کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
کودکان گوشی برای شنیدن می‌خواهند نه زبانی برای نصیحت
کودکان گوشی برای شنیدن می‌خواهند نه زبانی برای نصیحت وقتی‌که ناراحت هستیم و یا آسیب و لطمه‌ای دیده‌ایم تنها چیزی که نمی‌خواهیم بشنویم "نصیحت و حرف‌های فیلسوفانه و روانشناسی و یا حتی نظر طرف مقابلمان است. این مدل حرف‌ها ما را بیشتر ناراحت می‌کند.

کودکان گوشی برای شنیدن می‌خواهند نه زبانی برای نصیحت

وقتی‌که ناراحت هستیم و یا آسیب و لطمه‌ای دیده‌ایم تنها چیزی که نمی‌خواهیم بشنویم "نصیحت و حرف‌های فیلسوفانه و روانشناسی و یا حتی نظر طرف مقابلمان است. این مدل حرف‌ها ما را بیشتر ناراحت می‌کند.
اظهار تأسف ما را متأسف‌تر می‌کند. سؤال و جواب حس تدافعی بما می‌دهد و تنها واکنش ما در مورد این مدل رفتارها این است که می‌خواهیم فراموشش کنند ولی کسی باشد که فقط گوش کند و از دردهای درونی‌ام باخبر شود تا از ناراحتی‌ام کم شود.
همه این موارد برای کودکان نیز صدق می‌کند. آن‌ها می‌توانند با داشتن گوشی برای شنیدن صدای درونشان و ابراز همدردی به خودشان کمک کنند. معمولاً جملات همدردی در زبان مادری‌مان وجود ندارد یا کمتر دیده می‌شود و اکثر ما با انکار احساسات آشناییم.از کدام روش‌های زیر برای کمک به فرزندتان استفاده می‌کنید و کدام را مفیدتر میدانید؟
1.انکار احساسات: دلیلی برای عصبانیت وجود ندارد. این اتفاق بدی نیست تو بد برداشت می‌کنی و....
2.جواب فیلسوفانه : زندگی همیشه همین بوده. همیشه همه چیز آن طور که می‌خواهی پیش نمی‌رود.
3.نصیحت: تو نباید چنین کاری می‌کردی. به نظرم رفتارت اشتباه بوده.
4.سؤال کردن: واقعاً پیش خودت چه فکری کردی که این کار را انجام دادی؟
5.دفاع از شخص مقابل : بازم به نظر من باهات خوب رفتار کرده اونم تحت فشار بوده.
6.اظهار تأسف: واااای خیلی متأسفم خیلی وحشتناک است.
7.پاسخ روانکاوانه: در واقع دلیل اصلی ناراحتی تو این است که مثل یک کودک رفتار کرده و...
8.کمک به احساسات: گوش دادن کامل به حرف‌های کودک و بیان کردن احساسشان با عبارات مخصوص به خود و برآورده کردن آرزوهایشان به‌طور خیالی.

کودکان گوشی برای شنیدن می‌خواهند نه زبانی برای نصیحت

گفت و شنودهای دو جانبه والدین با کودکانگفت و شنودهای دو جانبه والدین با کودکان

گفت و شنودهای دو جانبه والدین با کودکان کودک آنلاین: وقتی محققان از کودکان و نوجوانان می خواهند مواردی را نام ببرند که آرزو دارند در زندگی خانوادگی آنان تغییر کند، همیشه یکی از بیشترین درخواست ها این است که والدین شان وقت بیشتری برای گفتگو با آنان بگذارند. همۀ والدین وقتی می شنوند که بچه ها آرزو دارند والدینشان با آنها گفت و شنود بیشتری داشته باشند، شگفت زده می شوند.


" بکن ، نکن " گفتن به کودکان

" بکن ، نکن " گفتن به کودکان کودک آنلاین: هربار که والدین عبارت " بکن ، نکن " را همانند پتکی بر سر کودکشان می کویند، از خودشان باید بپرسند آیا اگر آنها جای فرزندشان بودند، می توانستند این شرایط را تحمل کنند؟ پس کودکان چطور این اوضاع را تحمل می کنند؟ " بکن ، نکن " گفتن به کودکان


گفتگو با کودک پنج سالهگفتگو با کودک پنج ساله

گفتگو با کودک پنج ساله کودک آنلاین: ایجاد بنیان‌های ارتباطی مناسب با کودک پنج ساله مهارتی است که به شما کمک می‌کند تا در دورۀ نوجوانیِ فرزندتان همراه او باشید. اگر با کودکان اقوام، آشنایان یا حتی غریبه گفتگو کنید، از تنوع سَبک ارتباطی کودکان متعجب خواهید شد. گفتگو با کودک پنج ساله

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران