کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
نگرانی و عصبانیت کودک در جشن های مختلف
نگرانی و عصبانیت کودک در جشن های مختلف معمولا درک و نگرش بچه ها نسبت به زمان با والدینشان تفاوت دارد. وقتی نزدیک مراسم خاصی مثل تولد یا جشنی خاصی می شویم ، بچه ها بهانه می گیرند و دایم می پرسند که جشن چه موقع شروع میشود.

نگرانی و عصبانیت کودک در جشن های مختلف
معمولا درک و نگرش بچه ها نسبت به زمان با والدینشان تفاوت دارد. وقتی نزدیک مراسم خاصی مثل تولد یا جشنی خاصی می شویم ، بچه ها بهانه می گیرند و دایم می پرسند که جشن چه موقع شروع میشود.
مادر میتواند به کودک بگوید که مثلا دو هفته ی دیگر جشن تولد او یا جشن سال نو است ، با این وجود چند لحظه ی بعد دوباره کودک همین سوال را از او می پرسد.
وقتی همه برای جشن خاصی آماده میشوند کودک مشتاقانه منتظر فرا رسیدن آن روز است ، اما وقتی آن می فهمد که هنوز مدت زیادی تا رسیدن روز جشن باقی مانده است عصبانی می شود و رفتارهای غیرعادی از خودش نشان می دهد.
معمولا پدر یا مادرها به کودک خودشانمی گویند که بچه ی خوبی باشد و صبر کند تا روز جشن فرا برسد ، ولی کاسه ی صبر بچه ها زود لبریز می شود و آنها بیقراری می کنند.
بعضی از مادران برای این که حال فرزندشان بهتر شود قبل از رسیدن روز جشن به او هدیه می دهند تا او احساس کند مادرش دوستش دارد.


راه حل مناسب دیگری برای این مشکل وجود دارد . مادر میتواند تقویمی به کودکش بدهد تا او روزهای باقی مانده تا جشن را در آن علامت بزند و با گذراندن هر روز کودک احساس آرامش بیشتری کند ، چون می فهمد چند روز دیگر تا آن جشن باقی مانده است.
والدین باید هیجان کودک خود را درک کنند. کودک دوست دارد بداند تا روز جشن چند روز باید صبر کند. ما بزرگتر ها نیز وقتی جشن یا مراسمی پیش روی داریم نگران هستیم ، پس بچه ها نیز حق دارند این گونه باشند و باید با آنها همدردی کنیم.
شما میتوانید کودک خودتان را برای جشن تولد خودش آماده کنید و از او برای این کار کمک بخواهید . شما باید چند روز قبل از جشن تولد آماده شوید.
بنابراین میتوانید از کودک خودتان بپرسید که دوست دارد برای جشن تولد چه کسانی را دعوت کند و دوست دارد چه هدیه هایی از دیگران بگیرد .
بچه ها معمولا برای جشن تولدشان خیلی هیجان زده هستند و گاهی درگیر احساسات و عواطف ضد و نقیضی میشود. ممکن است او یکباره تصمیم بگیرند که هیچ کس به جشن تولدشان نیاید.
و یا این که نگران باشند دوستانشان به اسباب بازی های آنها دست بزنند. نمیتوان بچه ها را مجبور کرد چنین احساساتی نداشته باشند ، ولی مادران میتوانند حدس بزنند که در آن روز کودکشان چه عکس العملی نشان خواهد داد پس با کودکشان حرف بزنند و به اطمینان دهند که اتفاق بدی برایشان نخواهد افتاد.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
نگرانی و عصبانیت کودک در جشن های مختلف
کودک و مهمانیکودک و مهمانی

کودک و مهمانی بسته به سن کودکتان شاید شما بخواهید که قبل از آمدن مهمان ، کودکتان را آماده کنید . این فکر بسیار خوبی است. برای این کار میتوانید عکس کسانی را که میخواهند به خانه شما بیایند ، به او نشان دهید و یا این که چند روز قبل از آمدن ، بگذارید کودک با آنها صحبت کند. کودک و مهمانی


علاقه نداشتن کودکان به مراسم ها و جشن های خانوادگیعلاقه نداشتن کودکان به مراسم ها و جشن های خانوادگی

علاقه نداشتن کودکان به مراسم ها و جشن های خانوادگی برپا کردن جشن ها و مراسم خانوادگی در زندگی بسیار لازم است ؛ چون قسمتی از حلقه های متصل شده ی روابط خانوادگی هستند. بعضی از این مراسم ، در روزهای تعطیل برپا می شوند ، مثلا : جشن های سال نو. علاقه نداشتن کودکان به مراسم ها و جشن های خانوادگی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران