کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
داد زدن کودکان
داد زدن کودکان : بسیاری از کودکان خردسال از انرزی فراوانی برخوردارند و صدای بلند، جنبۀ کلامی آن انرژی است. خوشبختانه، بیشتر کودکان به‌مرور زمان یاد می‌گیرند بلندی صدای خود را بهتر کنترل کنند.

داد زدن کودکان
تُن صدای پسرم بسیار بلند است!
•    دربارۀ آن بیندیشید
بسیاری از کودکان خردسال از انرزی فراوانی برخوردارند و صدای بلند، جنبۀ کلامی آن انرژی است. خوشبختانه، بیشتر کودکان به‌مرور زمان یاد می‌گیرند بلندی صدای خود را بهتر کنترل کنند.
•    چه‌کاری باید انجام دهید
- مؤدبانه درخواست کنید
زمانی که صدای کودکتان بلند است، مستقیماً به‌سراغ او رفته، تا سطح چشم او خم شده و از او بخواهید از صدای آرامی استفاده کند. سپس، منظور خود را با حرف زدن با صدای آرام به‌او نشان دهید: با من اینطوری حرف بزن.
- مواظب بلندی صدای خود باشید.
کودکان در الگوگیری از سبک‌های ارتباطی که پیرامون خود مشاهده کرده و می‌شنوند مهارت بسیار خوبی دارند. بسیاری از والدین متوجه نمی‌شوند که چه میزان صدای خود را در حضور کودکان‌شان بالا می‌برند. به‌بلندی صدای خود توجه کنید.
آیا او را از اتاق دیگری صدا می‌زنید؟ آیا صدای‌تان را به‌اندازه‌ای بالا می‌برید که بلندتر از صدای او بوده، تا او بشنود؟ برای نشان دادن تُن مناسب صدایی که کودکتان باید استفاده کند، از بلندی صدای خود استفاده کنید.
- ارتباط چشم در چشم بیشتری برقرار کنید.
برخی از کودکان، صدای‌شان را بالا می‌برند تا توجه شما را جلب کنند. برای پیشگیری از این مسئله، زمانی که با شما صحبت می‌کند تا سطح او خم شده و همانطور که به‌او گوش می‌کنید تماس چشمی را حفظ کنید.
- مکان و زمانی برای داد زدن فراهم کنید.
اطمینان حاصل کنید که کودکان‌تان، ابزاری برای تخلیۀ صداهای بلند و پرسروصدا دارند. آنها را در یک گروه سرود و یا تیم ورزشی مشارکت دهید. آنها را به‌اندازۀ کافی به‌یک فضای بازی سرپوشیده و یا یک پارک بزرگ ببرید تا بتوانند شش‌های خود را تمرین دهند.
- نجوا کردن را امتحان کنید.
برای صحبت با همدیگر، به‌حالت تمسخر از صدای نجوامانندی استفاده کنید. تمرین با تُن ملایم‌تر، میتواند به‌پایین آوردن صدای کودکتان کمک کند.
- انرژی کودکتان را تغییر مسیر دهید.
زمانی که سطح صدای کودکتان بالا رفته و شروع به‌آزار شما می‌کند، فعالیت فعلی او را قطع کرده و او را به‌سمت فعالیت آرام‌تری سوق دهید. او را وادار کنید پازلی را شروع کرده، با سفال کار کند، نقاشی کشیده و یا بلوک بسازد.
- شنوایی کودک‌تان را بسنجید.
کودکی که همیشه با صدای بلند صحبت می‌کند ممکن‌است دچار مشکل شنوایی باشد. کودکانی که مکرر دچار عفونت گوش می‌شوند ممکن‌است به‌علت تجمع مایع در گوش به‌مشکل شنوایی مبتلا شده باشند. طرح این موضوع با یک پزشک متخصص، همیشه روش مناسبی است تا اطمینان حاصل کنیم که مشکل جسمانی وجود ندارد.
- خشم خود را مهار کنید.
اگر رفتار کودک‌تان شما را ناراحت می‌کند، مهار خشم شما بسیار مهم خواهد بود.
•    چه‌کارهایی نباید انجام دهید
- صدای خود را بالا نبرید.
ممکن‌است واکنش غیرارادی شما این باشد که بلندتر از کودک خود داد بزنید تا صدایتان شنیده شود. به‌جای آن، از صدای ملایم و آرامی استفاده کنید تا سطح صدای کودک خود را به‌اندازۀ خودتان پایین بیاورید. اغلب، اگر توجه بصری کودک را جلب نموده و با صدای آرامی صحبت کنید، او متوقف خواهد شد تا حرفهای شما را بشنود. اگر او را در یک لحظۀ آرام مشارکت دهید، معمولاً تاثیر آن حداقل برای مدتی دوام خواهد داشت.
- آن را به‌دل نگیرید.
کودکتان سر شما داد نزده و شما نیز کار اشتباهی برای تشویق داد زدن انجام نداده‌اید. صدای بلند، یک جنبه از رفتار طبیعی کودکانه است که احتمالاً به‌مرور زمان بهبود خواهد یافت.
- انتظار نداشته باشید همه چیز یک روزه تغییر کند.
اگر داد زدن و جیغ کشیدن برای او تبدیل به‌عادت شده است، اصلاح این رفتار مستلزم زمان خواهد بود، صبور باشید.
منبع: انضباط بدون گریه
داد زدن کودکان

داد زدن در کودکانداد زدن در کودکان

داد زدن در کودکان هنگامی که کودک شما با صدای بلند چیزی را از شما طلب می کند متقابلا شما باید کاملا آرام با او صحبت کنید. اگر شما نیز از صدای بلند برای پاسخ به او استفاده کنید نه تنها او صدایش را بلندتر خواهد کرد بلکه وارد جنگی خواهید شد که در انتها برنده ای نخواهد داشت. داد زدن در کودکان


جیغ زدن کودکانجیغ زدن کودکان

جیغ زدن کودکان جیغ زدن در کودکان نوپا یک رفتار تقریبا عمومی است . کودک نوپایی که صد درصد توجه والدین خود را میخواهند . آنها مدت زمان کوتاهی را میتوانند بر روی بازی کردن تمرکز کنند . آنها دوست دارند بلافاصله پس از فارق شدن از بازی کردن مورد توجه قرار گیرند .جیغ کشیدن کودکان کاریست که باعث میشود والدین از کوره در بروند و آنها هم مانند فرزندشان شروع به داد زدن کنند .


بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت

بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت وقتی کودک عصبانی است ممکن است بدون این که احساسات والدینش را در نظر بگیرد به آنها چیزهایی بگوید که ناراحت شوند. وقتی کودک از دست پدر یا مادرش عصبانی است ، یکباره همه ی کارهایی را که آنها برایش انجام داده اند را فراموش می کند. بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران