کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

2
16 روش علاقه مند کردن کودکان به یادگیری
16 روش علاقه مند کردن کودکان به یادگیری 1 . همیشه خودتان الگوی یادگیری باشید. به کلاس های مختلف بروید و مطالب جدید بیاموزید. 16 روش علاقه مند کردن کودکان به یادگیری

16 روش علاقه مند کردن کودکان به یادگیری
1 . همیشه خودتان الگوی یادگیری باشید. به کلاس های مختلف بروید و مطالب جدید بیاموزید.
2 . یادگیری را تجربه ای مفرح ، لذت بخش و بدون استرس بدانید. آن را با مشق و تست و امتحان توأم نکنید. حس کنجکاوی و پژوهش و اکتشاف را در کودکتان بدون توقع و اعمال فشار تقویت کنید.
3 . وقتی به کلمه ای ناآشنا برمی خورید ، همراه با فرزندتان دنبال معنی آن بگردید.
4 . هنگامی که کودکتان از شما سوالی می پرسد ، به جای این که پاسخ را حاضر و آماده به او تحویل دهید ، برای پیدا کردن پاسخ ، با هم به مطالعه و بررسی بپردازید.
5 . علاقه به کتاب را در فرزندتان نهادینه کنید. در حضورش مطالعه کنید ، برایش کتاب بخوانید و اجازه دهید برایتان کتاب بخواند.
6 . برای چیزهایی که در موردشان کنجکاو هستید ، وقت بگذارید. فرزندتان را هم به این امر تشویق کنید.
7 . هیچ موقع فرزندتان را از رسیدن به آرزوهایش مأیوس نکنید. پیام هایی از این دست (( تو نمیتوانی شبیه او شوی )) یا (( فکر نمی کنم بتوانی در آن زمینه موفق شوی.)) حتی اگر با نیت خیر ابراز شوند باز هم مسموم و ناتوان کننده هستند.
8 . فرزندتان را به تجربه های تازه تشویق کنید. حتی اگر آن تجربه جدید برایش سخت باشد یا لذت زیادی نداشته باشد این مزیت را دارد که باعث شناخت بیشتر خودش و توانایی هایش میشود.
( خیلی خوب است که فرزندان ما ادامه دادن یک مسیر خاص را یاد بگیرند ولی در کنارش لازم است تشخیص دهند چه زمانی برای گرفتن نتیجه بهتر باید سراغ راه دیگری بروند).9 . به افرادی توجه کنید که دنبال یادگیری هستند و سعی میکنند چیزهای جدید را تجربه کنند. کسانی که تمام عمر به امر یادگیری اهمیت داده و به آن پرداخته اند را به فرزندتان معرفی کنید.
10 . همراه با فرزندتان چند برنامه آموزشی و جذاب تلویزیون را که مناسب سنش هستند ، تماشا کنید.
11 . به نحوه یادگیری کودکتان احترام بگذارید ( بعضی از افراد راحت ترند روی زمین بنشینند نه روی میز . بعضی دیگر با صدای موزیک بهتر مطلب را یاد می گیرند. ساعت جذب مطالب و میزان نور لازم برای مطالعه در مورد همه یکسان نیست ) سعی کنید شرایط یادگیری فرزندتان را درک کنید.
12 . علایق کنونی خود را بررسی کنید و ببینید چه اندازه شما را به سمت نکات جدید و مسیرهای تازه سوق می دهند. در کارها تا چه اندازه از فکر و خلاقیت خود بهره می برید؟
13 . با اعضای خانواده قرار بگذارید که روزانه یک مطلب جدید بیاموزید.
14 . برای به اشتراک گذاشتن مطالبی که می آموزید وقت بگذارید.
15 . به فرزندتان کمک کنید مهارت های اساسی یادگیری و مطالعه از قبیل نکته برداری ، خلاصه نویسی ، نقد مطلب ، تست زدن ، نظم و ترتیب و مدیریت زمان را یاد بگیرد.
16 . به فرزندتان یاد بدهید که منابع اطلاعات را جستجو کند و مطالب مورد علاقه اش را مطالعه نماید. او را با منابعی همچون فرهنگ واژگان ، اطلس ها و دایره المعارف آشنا کنید و شیوه استفاده از کتابخانه و منابع اینترنتی را به او آموزش دهید ( این منابع میتواند دریچه ای به شناخت دنیا باشد).
منبع : کتاب 1001 باید و نباید تربیت کودک
16 روش علاقه مند کردن کودکان به یادگیری
کودک مبتلا به اختلال یادگیریکودک مبتلا به اختلال یادگیری

کودک مبتلا به اختلال یادگیری تاخیر در رشد گفتار غالبا قبل از اختلالات یادگیری و خواندن رخ می دهد و شواهدی در دست است که اختلالات یادگیری از دو سالگی شروع میشود. این اختلالات غالبا همراه با ضعف هماهنگی ، حرکات تکراری ، ضعف حافظه و ناتوانی در تکمیل تابلو شکل و نقاشی کشیدن رخ میدهند. کودک مبتلا به اختلال یادگیری


لذت‌بخش کردن یادگیری برای کودکانلذت‌بخش کردن یادگیری برای کودکان

لذت‌بخش کردن یادگیری برای کودکان کودک آنلاین: اغلب گفته می‌شود که والدین اولین آموزگاران فرزندشان هستند. مسلماً ارتباط متقابل والدین و فرزند روش یادگیری را تعیین می‌کند. روش عرضه کردن مطالب، شخصیت و تجاربی که والدین ارائه می‌دهند و الگوی رفتاری آن‌ها اساس یادگیری را تشکیل می‌دهد. لذت‌بخش کردن یادگیری برای کودکان


چگونگی تفاوت دختران و پسران در یادگیریچگونگی تفاوت دختران و پسران در یادگیری

چگونگی تفاوت دختران و پسران در یادگیری دختران و پسران در یادگیری در تمام زمینه ها نمیتوانند یکسان باشند. تحقیقات علمی ثابت کرده است که تفاوت هایی بین آنان وجود دارد که به شرح زیر است : چگونگی تفاوت دختران و پسران در یادگیری


پرورش مهارت‌های یادگیری در کودک چهار سالهپرورش مهارت‌های یادگیری در کودک چهار ساله

پرورش مهارت‌های یادگیری در کودک چهار ساله کودک آنلاین: یکی از هیجان‌انگیزترین مراحل تربیت کودک، مشاهدۀ پرورش مهارت‌های یادگیری در فرزندتان است، به‌خصوص زمانی که شروع به خواندن، نوشتن و انجام محاسبات ریاضی می‌کند. در اصل، او این مهارت‌ها را از روز اول در طول بازی‌هایش، از طریق تأثیر متقابل روزانه‌ای که از شما می‌گرفت، با تماشای انواع برنامه‌های آموزشی تلویزیون و با مشاهدۀ دیگران، تجربه و کشف کرده است. پرورش مهارت‌های یادگیری در کودک چهار ساله

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران