مناسب را برای یافتن گروه ها و سیستم های حمایتی متفاوت در اعضا ایجاد کند. به خصوص برای بچه هایی که از قومیت ها و فرهنگ های مختلف هستند، تجربۀ مثبتی خواهد بود تا احساس های خود را در مورد فرهنگ ها و قومیت های مختلف از هم تفکیک کنند.
منبع: 101 بازی برای افزایش عزت نفس
 بازی هایی برای ایجاد عزت نفس در کودکان – ایجاد هویت گروهی
بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش دومبازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش دوم

بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش دوم این بازی انرژی‌زا هم لحظه‌های شادی برای بچه‌ها فراهم کرده و هم به ورزیده شدن آن‌ها کمک می‌کند. وسایل لازم: وسیله‌ای لازم ندارد. بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش دوم


تقویت عزت نفس کودک در رابطه با فرهنگ خودتقویت عزت نفس کودک در رابطه با فرهنگ خود

تقویت عزت نفس کودک در رابطه با فرهنگ خود کودک آنلاین: نقطۀ شروع کمک به کودکان برای درک گوناگونی، این است که به اصل و نسب خود بنگرند. خانواده فضایی است که کودکان نه تنها احساس تعلق به آن را تجربه می کنند، بلکه اولین زبان، شناخت فرهنگ، باورهای معنوی یا مذهبی و ارزش هایشان را از آن کسب می کنند.


بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش ششمبازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش ششم

بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش ششم در این بازی لازم است که کودکان از تجربیاتشان برای پیش بینی کردن استفاده کنند. وسایل لازم: وسیله ای نیاز ندارد.


 افزایش عزت نفس در کودکان - بخش هشتم افزایش عزت نفس در کودکان - بخش هشتم

افزایش عزت نفس در کودکان - بخش هشتم به فرزندتان اعتماد کنید و برای خودتان نیز قابل‌اعتماد باشید. افزایش عزت نفس در کودکان - بخش هشتم

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران