کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
کتک زدن والدین
کتک زدن والدین : زمانی که کودک من عصبانی می‌شود، گاهی اوقات مرا هل داده و یا کتک می‌زند. من سعی کرده‌ام به‌او توضیح دهم که او نباید این کار را انجام دهد، اما او به‌این کار ادامه میدهد.

کتک زدن والدین
زمانی که کودک من عصبانی می‌شود، گاهی اوقات مرا هل داده و یا کتک می‌زند. من سعی کرده‌ام به‌او توضیح دهم که او نباید این کار را انجام دهد، اما او به‌این کار ادامه میدهد.
•    دربارۀ آن بیندیشید
معمولاً دلیل کتک زدن کودکان این است که احساس ناکامی نموده، نمی‌توانند حرف خود را به‌کرسی بنشانند و یا نمی‌توانند منظور خود را بفهمانند. با این وجود، کتک زدن یک بزرگسال کار ناشایست مهمی بوده، فی نفسه باید با آن برخورد شود و باید به‌موقع جلوی آن گرفته شود.
این موضوع همان‌قدر که به‌معنای ایجاد کنترل در رابطه است به‌معنای آموزش چگونگی ادارۀ عواطف و نشان دادن احترام به‌سایر انسانها نیز هست.
•    چه‌کارهایی باید انجام دهید
- به‌صورت طبیعی واکنش نشان دهید.
بسیاری از کودکان از اینکه سایر بزرگسالان چه احساسی می‌کنند و اعمال‌شان چه تاثیری بر دیگران دارد ناآگاه هستند. کودکان از طریق تجربه است که بهتر می‌آموزند. اگر کودکتان شما را بزند، با گفتن اوخ درد داره! واکنش نشان داده و سپس با گفتن: برای گفتن چیزی که میخواهی از زبانت استفاده کن؛ به‌او توضیح دهید که این شیوۀ مناسبی برای جلب توجه شما نیست.- فوراً واکنش نشان دهید.
هربار که کودک‌تان شما را می‌زند، بلافاصله با ملایمت دست او را گرفته، به‌چشمانش نگاه کرده و با صدای قاطع و جدی بگویید: کتک نزن، برو جای خلوت. کودک را به‌یک صندلی و یا مکان خلوت دیگر هدایت نموده و اعلام کنید: همین جا بمون.
بعد از چند دقیقه که هم شما و هم کودکتان آرام شدید، می‌توانید به‌کودک‌تان اجازۀ بلند شدن بدهید. در این لحظه، به‌طور مختصر به‌کودکتان آنچه را که اتفاق افتاده است یادآوری کرده و از او بخواهید عذرخواهی کند. از سخنرانی طولانی خودداری کنید. بسیار مهم است که هربار که کودکتان اقدام‌به کتک زدن می‌کند واکنش سریع و مناسب نشان دهید.
- سیلی زدن به‌قصد شوخی را متوقف کنید.
کودکان همان کاری را انجام خواهند داد که مشاهده نموده‌اند، هرچند ممکن‌است آن را در زمان نادرستی انجام دهند. اگر این عادت را دارید که به‌شوخی با کودک خود، کتک کاری کرده و به‌او اجازه بدهید که شما را به‌شوخی کتک بزند، او ممکن‌است در تفاوت قائل شدن بین رفتار شوخ‌طبعانه و رفتار خشمگینانه دچار مشکل شود.
- در صورت نیاز به‌کمک با یک متخصص مشورت کنید.
اگر کودکتان بعد از اینکه اقدامات لازم را برای متوقف کردن رفتار او انجام دادید همچنان به‌کتک زدن ادامه داد، ممکن‌است وقت آن باشد که با یک مشاور خانواده و یا یک درمانگر صحبت کنید. یک متخصص آموزش دیده می‌تواند دلایل کتک زدن را مشخص نموده و به‌خانواده‌تان کمک کند راهی برای پایان دادن به‌این رفتار بیابد.
•    چه‌کارهایی نباید انجام دهید
- لحن خجالت زده نداشته باشید، سخنرانی طولانی نکنید: این نوع واکنش، نه به‌درستی شدت رفتار ناخوشایند را انتقال داده و نه به‌کودکتان آموزش میدهد که چگونه خشم خود را به‌شیوۀ مناسب کنترل کند.
- کودک خود را به‌نشانۀ تلافی نزنید: این نوع رفتار تقریباً یک واکنش ناخودآگاه است، اما آشکارا درس موردنظر را آموزش نمی‌دهد. چگونه می‌توانید زمانی که خود اقدام به‌کتک زدن دیگران می‌کنید، به‌کودکتان آموزش دهید که دیگران را کتک نزند؟
منبع: انضباط بدون گریه
کتک زدن والدین
کتک کاری و هل دادن در کودک یکسالهکتک کاری و هل دادن در کودک یکساله

کتک کاری و هل دادن در کودک یکساله کودکان یکساله کتک می زنند و هل می دهند. آنها هنوز نمی دانند این اعمال رفتارهای درستی در مقابل دیگران نیستند . در حقیقت آنها اغلب ممکن است متوجه نشوند که در این کتک زدن و هل دادن شخص دیگری نیز حضور دارد چون در این کتک زدن و هل دادن شخص دیگری نیز حضور دارد چون در اندیشیدن به اینکه سایر افراد دارای احساسات مشابه آنها هستند دچار مشکلند. کتک کاری و هل دادن در کودک یکساله


کتک زدن کودکان – بخش اولکتک زدن کودکان – بخش اول

کتک زدن کودکان – بخش اول کودک آنلاین: روزی کودکی که همراه مادرش به خرید رفته بود، در حالی که فریاد می زد شکلات می خواهم، آن را از قفسۀ مغازه برداشت. مادر کودک به او گفت که نمی تواند آن شکلات را بخورد، ولی کودک روی حرف خودش پافشاری می کرد. کتک زدن کودکان


بد زبان و ناسزا گو نبودن والدینبد زبان و ناسزا گو نبودن والدین

بد زبان و ناسزا گو نبودن والدین کودک آنلاین: بعضی والدین با چنان خشونتی بر سر فرزندانشان فریاد می زنند و جیغ می کشند که این رفتارشان در مرز ناسزاگویی و بددهنی قرار می گیرد، صحبت با کودک همراه با عصبانیت مفرط یا با بدزبانی و ناسزاگویی، اثرات جانبی زیان آوری در حد تنبیه بدنی در بردارد که رفته رفته بر رشد او تاثیر منفی خواهد گذاشت.


واکنش والدین به هیجانات منفی کودکانواکنش والدین به هیجانات منفی کودکان

واکنش والدین به هیجانات منفی کودکان کودک آنلاین: واکنش های والدین در برابر هیجانات منفی کودکان، به ویژه تاثیر زیادی در رشد تنظیم هیجان دارد. والدینی که با تنبیه واکنش نشان می دهند یا ابراز هیجانی فرزندانشان را به حداقل می رسانند، فرزندان آنها شایستگی هیجانی پایینی خواهند داشت. واکنش والدین به هیجانات منفی کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران