کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
کتاب های رنگ آمیزی برای کودکان
کتاب های رنگ آمیزی برای کودکان کودک آنلاین: کتاب های رنگ آمیزی مختلفی برای کودکان در مغازه ها وجود دارد و در همۀ این کتاب ها یک نوع فعالیت آن هم رنگ آمیزی دیده می شود. کتاب های رنگ آمیزی برای کودکان

کتاب های رنگ آمیزی برای کودکان
کودک آنلاین: کتاب های رنگ آمیزی مختلفی برای کودکان در مغازه ها وجود دارد و در همۀ این کتاب ها یک نوع فعالیت آن هم رنگ آمیزی دیده می شود.
اگرچه این کار از نظر والدین بچه ها جالب است ولی رنگ آمیزی این کتاب ها بعد از مدتی برای بچه ها تکراری می شود و بچه ها نمی توانند نقاشی بکشند و از خودشان لذت ببرند.
هدف از خریدن این کتاب ها این است که مهارت رنگ آمیزی و هماهنگی بین حرکت چشم و دست در کودک شان تقویت شود. ولی کودک با انجام کارهای مختلفی می تواند این مهارت را تقویت کند.
وقتی کودک پازل بازی می کند، اشیاء را می چیند و زیپی را می بندد این مهارت تقویت می شود. لازم نیست که کودک برای تقویت این مهارت فقط کتابی را رنگ آمیزی کند.
بعضی از والدین معتقدند که اگر کودک کتاب های رنگ آمیزی اش را به خوبی رنگ کند، می تواند کارهای مختلفی که به او داده می شود را نیز کامل انجام دهد.
ولی بیشتر اوقات کودک در رنگ آمیزی هایش از خط بیرون می زند و این کار باعث ناامیدی والدین می شود. کودک سه تا پنج ساله وقتی می بیند که چقدر نقاشی اش را بد رنگ کرده، ناراحت می شود.وقتی کودک احساس می کند مجبور است از خط بیرون نزند و کتاب رنگ آمیزی اش را رنگ کند ناراحت می شود. کودک دوست دارد که آزاد باشد و به اختیار خودش نقاشی بکشد. با این کار کم کم علاقۀ کودک به رنگ آمیزی کم می شود و تمایلی به این کار نشان نمی دهد.
معمولاً در مهد کودک ها نقاشی های سفید به بچه داده می شود تا تکمیل کنند و یا آن را رنگ آمیزی کنند، بنابراین وقتی آنها به خانه می آیند نیز نباید مجبور باشند که بیشتر وقت خودشان را صرف رنگ آمیزی کتاب هایشان کنند.
والدین نباید بیش از حد به کودکانشان کتاب های رنگ آمیزی بدهند. اما وقتی بچه ها به سن 5 تا 6 سالگی برسند بهتر می توانند کتاب هایشان را رنگ آمیزی کنند و از کارشان لذت ببرند.
بهتر این است که کودک با استفاده از کاغذ و قلم، خودش نقاشی بکشد. وقتی کودک این فرصت را پیدا می کند که خودش چیزی را بکشد، نقاشی او برایش یک اثر هنری محسوب می شود.
البته استعدادهای بچه ها نیز با هم تفاوت دارد. بعضی از آنها در کشیدن نقاشی و کارهای هنری مهارت خاصی دارند، ولی اگر بچه ها در کارهای هنری طعم موفقیت را بچشند، از انجام آن لذت خواهند برد. وسایل لازم برای کارهای هنری را در اختیار فرزندتان قرار دهید تا او بتواند هر وقت دلش خواست نقاشی بکشد.
منبع: راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
کتاب های رنگ آمیزی برای کودکان

رنگ و کودکانرنگ و کودکان

رنگ و کودکان کودک آنلاین: رنگ‌بخش درخشان و شفاف دوران کودکی است. کودکان عاشق تمام انواع رنگ‌ها هستند و به آن‌ها پاسخ آنی و سریع می‌دهند گرچه پاسخ آنان متفاوت از واکنش بزرگسالان است. رنگ و کودکان


کتاب خواندن برای کودک دو سالهکتاب خواندن برای کودک دو ساله

کتاب خواندن برای کودک دو ساله با وجود اینکه فرزندتان فقط دو سال دارد با سرعتی واژه ها ، مفاهیم و ایده ها را فرا می گیرد که هرگز در طول عمرش تکرار نخواهد شد. شمای والد میتوانید از قدرت یادگیری سریع او حسن استفاده را بکنید : خواندن مهمترین مهارتی است که فرزندتان باید در مدرسه با موفقیت فرا بگیرد و شما میتوانید او را در این زمینه هدایت و راهنمایی کنید. کتاب خواندن برای کودک دو ساله


نکات انتخاب کتاب برای کودکنکات انتخاب کتاب برای کودک

نکات انتخاب کتاب برای کودک تعداد صفحه های کتاب هم از اهمیت خاصی برخوردار است. کتاب هایی که هم نوشته و هم عکس دارند، باید بین 25 و 35 صفحه باشند و کتاب های مصور نباید بیش از 16 صفحه باشند. نکات انتخاب کتاب برای کودک


کتاب و مطالعه در کودکانکتاب و مطالعه در کودکان

کتاب و مطالعه در کودکان اگر از مطالعه لذت می برید آن را به طور آشکار نشان دهید و درباره ی آن صحبت کنید کودک شما نیز همین کار را خواهد کرد. کلمات برای کارکرد مغز ما نقش حیاتی دارند بنابراین مطالعه بسیار مهم است. بین تعداد کتابهای موجود در منزل و میزان مطالعه ی کودک شما ضمن رشد و در بزرگسالی ارتباط وجود دارد. کتاب و مطالعه در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران