کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
کودک و فرزند دوم
کودک و فرزند دوم اگر فرزند دومی درراه دارید و می‌خواهید بدانید که با کودک اول خود چه برخوردی داشته باشید تا صدمات روحی به او وارد نگردد مطلب زیر را مطالعه کنید. کودک و فرزند دوم

کودک و فرزند دوم
اگر فرزند دومی درراه دارید و می‌خواهید بدانید که با کودک اول خود چه برخوردی داشته باشید تا صدمات روحی به او وارد نگردد مطلب زیر را مطالعه کنید.
معمولاً فرزندان اول خانواده به دلیل اینکه تا مدتی تنها رکن اصلی توجه خانواده بودند پس از شنیدن خبر ورود نوزادی دیگر واکنش‌های شدیدی از خود نشان می‌دهند. آن‌ها بیشتر فکر می‌کنند که مطرود شده و مورد بی‌توجهی پدر و مادر و مخصوصاً مادر خود قرار گرفته‌اند.این واکنش‌ها معمولاً در کودکان زیر پنج سال و خردسال بیشتر دیده می‌شود.
-بچه‌ها از برآمده شدن شکم شما متوجه تولد بچه جدیدی نخواهند شد اما متوجه تغییرات فیزیکی شما می‌شوند.
-اگر کودک متوجه بزرگی شکمتان شد فرصت را غنیمت بشمارید و خبر تولد فرزند جدید را به او اطلاع دهید. زمان برای کودکان خردسال به کندی می‌گذرد و سه ماه برای آنکه کودک شما منتظر بماند کافی است.
-هنگامی‌که می‌خواهید این خبر را به او بدهید آن را پررنگ و برجسته نکنید.
-به او یادآوری کنید که به کمکش به‌عنوان بچه بزرگ‌تر نیازمندید.
-با او در مورد اینکه پس از تولد بچه جدید باهم چه‌کارهایی انجام می‌دهید صحبت کنید.-به‌اندازه درک فرزندتان در مورد زایمان و تولد اطلاعات در اختیار او قرار دهید.
-پیش از رفتن به بیمارستان به او هدیه‌ای بدهید.
-بیش‌ازپیش به توجه کنید. او را در امور مربوط به نوزاد مشارکت دهید. و از او به خاطر این کارها تعریف کنید.
-به او عکس‌های دوران نوزادی‌اش و هدایایی رانشان دهید كه وقتی تازه متولدشده بود، دریافت می‌کرد و علاقه و توجهی را به یادش بیندازید كه در آن زمان كسب می‌کرد.
-حتماً در خریدن وسایل نوزاد جدید او را هم با خودتان همراه کنید و در هر خریدی حتماً برای او هم خرید کنید
-سعی کنید از وسایل فرزند اولتون به هیچ عنوان برای فرزند دوم استفاده نکنید و اگر وسیله‌ای است که او ازش خبری نداره ضرورتی نداره شما اشاره کنید که این وسیله قبلاً برای تو بوده.
-معمولاً 2 تا 4 ماه رفتار درست پدر و مادر باعث می‌شود بچه‌ها این تازه‌وارد رو بپذیرند و به هر حال بچه‌ها مایل‌اند در وقت شیر دادن یا عوض کردن لباس کودک اون اطراف باشند و به‌ویژه اگر جنس او مختلف است کنجکاوی بیشتری دارند و حتماً این اجازه رو باید به اونها داد.
-اگر کودک رفتار منفی از خود نشان داد فقط به خاطر جلب‌توجه شماست چه این توجه مثبت باشد چه منفی اگر به رفتارها توجه کنید خود را به دردسری همیشگی انداخته‌اید.
کودک و فرزند دوم

خشونت و حسادت در کودک اولخشونت و حسادت در کودک اول

گاهی مشاهده می شود که کودک بزرگتر نسبت به نوزاد احساس خشم و حسادت می کند و حتی این احساس به شکل رفتار خشونت آمیزی درمی آید . این رفتار ، طبیعی و قابل پیش بینی است زیرا خشم و حسادت بین همه افراد و همه سنین وجود دارد.


دادن وسایل فرزند اول به فرزند دومدادن وسایل فرزند اول به فرزند دوم

دادن وسایل فرزند اول به فرزند دوم کودک آنلاین: در خصوص اینکه آیا وسایل فرزند اول را می شود به فرزند دوم داد بهتر آن است که اگر از نظر مالی در این زمینه مشکلی ندارید آن را کاملاً فراموش کنید و هیچ چیز که متعلق به فرزند اول شما هست را به فرزند دوم ندهید.


دادن وسایل فرزند اول به فرزند دومدادن وسایل فرزند اول به فرزند دوم

دادن وسایل فرزند اول به فرزند دوم کودک آنلاین: در خصوص اینکه آیا وسایل فرزند اول را می شود به فرزند دوم داد بهتر آن است که اگر از نظر مالی در این زمینه مشکلی ندارید آن را کاملاً فراموش کنید و هیچ چیز که متعلق به فرزند اول شما هست را به فرزند دوم ندهید.


انتظارات معقول درباره تفاوت های دو فرزندانتظارات معقول درباره تفاوت های دو فرزند

انتظارات معقول درباره تفاوت های دو فرزند وقتی بچه های خود را بزرگ می کنید و به شخصیت مستقل و متفاوت آنها پی می برید انتظار دارید با هم تفاوت هایی داشته باشند. اما گاهی دو فرزند از جنبه هایی که قبلا انتظار نداشته اید هم تفاوت هایی دارند. انتظارات معقول درباره تفاوت های دو فرزند

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران