کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
کودکی شاد داشته باشید
کودکی شاد داشته باشید کودک آنلاین : برای تربیت فرزندی که از لحظه‌لحظه زندگی‌اش لذت ببرد و بدون ویران کردن زندگی‌اش از پس بحران‌های هر روزه بربیاید، این نکات را رعایت نمایید: کودکی شاد داشته باشید

کودکی شاد داشته باشید

کودک آنلاین : برای تربیت فرزندی که از لحظه‌لحظه زندگی‌اش لذت ببرد و بدون ویران کردن زندگی‌اش از پس بحران‌های هر روزه بربیاید، این نکات را رعایت نمایید:
1- ابتدا از خودتان فردی شاد بسازید: اگر شما پدر و مادری شاد نباشید، نمی‌توانید فرزندی شاد تربیت کنید پژوهشگران دریافته‌اند فرزند مادران افسرده بیش از دیگران دچار پرخاشگری و ناهنجاری‌های اجتماعی می‌گردند.
-به همراه خانواده زمان خوشی و تفریح را برنامه‌ریزی کنید.
2- تقویت هوش هیجانی در خودتان و کودکتان: محققان میگویند بچه‌هایی که به بیان احساسات می‌پردازند، فرزندان شادتری خواهند بود. آموزش بیان احساسات در خانواده باعث کنار آمدن با احساست و کم شدن اضطراب در خانواده می‌گردد.
-در شادی و غم فرزندتان شریک شوید و به او یاد دهید برای هر اتفاقی به قاعده هیجان‌هایش را خرج کند.
3- مهربان بودن را آموزش دهید و کودک را به مهربانی تشویق کنید: از آغاز، به او راه‌های ساده و کوچک مهربان بودن را یاد دهید و به او همدردی و همدلی با دیگران را بیاموزید.
-بررسی‌ها ثابت کرده است بچه‌هایی که با دیگران بهتر کنار می‌آیند و این احساسات را بیشتر ابراز می‌کنند، شادتر هستند.4- از کودکان انتظارات معقولانه داشته باشید: کودکان حاضر نیستند ریسک انجام کارهای سخت را به ‌خاطر ترس از اشتباه کردن و سرزنش شدن بپذیرند.
-بچه‌هایی که والدینشان معقولانه از آن‌ها انتظار دارند و قدر تلاش‌هایشان را می‌دانند، برای شنیدن عبارت «تو باهوش هستی!» تلاش نمی‌کنند و تنها برای یادگیری بیشتر تلاش می‌کنند.
5- بیشتر با کودک بازی کنید: بازی مهارت‌های شناختی و عاطفی بچه‌ها را بالاتر می‌برد. در زمان بازی بچه‌ها مهارت‌های عاطفی، جسمی، اجتماعی و عقلانی‌شان را بالا می‌برند .
-حتی اگر از نظرتان بازی فرزندتان بی‌معناست، برای قاعده بخشیدن به آن بازی و جهت دادن به رفتارهای فرزندتان تلاش نکنید. او مرحله‌به‌مرحله به پختگی بیشتری می‌رسد، پس به‌جایش فکر نکنید و تصمیم نگیرید.
6- خوش‌بین باشید و آن را به کودکتان آموزش دهید: با توجه به یافته‌های علمی، بچه‌های امیدوار در سال‌های بعدی زندگی‌شان سالم‌تر هستند و عمر طولانی‌تری هم دارند و گذشته از این، چنین بچه‌هایی در آینده ازدواج موفقی را هم در انتظار دارند و کمتر با افسردگی و اضطراب دست‌وپنجه نرم می‌کنند.
-در جریان شکست‌ها به او آموزش دهید که دستاورد‌ها و لااقل تجربه‌هایی که در این مسیر کسب کرده را ببیند.
7- وقت کمتری از فرزندتان را به دیدن تلویزیون و رایانه اختصاص دهید: محققان ارتباط میان شادی و کم بودن زمان تلویزیون دیدن را پیدا کرده‌اند و میگویند آدم‌های شاد کمتر وقتشان را به دیدن تلویزیون اختصاص می‌دهند.
- زمان تلویزیون دیدن فرزند خردسالتان نبایستی از یک ساعت در روز بیشتر شود و یا حداکثر کودکتان بیشتر از۲ ساعت در روز را با تلویزیون، رایانه و تبلت بگذراند. کودک شما برای کشف جهان باید همه حواسش را به خدمت بگیرد.

کودکی شاد داشته باشید

تاثیر تندرستی و شادکامی بر رشد کودکانتاثیر تندرستی و شادکامی بر رشد کودکان

تاثیر تندرستی و شادکامی بر رشد کودکان از میان عواملی که به کودک شما برای رسیدن به خودشکوفایی کمک می کنند تندرستی از همه مهمتر است زیرا به کودک کمک میکند با قدرت بیشتری نسبت به وقتی که سلامتی او مختل است با مشکلات دست و پنجه نرم کند. تاثیر تندرستی و شادکامی بر رشد کودکان


روش های داشتن کودک شاد – بخش اولروش های داشتن کودک شاد – بخش اول

روش های داشتن کودک شاد – بخش اول چگونگی ارتباط نوزاد با اعضای بدن مادر ، برای شناخت او نسبت به اعضای بدن خودش موثر است. فهمیدن این موضوع که در چه زمانی فرزند این شناخت را آغاز می کند و چه هنگام به پایان می رساند به مادر نیز بستگی دارد. روش های داشتن کودک شاد – بخش اول


تاثیر تندرستی و شادکامی بر رشد کودکانتاثیر تندرستی و شادکامی بر رشد کودکان

تاثیر تندرستی و شادکامی بر رشد کودکان از میان عواملی که به کودک شما برای رسیدن به خودشکوفایی کمک می کنند تندرستی از همه مهمتر است زیرا به کودک کمک میکند با قدرت بیشتری نسبت به وقتی که سلامتی او مختل است با مشکلات دست و پنجه نرم کند. تاثیر تندرستی و شادکامی بر رشد کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران