کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
بازی های نشاط آور برای کودکان -  قسمت پنجم
بازی های نشاط آور برای کودکان - قسمت پنجم روش انجام : مربی می گوید (( واقعا خوبه که ما همچین بازوهایی داریم ! حالا بازوهامونو دور خودمون می پیچیم و اونا رو دور بدنمون محکم می کنیم و در واقع خودمونو محکم در آغوش می گیریم! و می گیم که خودمونو دوس داریم.

بازی های نشاط آور برای کودکان -  قسمت پنجم
بازی (( من خودمو دوست دارم! ))
روش انجام : مربی می گوید (( واقعا خوبه که ما همچین بازوهایی داریم ! حالا بازوهامونو دور خودمون می پیچیم و اونا رو دور بدنمون محکم می کنیم و در واقع خودمونو محکم در آغوش می گیریم! و می گیم که خودمونو دوس داریم.
متغیر : بچه ها میتوانند خود را در آغوش بگیرند و در عوض چیزی در مورد فرد سمت چپی یا راستی خود بگویند.
نکته ای برای انرژی بیشتر : موز منبعی غنی از انرژی است و بچه ها معمولا این میوه را دوست دارند. اگر برای کارهای مختلف بچه ها ، از موز به عنوان جایزه استفاده کنید ، علاقه آنها به این میوه بیشتر هم میشود.
*میتوانید موزها را با پوست به دو تکه ببرید تا بچه ها با قاشق از درون پوست ، آن را بخورند.
*میتوانید موزها را منجمد کنید و به تکه های کوچک تر ببرید که هم انرژی دهنده است و هم به خاطر سردی اش میتواند مثل بستنی به بچه ها نشاط ببخشد.
بازی (( اتل ، متل ، توتوله ))
روش انجام : بچه ها در جای خود می ایستند و به محض این که بازی شروع میشود ، با یک دست شکم خود را می مالند و با دست دیگر ، سر خود را نوازش می کنند و در همین زمان ، همگی شعر (( اتل ، متل ، توتوله / گاو حسن چه جوره؟)) را تکرار میکنند.
هر کسی که در این بین بخندد یا از ریتم خوانش دیگران منحرف شود ، از بازی بیرون است و باید سر جای خود بنشیند. بازی تا زمانی که یک بازیکن باقی بماند ، ادامه می یابد ، این بازیکن ، برنده محسوب میشود.بازی (( شکار بادام زمینی ))
لوازم : تعداد زیادی بادام زمینی
آماده سازی : قبل از حضور بچه ها در کلاس ، مربی تعداد زیادی بادام زمینی را روی کمدها ، پشت پرده ها و هرجای دیگری که مناسب است، مخفی می کند.
روش انجام : به محض این که بچه ها نخستین نشانه های خستگی و بی حوصلگی را از خود بروز دادند ، وقت آن است که به شکار بادام زمینی بروند! آنها در سراسر اتاق پخش میشوند و به دنبال بادام زمینی ها می گردند تا به عنوان منبعی از انرژی از آنها استفاده کنند. البته بچه ها برای خوردن بادام زمینی ها باید صبر کنند تا تمام آنها پیدا شود و بعد مربی اجازه دهد که شروع به خوردن کنند.
نکته : مقداری بادام زمینی برای بچه هایی که نتوانسته اند چیزی پیدا کنند ، کنار بگذارید.
توجه : قوانین بسیاری از مدارس اجازه آوردن بادام زمینی به درون مدرسه را نمی دهند ، زیرا ممکن است یکی از بچه ها به بادام زمینی حساسیت داشته باشد که بسیار بسیار خطرناک است. پس قبل از انجام بازی پرونده پزشکی بچه ها را چک کنید یا از خودشان این مسئله را بپرسید.
بازی (( خنده جدی ))
روش انجام : بچه ها سر جای خود می ایستند و مربی با صدای بلند می گوید (( ها )) و به یکی از بچه ها اشاره می کند. او هم با حالتی بسیار جدی ، پاسخ می دهد (( ها... ها )) و به یکی دیگر از بچه ها اشاره می کند و همچنان جدی باقی می ماند.
نفر سوم هم می گوید (( ها ها ها !)) و به نفر بعد اشاره می کند ، نفر چهارم باز در حالی که کاملا جدی است ، می گوید (( ها ها ها ها !)) هر کسی که بخندد یا کمتر از تعداد لازم یا بیشتر از آن (( ها )) بگوید از بازی بیرون است و باید سرجایش بنشیند. کسی که بیشتر از دیگران بتواند جلوی خنده اش را بگیرد و تعداد (( ها )) را رعایت کند ، نهایتا برنده خواهد بود.
بازی (( تند تند ))
روش انجام : هنگامی که مربی می گوید (( بجنبید بچه ها !)) بچه ها فورا به کودکانی پرانرژی تبدیل میشوند . آنها مانند چارلی چاپلین در اتاق می دوند و وسایلشان را با بیش ترین سرعت ممکن از کف اتاق جمع می کنند و آن را مرتب میکنند.
اگر هم حرف میزنند ، با سرعت زیادی حرف می زنند ، سریع تر از معمول می خندند ، سریع تر مطالب را می خوانند و هر کاری که انجام می دهند باید سرع بالایی داشته باشد.
این حالت تنها زمانی پایان می یابد که مربی ( که خودش هم دچار آن شده است ) تشخیص دهد. بعد همه سرعتشان کمتر و کمتر میشود و به آهستگی به صندلی خود برمیگردند.
منبع : کتاب بازی های نشاط آور برای کودکان از تولد تا ده سالگی
بازی های نشاط آور برای کودکان -  قسمت پنجم
بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت دومبازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت دوم

بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت دوم روش انجام : بچه ها همگی کنار صندلی هایشان می ایستند و همراه با یک موزیک جذاب و مناسب شروع به رقص میکنند. بعد ناگهان مربی اسم یکی از بچه ها را صدا میزند و او میشود آموزش دهنده ی رقص باقی بچه ها . بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت دوم


بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت سوم بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت سوم

بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت سوم روش انجام : همه بچه ها به صورت دایره می ایستند و مربی یک نفر را انتخاب می کند که موج حماقت را آغاز کند. مربی او را انتخاب می کند ، تا بغل دستی اش از او تقلید کند و بغل دستی این نفر ، هم از او تقلید کند و همین طور این موج سر تا سر دایره را فرا بگیرد. بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت سوم


بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت چهارمبازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت چهارم

بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت چهارم روش انجام : همه بچه ها کنار صندلی خود می ایستند و مربی با صدای بلند می گوید (( یک بلیط یک طرفه به کالامازو ، بجنبید بچه ها )) بلافاصله بچه ها به سمت مکانی که مربی نشان می دهد ، می دوند ، آنها تندتر و تندتر حرکت میکنند تا زمانی که دستور بعدی را بشنوند : (( و حالا برگردید!)) و در هر جایی که هستند برمی گردند و مسیر طی شده را به سمت جای اول خود در پیش می گیرند. بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت چهارم


بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت ششمبازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت ششم

بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت ششم روش انجام : بچه ها به گروه های دوتایی تقسیم می شوند و پشت به پشت می ایستند و آرنج خود را در آرنج هم گروهی خود قلاب می کنند. سپس نوبتی به سمت جلو خم میشوند و با این کار نفر پشتی خود را هم بلند می کند ، دقیقا مثل یک الاکلنگ! بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت ششم

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران