کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
مواجه شدن با کودک خشمگین
مواجه شدن با کودک خشمگین کودک آنلاین: در کنار نگاه به برخی از کارهایی که می توان برای حمایت از کودکان در کشف و درک عواطف آنان انجام داد، باید بدانیم اوقاتی هست که با کودک خشمگینی مواجه می شویم که در همان لحظه نیاز به کمک دارد. مواجه شدن با کودک خشمگین

مواجه شدن با کودک خشمگین
کودک آنلاین: در کنار نگاه به برخی از کارهایی که می توان برای حمایت از کودکان در کشف و درک عواطف آنان انجام داد، باید بدانیم اوقاتی هست که با کودک خشمگینی مواجه می شویم که در همان لحظه نیاز به کمک دارد. شیوه های زیر را می توان برای کمک به کودک به منظور فائق آمدن بر خشمش در همان لحظات اولیه به کار برد.
- آرامش خود را حفظ کنید.
- مطمئن شوید که از لحاظ موقعیت بدنی با آن کودک در یک سطح هستید و نشان دهید که می توانید خشم خود را کنترل کنید. اگر احساس خشم برای کودکی ترسناک است، دیدن اینکه شما با وجود این احساسات قوی، پریشان نشده اید و این که شما نیاز کودک به توجه را انکار نمی کنید، کمک بزرگی محسوب می شود. عدم پذیرش خشم واقعی ممکن است منجر به اضطراب و ناکامی های آیندۀ کودک شود.
- از مهارت های همدلی خود استفاده کنید، کودک چه حسی دارد؟ این کودک از شما چه می خواهد؟
- اضطراب کودک را تصدیق کنید. واضح است که با گفتن: می بینم که عصبانی هستی کودک می فهمد که شما متوجه اضطراب وی شده اید و این اضطراب را جدی گرفته اید.
- کودکان کوچکتر ممکن است با نوازش شدن یا در آغوش والدین خود جای گرفتن یا با نشستن یکی از بزرگترهای آشنا در کنارشان آرام شوند.
- بیشتر کودکان دوست دارند دربارۀ خشم خود به شما بگویند. اگر این مورد اتفاق افتاد، به کودک نشان دهید دارید سعی می کنید آنها را درک کنید. این کار را می توان با تکرار عبارتی نظیر "دارم گوش می کنم" و یا از طریق حرکات بدن و چشم انجام داد.
- هنگامی که کودک توانایی دارد تا از دلیل خشمش برای شما سخن بگوید، به او وقت کافی بدهید تا همۀ داستان را برای شما تعریف کند. صحبت کردن در مورد خشم به این شیوه، از قدرت خشم می کاهد و این بدان معنی است که احتمال سر زدن رفتار غیرمنطقی از کودکان بسیار کمتر است.
- هنگامی که کودک به اندازۀ کافی آرام شده است تا با او سخن بگویید، به وی کمک کنید تا بهترین راه حل را برای مشکل پیدا کند. از کودک بپرسید که از دست شما چه کاری برای او ساخته است یا برای کودکان سنین پایین تر یک پیشنهاد ساده مطرح کنید.- کودکان کوچکتر معمولاً با منحرف شدن حواسشان به یک فعالیت جالب تر خشم خود را فراموش می کنند. کودکان بزرگتر زمان بیشتری نیاز دارند تا به فعالیتی که شما می دانید به آرام شدنشان کمک خواهد کرد، مانند قدم زدن یا گوش کردن به موسیقی، بپردازند.
- اگر می دانید کودک با شوخی کردن حالش بهتر می شود، می توانید از این راه کار برای آرام کردن اوضاع استفاده کنید. هرچند بسیار مهم است که ابتدا از کاربردی بودن این شیوه مطمئن شوید و سپس از آن استفاده کنید و به احساس خشم کودک هم احترام بگذارید.
بیشتر روانشناسان معتقدند که تشویق کودکان برای ابراز خشمشان، مانند فریاد کشیدن بر سر یک شیء یا مشت زدن به یک بالش، همواره شیوۀ مناسبی در کنترل خشم محسوب نمی شود. این کارها در واقع ممکن است به تحکیم رفتارهای ناخواسته در کودک منجر شده و راهکار جایگزینی برای آرام ساختن کودک ارائه نمی دهد.
جایی که خشم موجب یک رفتار غیرقابل قبول از طرف کودک مانند شکستن یک وسیله، درگیر شدن کودک با کودکِ دیگر، شده است:
- از امنیت کودک یا کودکان و خود مطمئن شوید.
- تمایز میان احساس خشم کودک و رفتار غیرقابل قبول و نامناسب بسیار مهم است. ابتدا نظر خود را به طور وضوح در مورد رفتار کودک بگویید: نه، پرت کردن آب دهان در کلاس ممنوع است یا نه، اصلاً خوب نیست که وقتی خشمگین هستی به کسی ناسزا بگویی. صدایتان ملایم و در عین حال محکم باشد.
- بعد از مشخص کردن آنچه که مقبول نیست، کودک باید بداند که به جای این رفتار نامناسب چه کاری باید انجام می داده است. این جایگزین رفتاری را می توان همان موقع یا بعداً که کودک آرام تر شد به او گفت و اگر کودک جایگزین رفتاری داشته باشد بهتر می تواند خشم خود را کنترل کند.
منبع: بازی های کنترل خشم برای کودکان
مواجه شدن با کودک خشمگین

محیط های منجر به احساس خشم کودکانمحیط های منجر به احساس خشم کودکان

محیط های منجر به احساس خشم کودکان کودک آنلاین: برای کمک به کودکان جهت کنترل خشمشان باید از محیط هایی که موجب ایجاد چنین احساساتی می شوند، شناخت کافی داشته باشیم. محیط هایی که معمولاً منجر به احساس خشم می شوند در زیر نام برده شده اند: محیط های منجر به احساس خشم کودکان


بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سومبازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سوم

بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سوم گروه سنی 5 سال به بالا، مدت بازی ده دقیقه، گروه‌های بزرگ، گفتگوی کم مهارت‌ها: خودآگاهی، قوه خودداری، شنیدن، انتظار، تحمل شکست، بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سوم


خشم کودکان را کوچک نشماریدخشم کودکان را کوچک نشمارید

خشم کودکان را کوچک نشمارید خشم حالت برانگیختگی و هیجان شدید در هنگام رو به رو شدن با محرک های نامناسب محیطی است و احساسی است که همه ی بچه ها به نوعی آن را تجربه میکنند. خشم بخشی از زندگی ماست و باید به بچه ها آموخت که چگونه با خشم خود کنار بیایند، برخی اوقات کودکان احساساتشان را از طریق رفتار بروز می دهند ؛ زیرا این تنها وقتی است که از طریق آن می توانند آنچه را احساس می کنند بیان کنند. خشم کودکان را کوچک نشمارید


بازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشمبازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشم

بازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشم گروه سنی شش سال به بالا ، مدت بازی پنج دقیقه ، گروه‌های بزرگ ، گفتگوی کم مهارت‌ها: خودآگاهی، تصور، ارتباط غیرکلامی، آگاهی نمایشی چرخش نوبت، مشاهده بازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشم

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران