کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

14
قوانین خانه برای همه
قوانین خانه برای همه برای خواب خوراک و بازی و... در خانه قوانینی تعیین کنید.اولین شخصی که قوانین را رعایت می‌کند خود شما هستید. پس از وضع قوانین نبایستی آن را به آسانی تغییر دهید . اکثر والدین برای برقراری آرامش در خانه یا پایان دادن به گریه کودک قوانین را نقض می‌کنند اما اگر قانونی تعیین شد هیچ کس نه حتی خود شما نباید آن را نقض کند قانون وقتی قانون است؛که همه آن را محترم بشمارند.

قوانین خانه برای همه

برای خواب خوراک و بازی و... در خانه قوانینی تعیین کنید.اولین شخصی که قوانین را رعایت می‌کند خود شما هستید. پس از وضع قوانین نبایستی آن را به آسانی تغییر دهید . اکثر والدین برای برقراری آرامش در خانه یا پایان دادن به گریه کودک قوانین را نقض می‌کنند اما اگر قانونی تعیین شد هیچ کس نه حتی خود شما نباید آن را نقض کند قانون وقتی قانون است؛که همه آن را محترم بشمارند. اگر از کودکی در خانواده احترام به قوانین را یاد بگیریم در بزرگ‌سالی هم آن را رعایت می‌کنیم.
هر کودک قبل از یادگیری و انجام کارها بایستی درس‌هایی بیاموزد که این آموزش به عشق و شکیبایی والدین نیاز دارد.
والدین به منظور آموزش ارزش‌ها و اخلاقیات و مسئولیت‌پذیری باید صبر و شکیبایی داشته باشند.
بایستی به تکرار درس‌های زندگی بپردازند تا ملکه ذهن کودک گردد و به یک باور تبدیل شود.برخی از کودکان نیازمند 10بار تکرار هستند و برخی نیازمند 20بار.
پس در تربیت کودک هیچ‌گاه دچار یاس و نامیدی نشوید فقط و فقط با صحبت و تکرار باعث به وجود آمدن رفتارهای خوب و معقول در فرزندانتان شوید.وضع قوانین در خانه باعث کاهش استرس و ایجاد نظم در خانه می‌گردد. کودک می‌داند که هر چیز بایستی در سر جای خودش قرار بگیرد. و این کار باعث میشودکه با ورود به جامعه نظم و انضباط به جامعه نیز منتقل گردد.
اعتمادبه‌نفس را در کودکتان تقویت کنید. اعتمادبه‌نفس با وجود ادراک و باورهای مثبت فرد نسبت به خودش در او شروع می‌گردد.
همه ما از کودکی با دریافت نظرات دیگران شروع به ساختن این باورها می‌کنیم.والدین اولین و نزدیک‌ترین افرادی هستند که با کودک ارتباط برقرار می‌کنند. والدین در ایجاد ادراک و باور کودکان نقش مهمی دارند و می‌توانند آن را پرورش دهند.
تعیین مرزها و قوانین رفتاری را به صورتی یکنواخت و پیگیرانه دنبال کنید. اجرای قوانین اصلی باید در مکان‌های دیگر مثلاً در مهمانی یا مکان‌های عمومی نیز علاوه بر منزل پیگیری شود.به یاد داشته باشید کودک همراه با آموختن پیروی از قوانین نیاز به شنیدن توضیحاتی در مورد بعضی از قوانین خاص دارد و مثلاً اینکه چرا کتک زدن دیگران ممنوع است یا اینکه گفتن کلمات زشت به دیگران چه احساسی در آن‌ها به وجود می‌آورد. این گفتگوها بهتر است بدون ارتباط با کار بد کودک صورت گیرد توضیحات در حد فهم و درک کودک بوده و خیلی مفصل و طولانی نباشند. افزون بر استفاده از پیامدهای غایب برای مواردی که قوانین توسط کودک نادیده گرفته می‌شوند حتماً به رفتارهای مطلوب کودک هم توجه و آن‌ها را تشویق نمایید.به خاطر داشته باشید که شما الگوی رفتاری کودکتان هستید بنابراین طوری رفتار کنید که می‌خواهید فرزندتان رفتار نماید.
او به کاری که شما انجام می‌دهید  بیشتر توجه می‌کند تابه آنچه که-به وی میگویید بنابراین اگر دوست دارید فرزندتان به دیگران احترام بگذارد به خود و کودکتان احترام بگذارید.


یک کودک، دو والد و سه قانونیک کودک، دو والد و سه قانون

یک کودک، دو والد و سه قانون کودک آنلاین: از دشواری‌های یاد دادن مفهوم نه به کودکتان، این است که اغلب اوقات، این یک وظیفۀ مشترک است. درحالی‌که شما تنها سرپرست کودک نباشید، یک کودک، دو والد و سه قانون


جلسات خانوادگی تشکیل دهید.جلسات خانوادگی تشکیل دهید.

جلسات خانوادگی تشکیل دهید. این نیاز که پدران و مادران باید افرادی مسئول باشند و به هدایت و مراقبت از فرزندان بپردازند به این نکته اشاره ندارد که والدین باید افرادی مستبد باشند و کلام آن‌ها به‌عنوان حقیقت محض در نظر گرفته شود و اجرا گردد. جلسات خانوادگی تشکیل دهید.


قانون گذاری در خانهقانون گذاری در خانه

قانون گذاری در خانه در هر خانواده ای که عده ای با هم زندگی می کنند (( بکن نکن ها)) ، ((هنجارها و ناهنجارها)) ((آداب و رسوم)) خاصی وجود دارد که تقریبا همه ی اعضای خانواده با آنها آشنا هستند. برای اینکه بچه ها هم این معیارهای خانواده را رعایت کنند والدین باید این معیارها را تحت عنوان قانون به بچه ها آموزش دهند تا بچه ها هم به مرور آن قوانین را یاد گیرند و کودک را به پیروی از این قوانین تشویق کنند. قانون گذاری در خانه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران