کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
ترس کودکان از غول و هیولا
ترس کودکان از غول و هیولا معمولا بچه ها وقتی می خواهند بخوابند دچار ترس و وحشت می شوند. آنها از هیولایی که ممکن است در کمد لباس ها باشد ، تمساحی که ممکن است زیر تختشان باشد و یا اسکلتی که ممکن است از پشت پنجره ظاهر شود ، می ترسند. ترس کودکان از غول و هیولا

ترس کودکان از غول و هیولا
معمولا بچه ها وقتی می خواهند بخوابند دچار ترس و وحشت می شوند. آنها از هیولایی که ممکن است در کمد لباس ها باشد ، تمساحی که ممکن است زیر تختشان باشد و یا اسکلتی که ممکن است از پشت پنجره ظاهر شود ، می ترسند.
این ترس ها نشان دهنده ی چیزی است که در دنیای درون کودک می گذرد. شب ها وقتی کودک دیگر به مسایل روزمره اش فکر نمی کند ، نگرانی ها سراغش می آیند و مسایلی که در طول روز باعث رنج و آزار کودک شده است ، یادش می آیند.
کودک وقتی درباره ی مدرسه ی جدیدش یا خواهر و برادری که تازه به دنیا آمده اند فکر میکند ، نگران می شود . تاریکی شب باعث میشود که کودک حساس تر شده و بیشتر بترسد.
کودک عصبانی است و در ذهن خودش هیولا ، دیو و غول می سازد. بزرگتر ها به ندرت ترس های دوران کودکی خودشان را به خاطر می آورند.
بچه ها خودمحور هستند و احساس می کنند بزرگتر ها نیز مثل آنها می ترسند. کودکی که عصبانی است و از شدت عصبانیت میتواند دیگران را بزند یا آسیبی به آنها برساند ، احساس می کند که غول و هیولاهایی که در اطراف او وجود دارند نیز عصبانی هستند و میتوانند به او آسیب برسانند. او از این شرایط خیلی می ترسد.
کودک فکر و خیال هایی دارد که آزارش می دهند. وقتی او از دست والدینش عصبانی است ، احساس بدی نسبت به آنها پیدا می کند.
او به جای اینکه بگوید از دست والدینش عصبانی است ، احساس می کند والدینش از دست او عصبانی هستند . این احساس باعث میشود که او از موجودات تخیلی ذهنش نیز بترسد.
گاهی اوقات نیز کودک از تصاویری که در کتاب داستان ها ، فیلم ها و سریال ها می بیند ، می ترسد.والدینی که سعی می کنند تصاویری از هیولاها و غول ها به کودک فرق بین واقعیت و تصویر را تشخیص نمی دهد. وقتی او یک عکس از هیولا یا غول می بیند ، احساس می کند که آن واقعی است.
بنابراین والدین نباید به فرزندان حساسشان اجازه دهند که عکس ها و تصاویر وحشتناک را ببیند.
اگر فرزندتان می گوید که از چیزی می ترسد به او بگویید که هیولا و غول واقعی نیستند و او نباید از آنها بترسد . نباید کودکتان را مجبور کنید که از چیزی نترسد.
به او نگویید نترس ، چون با این کار کودک باز می ترسد ، ولی چون از شما می ترسد ، نمیتواند این مسئله را با شما در میان بگذارد.
کودک احساس می کند که اگر به شما بگوید که از چه چیزی میترسد ، او را مسخره خواهید کرد. بنابراین وقتی خواب های وحشتناک می بیند و می ترسد ، شروع می کند به گریه و زاری کردن و یا چسبیدن به شما .
از کودکتان بخواهید در مورد چیزهایی که می ترسد با شما حرف بزند.
اگر او نتواند درباره ی این  مسائل با شما حرف بزند ، بیشتر احساس می کند که چیزهای تخیلی واقعی هستند و آنها را در ذهنش بزرگتر می کند ، شما میتوانید از کودکتان بپرسید که غول و هیولایی که او از آنها میترسد ، چه شکلی هستند و او آنها را کجا دیده است.
با پرسیدن این سوال ها از کودک ، بیشتر متوجه می شوید که در ذهن او چه می گذرد . اگر کودکتان شب ها از چیزی می ترسد ، بهتر است بیشتر کنار او بمانید تا خوابش ببرد.
در آن دوران هر قدر که والدین شما سعی می کردند شما از چیزی نترسید، باز احساس می کردید که دزدی پشت کمد کمین کرده و ممکن است هر لحظه به شما آسیب برساند.
هر قدر شما هم که شب ها کنار فرزندتان باشید و با او حرف بزنید تا از چیزی نترسد ، باز او از چیزهای زیادی می ترسد. بنابراین برای کمک کردن به او باید همیشه آمادگی لازم را داشته باشید ، کنار او باشید و به او اطمینان دهید که اتفاقی برایش نمی افتد و نباید از چیزی بترسد.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
ترس کودکان از غول و هیولا
ترس کودکان از حمامترس کودکان از حمام

ترس کودکان از حمام : مراحل حمام کردن خودتان را به کودکان نشان دهید و در مورد هر کدام با او صحبت کنید . کودک بایستی شما را حین شستشو و حمام کردن تماشا کند و به او دلیل استفاده از شامپو یا صابون را شرح دهید. ترس کودکان از حمام


ترس در کودکانترس در کودکان

ترس در کودکان کودکان از خواب بد ،صدای بلند ، سگ ، آب ، جادوگرها ،تاریک وحتی مسایلی که زاییده ی تخیل فعال آنان است میترسند.آنان به ترس اهمیت میدهند و ترس برای آنها موضوعی جدی به حساب می آید. ترس در کودکان


ترس از تاریکی در کودکانترس از تاریکی در کودکان

ترس از تاریکی در کودکان بعضی از مادران از اینکه کودکشان از تاریکی می‌ترسد و شب در اتاقش تنها نمی‌خوابد، احساس نگرانی می‌کنند. این مادران سؤالی در ذهنشان ایجاد می‌شود که: چگونه می‌توانم به کودک خود، کمک کنم. ترس از تاریکی در کودکان


ترس از حیوانات در کودکانترس از حیوانات در کودکان

ترس از حیوانات در کودکان کودک آنلاین: بعضی از کودکان از ابتدا حیوانات را دوست دارند، اما برخی دیگر، از حیوانات می‌ترسند. کودک در دو تا سه‌سالگی متوجه می‌شود که بعضی از حیوانات خطرناک هستند، اما برای تشخیص انواع خطرناک دانش کافی ندارد، پس به دنبال این وضعیت در نزدیک شدن به آن‌ها احتیاط می‌کند. ترس از حیوانات در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران