کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
کودکان خسیس
کودکان خسیس خساست آخرین مانع رشد بچه است که باید با یاد دادن سخاومت که رفتاری بسیار پسندیده است ، برطرف شود. کودکان خسیس

کودکان خسیس
خساست آخرین مانع رشد بچه است که باید با یاد دادن سخاوت که رفتاری بسیار پسندیده است ، برطرف شود.
شیرخوارها تا دوازده ماهگی بخشندگی خوبی از خود نشان می دهند چون حواسشان خیلی پرت است. به‌همین خاطر است که وقتی یک همسن و سال اسباب بازیشان را برمی دارد ، خیلی سریع اسباب‌بازی دیگری جایگزین قبلی میشود.
هیچ جیغ یا هواری هم این میان بلند نمیشود. با این حال ، کودک نوپا خیلی زود پی میبرد که وقتی چیزی را از دستش می قاپند ، نمیشود دست روی دست گذاشت و بهتر است برای پس گرفتن آن تلاشی بکند!
آیا تا کنون توجه کرده اید که چرا پیش دبستانی ها تقریبا چند سری از اسباب‌بازی‌های مورد علاقه شان را دارند؟ برای این که داد و بیداد تا کمترین حد نگه داشته شود.
آنها در این سن کاملا می دانند که وقتی یک‌اسباب بازی با ارزش را از آنها بگیرند ، بعدش دعوا راه خواهد افتاد.
چنانچه دوست دارید بچه تان بخشنده تر باشد ، از یک شیوه ی تنظیم رفتاری استفاده کنید. وقتی بچه تان با یکی دو تا از دوستانش بازی می کند ، کنارش بنشینید.
به‌هر یک از آنها که یک اسباب بازی‌را با رضایت به‌دیگری می دهند یا موقعی که یک اسباب بازی‌از او گرفته میشود ، الم شنگه ی کمی به‌پا می کند ، جایزه بدهید.
کارهایی مثل تعریف و تمجید کلامی ( از جمله بغل گرفتن و بوسیدن ) ، مُهری پر رنگ روی دست ، یک عکس برگردان یا صدآفرین بچه ی خوب و نازنین ، فوق العاده موثرند.  کودکان باهوش فقط به‌خاطر گرفتن یک جایزه ، حتی وسیله ی شما را نیز به‌دوستانشان می بخشند!


کودکان خسیس


کودکان خسیسبه‌هر حال اگر پای اسباب بازیِ خاص یا حیوان خمیری مورد علاقه ی بچه تان در میان است ، مراقب باشید . وقتی بحث اموال به‌خصوص در میان است ، هیچ شرطی نمیتواند کارساز باشد.
والدین حواس جمع و دانا موقعی که عده ای از بچه ها در خانه شان بازی می کنند ، وسیله های خیلی مهم را از جلو دست برمی دارند.
چرا کاری کنیم که کودک ضرر کند؟ جدا از این ها ، شاید بد نباشد وقتی برادرها و خواهرها بر سر یک اسباب بازی می جنگند ، به‌هر کودک هشدار بدهید که اگر نتوانند مسئله را بین خودشان حل و فصل کنند ، آن را برای مدتی از جلو دست برخواهید داشت.
اگر نتوانستند این کار را بکنند ،اسباب بازی را به‌مدت چند روز قایم کنید. موقع برگرداندن اسباب بازی، برای استفاده ی هر یک از بچه ها ، یک برنامه ی روزانه تنظیم کنید و حتما در اجرای آن کاملا جدیت به‌خرج دهید .
آثاری در برخی خانواده ها به‌قدری شر درست می کند که نمیشود از قایم کردنش صرف نظر کرد. تا زمانی که یک آثاری دیگر برای هدیه ی تولد به‌بچه بدهید یا هر نوع هدیه ای دیگر .
جانِ کلام این است که اگر کودکان شما با هم کنار نمی آیند و بر سر اشیاء و اسباب بازی‌با هم می جنگند ، لزومی ندارد که دندان روی جگر بگذارید. زود اقدام کنید و همه را از آن وضعیت خلاص کنید.
حالا که نمیشود از دست کودک خلاص شد ، به‌ناچار اموال را گم و گور کنید. درست است که بچه های شما دفعه ی اول ناراحت می شوند ولی در عوض ترس مهمی را در زندگی می آموزند. وقتی می گویید بس کنید ، از این حرف منظور دارید.
فراموش نکنید احساس مالکیت در کودکان باید محترم شمرده شود. آنها تا 4 سالگی با مفهوم سهیم شدن و شریک بودن آشنایی ندارند. پدر و مادر نباید به‌خاطر نداشتن سخاوت کودکان را سرزنش کنند.
روانشناسان معتقدند حس بخشش در کودکان با احساس مسئولیت رابطه مستقیم دارد و کودکانی که تک فرزند هستند و خواهر و برادر ندارند از بقیه کودکان 28 درصد دست و دلبازتر هستند.
منبع : کتاب هیچوقت برای دیسیپلین زود نیست
کودکان خسیس
کودکان خسیس
ندادن اسباب بازی به کودکان دیگرندادن اسباب بازی به کودکان دیگر

ندادن اسباب بازی به کودکان دیگر کودک آنلاین: معمولاً بچه ها نمی توانند به راحتی اسباب بازی هایشان را به کودکان دیگر بدهند و بر سر این موضوع با آنها دعوا می کنند. حتی بچه های یک و نیم ساله نیز سر این مسئله با کودکان دیگر دعوا می کنند.


احساس مالکیت بیش از حد والدین و تک فرزندان احساس مالکیت بیش از حد والدین و تک فرزندان

احساس مالکیت بیش از حد والدین و تک فرزندان رشد کودک به معنای پذیرش تدریجی مسئولیت هایی است که در گذر از مرحله ی وابستگی ( کودکی که به مراقبت های مادرش متکی است ) به مرحله ی استقلال ( جوانی به مراقبت کامل از خود قادر است ) او را کمک خواهد کرد. احساس مالکیت بیش از حد والدین و تک فرزندان


خصوصیات کودک از 2 تا 4 سالگی – قسمت اولخصوصیات کودک از 2 تا 4 سالگی – قسمت اول

خصوصیات کودک از 2 تا 4 سالگی – قسمت اول خودمداری یا خودشیفتگی : تصور او این است که تنها موجودِ مهمِ جهان است و هم حس و احساس و نظر او با واقعیت یکی است و دیگران هم مانند او چنین حس و نظری دارند یا باید داشته باشند. خصوصیات کودک از 2 تا 4 سالگی – قسمت اول

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران