کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
مهارت هایی که خواهر و برادر به یکدیگر می آموزند (2)
مهارت هایی که خواهر و برادر به یکدیگر می آموزند (2) مهارت چهارم : اتحاد یک ضرب المثل انگلیسی می گوید: کودکان و مادربزرگ و پدربزرگشان به طور طبیعی همدست یکدیگرند، زیرا دشمن مشترک دارند. مهارت هایی که خواهر و برادر به یکدیگر می آموزند (2)

مهارت هایی که خواهر و برادر به یکدیگر می آموزند (2)
•    مهارت چهارم : اتحاد
یک ضرب المثل انگلیسی می گوید: کودکان و مادربزرگ و پدربزرگشان به طور طبیعی همدست یکدیگرند، زیرا دشمن مشترک دارند.
فرض کنیم که تنها ابزار کودکان برای چانه زدن با والدینشان، قدرت به ستوه آوردن آنهاست، پس دو ، سه یا چهار فرزند، این کار را بهتر می توانند انجام بدهند، هنگامی که بچه ها می خواهند برای وضع قوانین جدید برای ساعت خواب، دریافت پول توجیبی بیشتر یا هر چیز دیگری، با والدین خود مذاکره کنند، اگر با هم شیرهای خود همدست شوند، می توانند در مقابل والدینشان یک تیم ترسناک تشکیل دهند.
هنگامی که خواسته های بچه ها منطقی است، اگر والدین (گهگاهی) تسلیم شوند، روحیه تیمی بچه ها برای رسیدن به خواسته شان به شدت تقویت می شود.
•    مهارت پنجم: مراقبت از یکدیگر
بچه ها اغلب برای هم شیرهای خود اهمیت زیادی قائل هستند و به آنها محبت زیادی نشان می دهند. هنگامی که مهسا سه ساله مریض بود، برادر هفت ساله اش مهدی کنار او نشسته بود و از کتاب درسی خود برای او با صدای بلند می خواند.
مهدی معنی چندتایی از کلمات را نمی فهمید و مهسا نیز معنی بسیاری از آنها را نمی دانست و داستان هم خالی از عیب و نقص نبود. مسلماً داستان هیچ اهمیتی نداشت. چیزی که اهمیت داشت این بود که برادر بزرگتر کنار مهسا نشسته بود، او را بغل گرفته بود، برایش داستان می خواند و نسبت به خواهر کوچولویی که مریض حال بود، ابراز همدردی می کرد.
حفظ اتحاد خانوادگی برای هم شیرها امر مهمی است. بسیاری از والدین می دانند که بچه هایی که در خانه با هم می جنگند، در دنیای خارج تا پای جان از هم دفاع می کنند.
•    مهارت ششم : حضور در خانه در کنار جنس مخالف
پسر من در کنار دو خواهر بزرگ شده بود و به همین دلیل دخترها هرگز برای او عجیب و ناشناخته نبودند. گرچه در مدرسۀ خود تنها با پسرها سر و کار داشته است، اما احتمال اینکه در حضور دخترها مضطرب نشود، بیشتر از پسرهایی است که خواهر ندارند.
اگر در ارتباط خود با دخترها مشکل پیدا کند، دو تا خواهر در خانه حاضر و آماده دارد که مانند خاله های مهربان به درد دلهایش گوش کنند. در پس توصیه ها و راهنمایی خواهران او نیز دانش و اطلاعات درستی نهفته است.
منبع: راهنمای بهبود روابط خواهر و برادرها
مهارت هایی که خواهر و برادر به یکدیگر می آموزند (2)

مهارت هایی که خواهر و برادر به یکدیگر می آموزندمهارت هایی که خواهر و برادر به یکدیگر می آموزند

مهارت هایی که خواهر و برادر به یکدیگر می آموزند بچه هایی که خواهر یا برادر دارند – به ویژه آنهایی که خواهر یا برادر بزرگتر دارند – هنگام ورود به دبستان با هم بهتر بازی می کنند، بیشتر سؤال می پرسند و اجتماعی تر هستند. اگر هم شیر دارید، نمی توانید از این واقعیت فرار کنید. هم شیرها شش مهارت مهم را به هم می آموزند.


علل اصلی دعوا بین خواهر و برادرها – بخش اولعلل اصلی دعوا بین خواهر و برادرها – بخش اول

علل اصلی دعوا بین خواهر و برادرها – بخش اول کودک آنلاین: کودکان برخلاف بزرگسالان، هنوز نیاموخته اند که احساسات پرخاشگرانه خود را در مسیرهای قابل قبول هدایت کنند، اما به سرعت می آموزند که پرخاشگری کردن با همۀ اعضای خانواده، آنها را به خواسته شان نمی رساند.


علل رقابت بین خواهر و برادر – بخش اولعلل رقابت بین خواهر و برادر – بخش اول

علل رقابت بین خواهر و برادر – بخش اول کودک آنلاین: خواهرها و برادرها برای کسب موقعیت برتر با هم کلنجار می روند و سعی می کنند برای زندگی در کنار هم راههایی پیدا کنند، اما پیش از دستیابی به صلح و صفا همیشه با هم می جنگند. علل رقابت بین خواهر و برادر – بخش اول


شکل گیری پیوند بین خواهر و برادرهاشکل گیری پیوند بین خواهر و برادرها

شکل گیری پیوند بین خواهر و برادرها صحبت از رابطۀ بین هم شیرها باید در متن روابط کل خانواده انجام گیرد. اگر در خانواده پیوندهای محکمی وجود داشته باشد، احتمالاً بین هم شیرها نیز روابط محکمی برقرار خواهد بود. اگر زندگی خانوادگی برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد، بین اعضای خانواده نیز پیوند محکمی به وجود می آید.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران